Odpowiedzialni rodzice - wypadek z udziałem 12-latka!

Odpowiedzialni rodzice - wypadek z udziałem 12-latka!

04 Sie 2018, 06:31

W ubiegłym tygodniu jadąc drogą krajową, która jest także drogą tranzytową, prowadzącą do przejścia granicznego w Ogrodnikach byłem uczestnikiem wypadku drogowego. A teraz najlepsze. Drugi uczestnik wypadku to 12-letni chłopiec. Na skrzyżowaniu z drogą którą jechałem, wymusił pierwszeństwo (pomimo znaku STOP i linii ciągłej). Tylko mojemu refleksowi zawdzięcza to, że żyje. Udało mi się w ostatnim momencie odbić w lewą stronę. Dzięki temu manewrowi nie wpadł mi centralnie pod samochód. Zastanawiające jest co myśleli jego rodzice, gdy uczyli go jeździć motorowerem (motorower się spalił, ale z pobieżnych oględzin wynika, że był to motorower do jazdy krosowej). Oczywiście jak to na wiosce, motorower nie był zarejestrowany, a właściciel nie posiada żadnego ubezpieczenia na ten pojazd. I to Polska właśnie. Tylko z tego powodu pozostały mi same problemy. Oczywiście rodzice nie poczuwają się do żadnej odpowiedzialności. Jakbym ja był winny. Informacje na temat wypadku zmieszczone w portalach można znaleźć wpisując: Netta druga wypadek 12-latek.
andymortar
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 04 Sie 2018, 06:17

Re: Odpowiedzialni rodzice - wypadek z udziałem 12-latka!

20 Wrz 2018, 10:07

Odpowiem Ci tak rodzice często nie tłumaczą i nie uczą nie mówią dziecku co może się stać a to jest bardzo ważne.

Przed końcem roku szkolnego widziałem chłopca który jeździł na quadzie średniej wielkości oczywiście nie zarejestrowanym po ulicach nie przestrzegając zupełnie nakazów i zakazów. Nie obowiązywały go żadne znaki jak jechał. Ale to nie wszystko w pewnym momencie zabrał kolegę który nie miał kasku i jechał z nim bardzo szybko.
Pojechałem kawałek za nim i jak się zatrzyma zwróciłem mu uwagę i wytłumaczyłem że tak się nie robi i jest to bardzo niebezpieczne. traf chciał że zatrzymał się chyba pod swoim domem i jego Ojciec był na podwórku i co... Naskoczył na mnie i pogroził żebym pilnował swojego nosa a dziecku nie zwrócił uwagi i odjechało. Chłopiec miał może 12 lat.

Więc sam widzisz jak to jest. Tu jedyna rada na takich jest taka żeby zgłosić to odpowiednim służbom które zajmą się takimi wybrykami i odpowiednio ukażą osobę dorosłą która na to pozwala. Taka jazda i zachowanie na drodze to tylko kwestia czasu do tragedii.
Cichy77
Stały forumowicz
 
Posty: 1339
Zdjęcia: 8
Rejestracja: 25 Sty 2018, 15:52
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi e-tron GT concept - stylistyka i nadwozie Audi e-tron GT concept - stylistyka i nadwozie
    Niskie, szerokie i z dużym rozstawem osi – oto proporcje klasycznego Gran Turismo. Wpisuje się w nie również Audi e-tron GT concept. Ma 4,96 m. długości, 1,96 m. szerokości i 1,38 m. wysokości. Lekka karoseria ...
    Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...

  •