Odpowiedzialni rodzice - wypadek z udziałem 12-latka!

Odpowiedzialni rodzice - wypadek z udziałem 12-latka!

04 Sie 2018, 06:31

W ubiegłym tygodniu jadąc drogą krajową, która jest także drogą tranzytową, prowadzącą do przejścia granicznego w Ogrodnikach byłem uczestnikiem wypadku drogowego. A teraz najlepsze. Drugi uczestnik wypadku to 12-letni chłopiec. Na skrzyżowaniu z drogą którą jechałem, wymusił pierwszeństwo (pomimo znaku STOP i linii ciągłej). Tylko mojemu refleksowi zawdzięcza to, że żyje. Udało mi się w ostatnim momencie odbić w lewą stronę. Dzięki temu manewrowi nie wpadł mi centralnie pod samochód. Zastanawiające jest co myśleli jego rodzice, gdy uczyli go jeździć motorowerem (motorower się spalił, ale z pobieżnych oględzin wynika, że był to motorower do jazdy krosowej). Oczywiście jak to na wiosce, motorower nie był zarejestrowany, a właściciel nie posiada żadnego ubezpieczenia na ten pojazd. I to Polska właśnie. Tylko z tego powodu pozostały mi same problemy. Oczywiście rodzice nie poczuwają się do żadnej odpowiedzialności. Jakbym ja był winny. Informacje na temat wypadku zmieszczone w portalach można znaleźć wpisując: Netta druga wypadek 12-latek.
andymortar
Obserwowany

Re: Odpowiedzialni rodzice - wypadek z udziałem 12-latka!

20 Wrz 2018, 10:07

Odpowiem Ci tak rodzice często nie tłumaczą i nie uczą nie mówią dziecku co może się stać a to jest bardzo ważne.

Przed końcem roku szkolnego widziałem chłopca który jeździł na quadzie średniej wielkości oczywiście nie zarejestrowanym po ulicach nie przestrzegając zupełnie nakazów i zakazów. Nie obowiązywały go żadne znaki jak jechał. Ale to nie wszystko w pewnym momencie zabrał kolegę który nie miał kasku i jechał z nim bardzo szybko.
Pojechałem kawałek za nim i jak się zatrzyma zwróciłem mu uwagę i wytłumaczyłem że tak się nie robi i jest to bardzo niebezpieczne. traf chciał że zatrzymał się chyba pod swoim domem i jego Ojciec był na podwórku i co... Naskoczył na mnie i pogroził żebym pilnował swojego nosa a dziecku nie zwrócił uwagi i odjechało. Chłopiec miał może 12 lat.

Więc sam widzisz jak to jest. Tu jedyna rada na takich jest taka żeby zgłosić to odpowiednim służbom które zajmą się takimi wybrykami i odpowiednio ukażą osobę dorosłą która na to pozwala. Taka jazda i zachowanie na drodze to tylko kwestia czasu do tragedii.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 8
Auto: Nie mam

15 Sty 2019, 16:14

Smutne jest to, że większość takich rodziców sięga po rozum do głowy dopiero jak wydarzy się tragedia. Niestety doczekaliśmy się czasów, kiedy dziecko nie dostaje na przysłowiową "komunię" roweru, a quada - a w najgorszym wypadku (dla dziecka) - skuter. Tak wygląda rzeczywistość nie tylko w miastach, ale coraz częściej na wsiach, co właśnie tak jak mówicie jest jeszcze gorsze, bo przecież "po co ubezpieczenie i dokumenty", a jak nie daj Boże dojdzie do wypadku to płacz i lament, bo przecież to tylko dziecko, a oni jako rodzice nie byli w stanie go upilnować. Lekarstwa na ludzką głupotę niestety jeszcze nie wymyślili.
PablitoLG
Obserwowany
Awatar użytkownika

Auto: Seat Leon II
Silnik: 1.9 tdi 105KM
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

05 Lut 2019, 18:45

Szanowny Panie,
czy udało się uzyskać Panu odszkodowanie? Taka sytuacja nie powinna mieć prawa miejsca. Jesli akcja nadal trwa, prosze o kontakt: 795 555 375

Międzynarodwoe Centrum Odszkodowań
kajek111
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pierwszy na świecie elektroniczny panel kontrolny Pierwszy na świecie elektroniczny panel kontrolny
    Pierwszy na świecie elektroniczny panel kontrolny – Toyota Corona – sierpień 1973. Już od lat 30. XX wieku samochody posiadały wskaźniki i lampki kontrolne informujące kierowcę o poziomie i ciśnieniu oleju, poziomie ...
    SKODA Yeti Adventure - wersja limitowana SKODA Yeti Adventure - wersja limitowana
    SKODA wprowadziła na rynek limitowaną wersję modelu Yeti – Adventure. Samochód bazuje na wariancie Ambition i dostępny jest ze wszystkimi silnikami. Model Yeti Adventure to kontynuacja oferty wersji specjalnych, ...

•