OCTAVIA vs BORA vs A4 vs LEON - 1,9 TDI który wybrać ?

02 Gru 2008, 20:22

Witam panowie !

Postanowiłem o kupnie nowego auta. Chcę na to przeznaczyc ok 18 tys zł. Mam 20 lat pracuje dużo jedżac samochodem więc postawiłem na niezawodny silnik 1,9 TDI (dla upewnienia SEAT tez ma od VW czy nie ?). Jeśli chodzi o gabaryty to autka są podobne i nie tym chciałbym się zająć. Prosiłbym o porównanie tych modeli ze względu na silnik zawieszenie i ogólną niezawodność techniczną.

Dzięki z góry za pomoc.
scholas
Nowicjusz
 
Posty: 3

02 Gru 2008, 20:32

Od lat audi było najlepsze pod względem wykończenia, komfortu i zawodniści.Silniki są te same ale audi dłużej posłuży(zawieszenie i lepsze materiały).
motorro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 651
Miejscowość: Ziemia Lubuska/Dolny Śląsk

02 Gru 2008, 20:41

silniki TDI to dzieło koncernu VW i występują u vw, seata, audi, skody. Najlepszym wyborem będzie tu Audi ale pozostałe nie będą dużo odbiegać.
rafaello7
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 107
Miejscowość: Częstochowa

02 Gru 2008, 21:25

nie wiem jak teraz stoją auta i co wyrwiesz za 18tys, ale jedno moge powiedziec i mysle ze trudno sie ze mna nie zgodzic, ze silniki 1.9tdi naleza do jednych z lepszych silnikow w samochodach nalezacych do VAG'a. w zaleznosci ktora wybierzesz wersje.... za te cene to chyba tylko 110konna, ale np 130 konna jest na prawde bardzo dynamiczna, bardzo malo pali i co nawjazniejsze generalnie bezawaryjna... kazdy kto kiedykolwiek jezdzil autkiem z takim silnczkiem musi przyznac racje..no chyba ze trafil na jakis feralny model... z aut ktore wybrales to chyba bralbym a4, ewentualnie leona...chociaz w leonach lubia urywac sie silniki ... (tylko nie wiem czy w tdi czy benzynce) ... audi a4 1.9tdi to trafny wybor :!:
Jumbo
Nowicjusz
 
Posty: 16

03 Gru 2008, 08:01

No ja z kolei myślałem nad silnikiem 90 KM i zrobic mu chipa bo jednak te 90 konne TDI sa najbardziej niezawodne. tak slyszalem :) ja kurcze najwiekszy dylemat mam z leonem i a4 :)
scholas
Nowicjusz
 
Posty: 3

03 Gru 2008, 15:51

a ja slyszalem ze 130 konne sa najmocniejsze, dobrze sie kreca, mala pala i sa najmniej bezawaryjne... ja bym jednak (o ile jest taka mozliwosc) chylil sie ju wersji 130 konnej

PS audi to audi :) , skoda--> seat ---> vw ---> audi ( od najgorszego do najlepszego ) :)
Jumbo
Nowicjusz
 
Posty: 16
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volkswagen T5 4MOTION
    Napędzane na wszystkie koła Volkswageny T5 - Transporter, Caravelle, Multivan i California cieszą się coraz większą popularnością. Dla 4MOTION z 6-biegową przekładnią manualną do wyboru są silniki TDI o mocy 103 kW/140 KM ...
    Gdzie nie warto tankować LPG? Wysokie ceny Autogazu!
    Miałem okazję w weekend wybrać się w góry a dokładniej w Karkonosze. Podróż oczywiście z Warszawy trasą A2 następnie A1 i S8, a dalej kawałek A4. Ceny w Warszawie LPG były na poziomie 2,10 - 2,18zł. Jednak na ...

07 Gru 2008, 20:48

Audi to audi ale audi najmniej mnie kreci :P Prosze dawac wiecej opinii dzieki
scholas
Nowicjusz
 
Posty: 3