Od ktorego roku (lub ktore modele) Mercedesy sa ocynkowane.

Od ktorego roku (lub ktore modele) Mercedesy sa ocynkowane.

22 Wrz 2018, 11:33

Witam.
Chcialam zakupic jakiegos Mercedesa. Niestety patrzac na moj poprzedni Mesiek wiem ze rdza to ich wielki minus. Ktore modele lub od ktorego roku szukac autka aby mial ocynkowana blache. I czy w ogole w Mercedesach starszych jest mozliwe znalezienie takowego?
madzianita
Obserwowany
Awatar użytkownika

Re: Od ktorego roku (lub ktore modele) Mercedesy sa ocynkowane.

22 Wrz 2018, 18:56

Mercedesy raczej ocynku nie widziały a nawet jak go miały to nie mozna tego tak nazwać, mocno poprawione zabezpieczenia antykorozyjne były w ok. 2005 roku
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, Audi A8, A6 c4
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8,2.6 V6

Re: Od ktorego roku (lub ktore modele) Mercedesy sa ocynkowane.

23 Wrz 2018, 09:04

C klasa w Danii to i 2007 i 2008 zgnite . Ogólnie to Merca trzebabybyło zakupić tak z 2012R , kilkuletniego żeby tym pojeździć.
Stare to widać po cenach 10 letniego C 1.8 kompresor po 2-2,5tys euro można w Danii kupić. ale niestety do napraw blacharsko- lakierniczych i to sporych, ja tego bym i za 1000 euro nie kupił jakby mi ktoś proponował.
To widać też na drogach Mercedes albo nowy albo stary z lat '80 wszystko co pośrodku to zgnite albo już na złom dawno wywiezione. i nie jeżdżące, :lol:
andrewb25
Zaawansowany

Miejscowość: małopolskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pięć zasad kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz? Pięć zasad kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz?
    Wokół prawidłowego stosowania sprzęgła narosło kilka mitów, które są popularne wśród wielu kierowców. Podpowiadamy oraz wyjaśniamy, kiedy i w jaki sposób używać pedału sprzęgła. Zwalniając, ...
    Nowe Volvo V40 - pięć gwiazdek w Euro NCAP Nowe Volvo V40 - pięć gwiazdek w Euro NCAP
    Nowe Volvo V40 otrzymało najwyższy wynik pięciu gwiazdek w teście zderzeniowym Euro NCAP. Wynik ogólny jest najlepszym odnotowanym kiedykolwiek przez instytut – 98% ochrony dorosłych pasażerów i 100% ochrony ...

•