Odbiór prawka, a samochód

04 Gru 2013, 18:33

Witam,
Jestem młodą osobą, bo w wieku 18l., która za kilka tygodni odbiera prawo jazdy. Na samochód zbierałem już od dawna, ale udało mi się uzbierać tylko 6500zł. Ciężko pracowałem na te pieniądze, więc chciałbym wydać je rozsądnie.
Jaki samochód możecie polecić do takiej kwoty? Przypadły mi do gustu bardziej japońskie samochody, ale wiadomo, że to co Ja chce, to jedno, a to co mogę mieć, to drugie. Nie potrzebuje samochodu wyścigowego. Podróżował też będę raczej sam (ewentualnie z mamą i bratem). Chciałbym kupić samochód, którym spokojnie przejeżdżę 5lat. Niestety nie mam zatrudnienia na stałe dlatego moje dochody są bardzo niskie. Czy ktoś może polecić mi dość mało awaryjny samochód do 6500zł? Jeździł będę głównie po mieście 1-2 razy do roku większy wypad w trasę. Myślałem o fiacie punto, bądź Hondzie Civic VI. Samochód nie musi być z gazem. Z pewnością nie chce diesla.

Proszę o pomoc, bo sam z pewnością nie dam sobie rady.

Pozdrawiam,
Mateusz :)
mati113
Początkujący
 
Posty: 123
Miejscowość: Bytom
Auto: Nissan Micra
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

04 Gru 2013, 18:41

PS. Mógłbym jeszcze ewentualnie dociągnąć do 7000zł, ale to maks, ponieważ kończy mi się umowa.
mati113
Początkujący
 
Posty: 123
Miejscowość: Bytom
Auto: Nissan Micra
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

04 Gru 2013, 19:30

Szukaj Corolli E11.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

04 Gru 2013, 20:41

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Ja sam osobiście nie przepadam za tym wygladem ale może Ci podejdzie, samochody bardzo wdzięczne i niedrogie w eksploatacji
michu23231
Początkujący
 
Posty: 80
Prawo jazdy: 15 12 2013
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Audi A4 B5
Silnik: 1.9 TDI 110 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

04 Gru 2013, 22:06

Niestety, ale w moich okolicach, a nawet dalej nie ma Toyoty Corolli E11. Szukałem, szukałem i nic.
Jeśli chodzi o lanosy, to rzeczywiście rozglądałem się za nimi, ale ich wygląd ewidentnie mnie odstrasza, mimo, że na wygląd nie zwracam szczególnej uwagi. Czy są jeszcze jakieś modele samochodów, które spełniają moje kryteria?
mati113
Początkujący
 
Posty: 123
Miejscowość: Bytom
Auto: Nissan Micra
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

04 Gru 2013, 22:17

A co powiecie o Fiacie Seicento? Przebieg 60tyś, rocznik 2003?
mati113
Początkujący
 
Posty: 123
Miejscowość: Bytom
Auto: Nissan Micra
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Najbardziej innowacyjne napędy samochodowe
    Jeszcze dwadzieścia kilka lat temu sprawa była prosta – na rynku były dostępne tylko samochody z silnikami spalinowymi. Wszyscy kierowcy robili to samo – wlewali do baku benzynę lub olej napędowy, które ...
    Volkswagen Polo 1,2 TSI o mocy 110 KM
    Pod maską opisywanej wersji Volkswagena Polo znajduje się silnik o pojemności 1,2 litra generujący moc 110 KM. Co w tym modelu znajdziemy na liście wyposażenia nie wymagającego dopłaty? Jest kilka takich rzeczy o których ...

04 Gru 2013, 22:20

Jaki silnik? Może Fiesta Mk5 z silnikiem 1.25 75km?
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

04 Gru 2013, 22:45

Sam niestety nic Ci nie powiem, bo kompletnie się nie znam. Byle jeździło. U mnie w rodzinie sporo osób miało forda i każdy niestety narzekał dlatego mam przykre skojarzenia z tą marką. A co o tym fiacie powiecie? Jak na pierwszy raz dobry? Chciałbym przynajmniej z 2-3 lata pojezdzić. No i chciałbym, żeby samochód był w miarę mały, bo jeszcze nie czuje się zbyt pewnie za kierownicą.
mati113
Początkujący
 
Posty: 123
Miejscowość: Bytom
Auto: Nissan Micra
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

04 Gru 2013, 23:19

[link do oferty na Allegro wygasł] Bardzo fajny samochód idealny dla młodego człowieka z niezbyt zasobną kieszenią. Kumpel ostatnio szukał małego ekonomicznego samochodu do miasta do 7 tys zł. Miał dylemat między corsą c a coltem. Po przejechaniu się jednym i drugim stwierdził, że corsa małemu mitsubishi do pięt nie dorasta.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] warto rzucić okiem na paseo
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

05 Gru 2013, 08:30

mati113 napisał(a): co powiecie o Fiacie Seicento? Przebieg 60tyś, rocznik 2003?


mati113 napisał(a):Niestety, ale w moich okolicach, a nawet dalej nie ma Toyoty Corolli E11. Szukałem, szukałem i nic. Jeśli chodzi o lanosy, to rzeczywiście rozglądałem się za nimi, ale ich wygląd ewidentnie mnie odstrasza, mimo, że na wygląd nie zwracam szczególnej uwagi.


Nie podchodź do zakupu auta w ten sposób bo lepiej poczekać albo przejechać się niż kupować to co jest w pobliżu.
Zaczynasz swoją przygodę z motoryzacją więc zrób to od auta które się nie psuje i jest w miarę bezpieczne. SC w porównaniu do corolli jeżeli chodzi o bezpieczeństwo i ekonomię jest imitacją samochodu...

kirin88 napisał(a):http://allegro.pl/mitsubishi-colt-1-3-c ... 54239.html Bardzo fajny samochód idealny dla młodego człowieka z niezbyt zasobną kieszenią. Kumpel ostatnio szukał małego ekonomicznego samochodu do miasta do 7 tys zł. Miał dylemat między corsą c a coltem. Po przejechaniu się jednym i drugim stwierdził, że corsa małemu mitsubishi do pięt nie dorasta.[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] warto rzucić okiem na paseo


Od kirin88-a dostałeś super propozycję w szczególności tojka paseo zobacz jak jedzie prawdziwe 16V i ile spali a później będziesz miał porównanie jak z tych lat jadą konstrukcje EU. Dodam jeszcze że w serii będzie 4x p.powietrzna i ABS ...
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

05 Gru 2013, 13:48

Ja bym stanął po stronie Colta. Zawsze podobały mi się te samochody i chciałem kilka lat temu kupić dla siebie jako pierwszy samochód, ale nigdzie nie mogłem znaleźć egzemplarza w zadowalającym mnie stanie... Dlatego kupiłem o wiele tańszego Nissana Sunny w nadwoziu hatchback, który jest niezawodny i służył mi naprawdę długo :)
gracz24ha
Początkujący
 
Posty: 223
Auto: Peugeot

05 Gru 2013, 21:50

Dziękuje bardzo. W takim razie na razie rozglądam się za Toyotą i Coltem. Czy ktoś ma jeszcze jakieś propozycje, żebym miał większy wybór?
mati113
Początkujący
 
Posty: 123
Miejscowość: Bytom
Auto: Nissan Micra
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001