Octavia czy Carina

Octavia czy Carina

05 Lut 2017, 14:05

Witam..Jestem raczej niedzielnym kierowcą.Większość moich jazd to weekendowe wycieczki do lasu.Raz w roku wyjazd na wakacje(ok 1200km w obie strony).Moje auto powoli kończy się.Mało jeżdżę więc nie chcę się bawić w jakieś diesle czy LPG.Budżet to max 7000 pln całościowo.Wolałbym ciut większe auto niż moja polówka.Skłaniałem się ku skodzie octavii I 1.6 kombi.Znajomy zaproponował mi jednak Carinę 1.6 kombi.Auto ze zdrową podłogą i progami,w ciągłej eksploatacji i aktualnym pt.Cena jakieś 3500 więc sporo by zostało na naprawy.Miałem kiedyś Corollę E10 i byłem zadowolony.Zastanawia mnie jednak co z dostępnością części i czy nie są absurdalnie drogie.Doradżcie coś proszę,a może zasugerujcie jakieś inne auto?Pozdrawiam.
maku76
Obserwowany

Prawo jazdy od: 14 02 1995
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: vw polo 1.4
Silnik: 1390 44kw
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1976

Re: Octavia czy Carina

05 Lut 2017, 14:11

Jak Carina jest ok to bierz bo zadbane sztuki nie wiedzą kto to mechanik :wink:
Z częściami nie ma problemów,jest też dużo zamienników a ceny są do zaakceptowania (pomijam ASO gdzie mają chore ceny za niektóre części np maglownica - 2000zł).
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km

05 Lut 2017, 14:12

Jeśli Carina pewna to ja bym brał.
Z częściami nie będzie problemu, bo nie jest to jakiś egzotyk
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 11
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

05 Lut 2017, 14:15

Carina jest fajniejsza od octavki, będzie szybciej jechać i mniej palić ceny części są ok. dostępność też ale nie zapominaj że carina jest pewnie starsza od octavi a za 3,5k obawiam się że będzie rozjechana...
Ogólnie nie rozprawiałbym co jest lepsze modelowo tylko co jest w lepszym stanie.
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Typ: Sport/Coupe

06 Lut 2017, 16:43

No cóż pojadę obejrzeć Carinę.Jak blacha rzeczywiście jest w niezłym stanie i mechanicznie jako tako to się potarguję.Wiadomo,że jak się kupuje leciwe auto za niewielkie pieniądze to nie ma zmiłuj,trzeba sporo wrzucić w naprawy.
maku76
Obserwowany

Prawo jazdy od: 14 02 1995
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: vw polo 1.4
Silnik: 1390 44kw
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1976
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi A3 zdobywa cztery nagrody - Euro NCAP advanced Audi A3 zdobywa cztery nagrody - Euro NCAP advanced
    Konsorcjum Euro NCAP uhonorowało Audi A3 czterema tytułami "Euro NCAP advanced". Wyróżnienia te przyznawane są za innowacyjne systemy zapobiegające wypadkom, których skuteczność wykracza poza standardy bezpieczeństwa ...
    Audi Urban Future - wizja miejskiej mobilności w przyszłości Audi Urban Future - wizja miejskiej mobilności w przyszłości
    Centralnym punktem wielu projektów, w których uczestniczy Audi jest kwestia dalszego rozwoju światowych metropolii. Odpowiedź projektantów Audi w tej kwestii, to innowacyjne pojazdy i nowe pomysły. Równocześnie, ...

•  
    • DeLorean DMC-12
      Volkswagen Bora kombi
      Tuning Show
      Durant Rugby L9, zabytkowy autobus