Ograniczenia na obwodnicach i trasach - Polska vs ot by Germany

06 Gru 2017, 09:38

Jadę ostatnio obwodnicą zachodnią w Warszawce. Jade sobie o 4 rano. Pustki, pustki i raz jeszcze pustki. Szosa nówka blaszka, prosta, długa, od zwierzyny ogrodzona, normalnie prawie Europa.
No i jadę sobie i podziwiam. Raz stoi 90km/h, za chwilę 70km/h, zaraz znowu jakies 80km/h i szału dostaję. Dolatuję do pierwszego lepszego zjadu, prawie że go mijam, patrzę a tam jakis ludek z daleka świecący się wyłania. Spoglądam na ludka a tam za barierką skitrany radiowozik i stoi sobie żandarm z pistolecikiem. Ludzie! 4 rano!
Lecę sobie dalej i na następnym zjeździe już oficjalnie stoi sobie nieoznakowany i juz dwóch ludków z lizaczkiem.
Jadę sobie zatem tą śliczną obwodnicą te 70km/h i zaczynam wspominać...
a zaczynam wspominać o wyjeździe sprzed 2 tyg. gdzie leciałem sobie do niemiec i tuz pod Frankfurtem zaraz po przekroczeniu granicy zjechałem na lokalną B87 w kierunku Beeskow. Jadę ja sobie tam, trasa wąska, zero pobocza, po lewej i prawej proste linie (zakaz zatrzymywania), wąsko że dwa tiry ledwie sie mieszczą no ale na znakach wszędzie 100km/h.

Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tymi chorymi ograniczeniami prędkości u nas w Polsce?
Ma się rozumieć że wprowadzane są aż takie ograniczenia tylko i wyłącznie po to by trzepac kasę z mandatów, tak?

Jadę sobie później A9 z lipska do Berlina, widzę przekreślony znak 130 i mozna hulać ile fabryka dała. Wciskam zatem w podłogę i tak sobie lecę skromne 160-170, w porywach 180. Wiedząc że na "ringu" będzie już 130 a miałem mało czasu postanowiłem lekko przedmuchać furę i tak mi się wcisneło 205 :mrgreen: :mrgreen: no i tu szok!
Mija mnie sliczna czarna nówka BMWószka...
Na szybie wyświetla mi POLIZEI, LANGSAM BITTE... (policja, wolniej proszę!)
Zwolniłem do 160 i sobie pojechali. Interweniowali tylko i wyłącznie dlatego że lekko popadało i te 200 na blacie to faktycznie była przesada.

A u nas w polsce jak leciałem sobie z Wrześni do Śwbiebodzina i miałem 140 na ograniczeniu do 120 to mi 10pkt. załadowali i 500 talarów.
A jak bym jechał 205km/h?
beton, kajdanki, areszt, zawiasy? :mrgreen: :cry:
speedyrider
Początkujący
 
Posty: 162
Zdjęcia: 5
Miejscowość: Łomianki
Prawo jazdy: 19 07 1985
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Taczka
Paliwo: Inne
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

06 Gru 2017, 10:37

speedyrider napisał(a):Jadę ostatnio obwodnicą zachodnią w Warszawce. Jade sobie o 4 rano. Pustki, pustki i raz jeszcze pustki. Szosa nówka blaszka, prosta, długa, od zwierzyny ogrodzona, normalnie prawie Europa.
No i jadę sobie i podziwiam. Raz stoi 90km/h, za chwilę 70km/h, zaraz znowu jakies 80km/h i szału dostaję
Hm... jak lecisz od Konotopy w stronę Marek bo to będzie zachodnia obwodnica (S8 - Trasa AK - Trasa Toruńska) to faktycznie jest trochę ograniczeń do 80 - 90 km/h ale zaczynają się na wysokości gdzie panuje zazwyczaj największy ruch czyli od Powązek tam też jest sporo wlotów i wyjazdów z trasy kawałek za Wisłą w tamtym kierunku kończą się ograniczenia. Na pozostałym odcinku masz 120km/h cały czas.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

06 Gru 2017, 11:39

Mi chodziło bardziej o odcinek od Piastowa przez Raszyn na Ursynów (S2 zachodnia). Ty mówisz o północnym kawałku czyli o S8F. A tak przy okazji to oni kopią pod Ursynowem ten tunel w końcu czy nie?
speedyrider
Początkujący
 
Posty: 162
Zdjęcia: 5
Miejscowość: Łomianki
Prawo jazdy: 19 07 1985
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Taczka
Paliwo: Inne
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

06 Gru 2017, 12:23

speedyrider napisał(a):na Ursynów (S2 zachodnia).
No to tam jak lecisz środkiem od Konotopy do końca aż do wiaduktu nad Puławską nie ma żadnych ograniczeń i jest cały czas 120km/h. One są tylko jak lecisz bokami do zjazdów.

speedyrider napisał(a):A tak przy okazji to oni kopią pod Ursynowem ten tunel w końcu czy nie?
Robią nawet na Ursynowie są jakieś utrudnienia z tego tytułu.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

06 Gru 2017, 12:33

Będę jechał w niedzielę to jeszcze raz zerknę na te znaki.
speedyrider
Początkujący
 
Posty: 162
Zdjęcia: 5
Miejscowość: Łomianki
Prawo jazdy: 19 07 1985
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Taczka
Paliwo: Inne
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

06 Gru 2017, 13:21

speedyrider napisał(a):Będę jechał w niedzielę to jeszcze raz zerknę na te znaki.
Zerknij, bo tam masz cały czas trzy pasy środkiem jadąc i możesz lecieć 120 km/h :)
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999