Od ilu km/h fotoradar robi zdjęcie

22 Mar 2009, 14:43

1. ostatnio jak byłem w dalszej trasie zamyśliłem sie i przeleciałem przed fotoradarem z prędkością ok 110km/h, ograniczenie było do 70km/h jak myślicie czy fotoradar zrobił fotkę? ja żadnego błysku nie widziałęm

2. od ilu km/h przekroczenia prędkości fotoradar robi fotkę?

3. jak długo sie czeka na fotke z fotoradaru?
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931

22 Mar 2009, 15:13

Są przypadki, że fotoradar robi zdjęcia wszystkim autom które przekroczą np.30km/h bo nie jest ustawiony na przekraczanie prędkości tylko na to czy kierowca ma zapięte pasy.
adamires
Początkujący
 
Posty: 148
Miejscowość: World

22 Mar 2009, 15:20

nie wydaje mi sie zeby fotoradar zrobil fotke pojazdowi ktory jedzie przepisowo a ma nie zapiete pasy
zawsze mam nie zapiete i jakos mi sie nie zdazylo zeby zdjecie przyszlo
siwy
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 519
Miejscowość: Jarosław

22 Mar 2009, 15:28

Mój przyjaciel obrabia zdjęcia dla jednej z gmin (nie będę pisał dla której) i mówił mi, że kilka razy tak robili.
adamires
Początkujący
 
Posty: 148
Miejscowość: World

22 Mar 2009, 15:44

To ja sie podlacze czesciowo do pytania. Ile czasu sie naprawde czeka na te fotki ??
Mi zrobiono zdjecie 2 miesiace temu a jeszcze nic nie przyszlo. ( Byl to fotoradar przenosny wiec fota powinna przyjsc na pewno ). A no i blysk byl wrecz oslepiajacy.
Nie lubie zyc w niepewnosci stad moje pytanie. Ile jeszcze moge czekac ??
Luq
Początkujący
 
Posty: 105
Miejscowość: woj. Lodzkie

22 Mar 2009, 15:51

Mojemu ojcu jak przekroczyl predkosc i zdjecie zrobiono mu to przyszlo po około 1miesiacu
Audi4ever
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: możesz wiedzieć?
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Wyższe opłaty za badania techniczne od maja 2018 roku
    W przyszłym roku czekają nas zmiany opłat w stawkach za przeglądy na stacjach kontroli pojazdów. Od maja 2018 roku przewidywane są spore podwyżki i o nich napisze poniżej, a w związku z uwolnieniem cen będą one mogły ...

22 Mar 2009, 16:28

mojemu tak okolo 2 miesiecy.policja osobiscie przywiozła do domu zdjecie.
matttias1234
Zaawansowany
 
Posty: 711
Miejscowość: Dolnyśląsk

22 Mar 2009, 17:28

piotrauto napisał(a):1. ostatnio jak byłem w dalszej trasie zamyśliłem sie i przeleciałem przed fotoradarem z prędkością ok 110km/h, ograniczenie było do 70km/h jak myślicie czy fotoradar zrobił fotkę? ja żadnego błysku nie widziałęm


W takim razie Fotoradar na twoje szczęście był wyłączony :)
adelon
Początkujący
 
Posty: 62

22 Mar 2009, 17:33

Na moje jeśli żadnego błysku nie widzialeś to zdjęcia Ci nie zrobił.
piotr2273
Aktywny
 
Posty: 335

22 Mar 2009, 19:38

jeśli fotoradar błyska na czerwono to robi zdjecie czarno białe jesli na biało to zdjecie jest kolorowe.
matttias1234
Zaawansowany
 
Posty: 711
Miejscowość: Dolnyśląsk

22 Mar 2009, 20:27

na czerwono błyska? :shock:
błyska zawsze nawet w słoneczny dzień?
jaka jest tolerancja? np jesli jest ustawiony pośrodku wioski gdzie wolno jechac 50 i wszyscy jadą tam 80 i fotek nie robi to od ilu on dziala? od 100 w górę?
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931

22 Mar 2009, 20:35

Może byc postawiony tylko maszt jako straszak ;)

Mi strzeliło rok temu i do teraz nie przysłali:P Może dlatego że przekroczyłem prędkość o całe 5km/h... :roll:
eaxene
Aktywny
 
Posty: 485
Miejscowość: Toruń

22 Mar 2009, 21:06

mnie kiedyś złapali na przenośnego pająka i powiedzieli, że on robi fotki od 60 na godzine. I tak samo może być dla miejskich stacjonarnych radarów bo po 23 z tego co pamiętam można jechać 60 :)
E36 1.8tds +25KM
ar2r
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: olsztyn

22 Mar 2009, 21:45

ar2r napisał(a):mnie kiedyś złapali na przenośnego pająka i powiedzieli, że on robi fotki od 60 na godzine. I tak samo może być dla miejskich stacjonarnych radarów bo po 23 z tego co pamiętam można jechać 60 :)


Wpadlem na to samo :(. Od razu Cie zatrzymali czy na fote czekales ?? Jesli tak to ile czasu ??
Luq
Początkujący
 
Posty: 105
Miejscowość: woj. Lodzkie

22 Mar 2009, 21:56

ktoś do mnie zadzwonił ze straży miejskiej (bo to oni mnie złapali) w ciągu paru dni od zdarzenia, no i mandacik chyba 200 z tego co pamietam. nie polecam nikomu :)
E36 1.8tds +25KM
ar2r
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: olsztyn