Odpowiedzialność za fuszerkę

Odpowiedzialność za fuszerkę

03 Wrz 2007, 14:31

W moim samochodzie doszło do rozerwania kolektora ssącego i obudowy filtra powietrza w wyniku zastosowania nieprawidłowej instalacji LPG. Przed zamontowaniem instalacji byłem zapewniany przez monterów, iż proponowana mnie instalacja zasilania gazem propan-butan jest odpowiednia, pracuje poprawnie. Mam pytanie, w jaki sposób mogę dochodzić pokrycia kosztów naprawy i wymontowania wadliwej instalacji?
Z góry dziękuję za pomoc.
Yeremi
Nowicjusz

Re: Odpowiedzialność za fuszerkę

04 Wrz 2007, 08:18

Najpierw musisz pojechać do gaziarzy i przedstawić im sytuację.Jak będą się wypierać winy,a ich wina jest oczywista,to pozostaje ci wygrana sprawa w sądzie.Najprawdopodobniej bedzie powołany technik rzeczoznawca,który określi dokładnie co było powodem rozerwania kolektora - czy zły rodzaj instalacji,czy źle wyregulowana instalacja.
Ty,jako klient,nie masz obowiązku znać się na tych instalacjach i nie masz obowiązku wiedzieć,jaką instalację powinni ci założyc.To oni muszą to wiedzieć i ich obowiązkiem jest założenie instalacji i jej wyregulowanie tak,żeby silnik pracował bez problemu.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mitsubishi na Pikes Peak International Hill Climb Mitsubishi na Pikes Peak International Hill Climb
    Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC), wystawi w legendarnym wyścigu górskim Pikes Peak International Hill Climb dwa samochody z napędem elektrycznym (EV). MMC spróbuje wygrać wyścig w kategorii samochodów ...
    Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      S2020005
      GTP Light
      MINI Clubman Bond Street, tył