Odkupienie samochodu

Odkupienie samochodu

24 Maj 2018, 20:48

Witam,
mam pytanko. Jakiś czas temu miałem auto zarejestrowane na mojego ojca i na mnie jako współwłaściciela. Po czasie auto zostało sprzedane na podstawie umowy mojej dziewczynie i jej ojcu (również są we dwójkę jako współwłaściciele). Aktualnie dziewczyna jest już moją żoną a jej ojciec tym samym moim teściem. Auto na chwilę obecną chciałby od nowa posiadać mój ojciec ;) Czyli je z powrotem odkupić ;) Pytanie czy można kupić ponownie pojazd, który się kiedyś posiadało i zarejestrować na siebie ponownie? Osobiście nigdy nie słyszałem o jakichś przeszkodach ale też nie słyszałem o podobnej historii ;) I druga sprawa czy to może być po prostu normalna umowa sprzedaży jako, że są tutaj bliskie relacje rodzinne.
Pozdrawiam
archi4lo
Początkujący

Miejscowość: PL
Auto: VW Passat B5 FL
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: Odkupienie samochodu

24 Maj 2018, 22:36

archi4lo napisał(a): Pytanie czy można kupić ponownie pojazd, który się kiedyś posiadało i zarejestrować na siebie ponownie?
Oczywiscie ze nie ma z tym zadnego problemu.Prawdopodobnie trzeba będzie sporzadzic na nowo umowe k/s tego samochodu i po problemie.Mozna oczywiscie rozwazyc akt darowizny ale trudno mi powiedziec czy taka czynność wchodzi w rachubę,,,
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak Toyota nauczyła świat wydajnej produkcji Jak Toyota nauczyła świat wydajnej produkcji
    Toyota stała się pierwszym producentem na świecie, którego roczna produkcja przekroczyła 10 milionów aut. Toyota Corolla – samochód, który zmotoryzował japońską klasę średnią – jest ...
    1/4 mili Bemowo - Wielki finał Gecko Cup / relacja 1/4 mili Bemowo - Wielki finał Gecko Cup / relacja
    1/4 mili - Wielki finał Impreza połączyła w całość wszystkie atrakcje poprzednich rund. Było to zatem ostateczne rozstrzygnięcie pojedynku polskich maszyn z zagraniczną konkurencją. W szranki z polskimi mistrzami jednej czwartej ...

•