Ocena ogłoszeń dla Forda Mondeo MK4

23 Lis 2023, 17:24

Jeśli temat jest w złym dziale to proszę o przeniesienie.
Chcę kupić Mondeo MK4 w wersji z silnikiem 2.5T.

1. https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/f ... FXWGA.html

2. https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/f ... FSZ99.html

3. https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/f ... FWUqx.html

Szczególnie interesują mnie 2 pierwsze ogłoszenia.
W pierwszym ogłoszeniu jest włożony worek pieniędzy ale trochę mi nie pasuje stan auta i tyle wymienionych rzeczy przy takim przebiegu.
Mógłby się ktoś wypowiedzieć znający się bardziej w temacie?
rogaming
Nowicjusz

23 Lis 2023, 21:05

Chyba najbardziej uczciwe ogłoszenie jakie widziałem przez ostatnich kilka miesięcy i chłopu nie pasuje, że za dużo części jest wymienionych :mrgreen:

Dwa pierwsze warto zobaczyć, trzeci zwieśniaczony wybitnie, strzały z wydechu w mondeo kombi :mrgreen:
franccc
Stały forumowicz

Przebieg/rok: >50tys. km

23 Lis 2023, 21:21

Sorry, nie dopisałem. Miałem na myśli stan auta jak na taki przebieg.
Stan kiery, wymienione fotele i masa obcierek/uszczerbków na lakierze. Ja wiem, ze to jest już 17letnie auto zaraz ale drugie ogłoszenie ma podobny przebieg a sam środek jest w o niebo lepszym stanie.
rogaming
Nowicjusz

23 Lis 2023, 21:22

franccc napisał(a):Chyba najbardziej uczciwe ogłoszenie jakie widziałem przez ostatnich kilka miesięcy i chłopu nie pasuje, że za dużo części jest wymienionych :mrgreen:

Dlatego ja gdy kupowałem np. samochód uszkodzony mechanicznie i czasami pakując 10 000-15 000 w naprawę nie wypisywałem tego ... dlaczego?
Bo jak 2-3 klientom powiedziałem że np. silnik rozebrałem co do 1 śrubki i wymienione panewki, pierścienie, wszystkie uszczelki i uszczelniacze, zawory itp. itpd... to klient uciekał szybciej z placu jak przyjeżdżał :lol:
a teraz nikt nic nie wie, to paradoksalnie wcale nie jest zaleta przy sprzedaży...bo faktycznie mógł kupić samochód w kiepskiej kondycji technicznej i go po prostu naprawić :lol: a nie że dołożył :lol:
toyman40
Stały forumowicz

Ostrzeżenia: 1

23 Lis 2023, 21:35

Niezrozumienie, nie mam nic przeciwko. Chodziło mi tylko o stan wnętrza sugerujący na jednak dużo większy przebieg.
rogaming
Nowicjusz

23 Lis 2023, 22:27

rogaming napisał(a):Stan kiery, wymienione fotele i masa obcierek/uszczerbków na lakierze.

Jest masa innych zmiennych wpływających na zużycie poza przebiegiem. Auto parkowane na ulicy będzie miało o wiele wiecej uszkodzeń lakieru niż takie trzymane w indywidualnym garażu. Fotel pod dvpą gościa ważącego 130 kg zużywa się inaczej niż pod takim co waży 70. Kierownica, którą kręci kobieta z długimi paznokciami i masą kremu na rękach też wygląda inaczej niż taka użytkowana przez faceta. Juz nie mówiąc o różnicy w zużyciu podczas jazdy trasa vs miasto
franccc
Stały forumowicz

Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bezpieczne hamowanie w warunkach zimowych
    Podczas zimowej pory roku, wielu kierowców doświadcza wydłużonej drogi hamowania na nawierzchniach pokrytych śniegiem lub oblodzonych. Czy jednak wszyscy zastanawiają się, co dokładnie wpływa na odległość, jaką pokonuje ...

23 Lis 2023, 22:37

rogaming napisał(a):Chodziło mi tylko o stan wnętrza sugerujący na jednak dużo większy przebieg.

Ludzie nie wiedzą na co mają zwracać uwagę.
Nie popatrzysz na pracę silnika i realny stan silnika, jak pracuje, jak przyspiesza, skrzyni biegów, zawieszenia, osprzętu...tylko będzie się gapił na kierownicę i ile jest rysek na lakierze :lol:

Tu miałem Astrę która miała 99000km a kierownica zjedzona jakby wygłodniałe psy siedziały w aucie :lol:
toyman40
Stały forumowicz

Ostrzeżenia: 1