Ograniczenia na obwodnicach i trasach - Polska vs ot by Germany

Ograniczenia na obwodnicach i trasach - Polska vs ot by Germany

06 Gru 2017, 09:38

Jadę ostatnio obwodnicą zachodnią w Warszawce. Jade sobie o 4 rano. Pustki, pustki i raz jeszcze pustki. Szosa nówka blaszka, prosta, długa, od zwierzyny ogrodzona, normalnie prawie Europa.
No i jadę sobie i podziwiam. Raz stoi 90km/h, za chwilę 70km/h, zaraz znowu jakies 80km/h i szału dostaję. Dolatuję do pierwszego lepszego zjadu, prawie że go mijam, patrzę a tam jakis ludek z daleka świecący się wyłania. Spoglądam na ludka a tam za barierką skitrany radiowozik i stoi sobie żandarm z pistolecikiem. Ludzie! 4 rano!
Lecę sobie dalej i na następnym zjeździe już oficjalnie stoi sobie nieoznakowany i juz dwóch ludków z lizaczkiem.
Jadę sobie zatem tą śliczną obwodnicą te 70km/h i zaczynam wspominać...
a zaczynam wspominać o wyjeździe sprzed 2 tyg. gdzie leciałem sobie do niemiec i tuz pod Frankfurtem zaraz po przekroczeniu granicy zjechałem na lokalną B87 w kierunku Beeskow. Jadę ja sobie tam, trasa wąska, zero pobocza, po lewej i prawej proste linie (zakaz zatrzymywania), wąsko że dwa tiry ledwie sie mieszczą no ale na znakach wszędzie 100km/h.

Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tymi chorymi ograniczeniami prędkości u nas w Polsce?
Ma się rozumieć że wprowadzane są aż takie ograniczenia tylko i wyłącznie po to by trzepac kasę z mandatów, tak?

Jadę sobie później A9 z lipska do Berlina, widzę przekreślony znak 130 i mozna hulać ile fabryka dała. Wciskam zatem w podłogę i tak sobie lecę skromne 160-170, w porywach 180. Wiedząc że na "ringu" będzie już 130 a miałem mało czasu postanowiłem lekko przedmuchać furę i tak mi się wcisneło 205 :mrgreen: :mrgreen: no i tu szok!
Mija mnie sliczna czarna nówka BMWószka...
Na szybie wyświetla mi POLIZEI, LANGSAM BITTE... (policja, wolniej proszę!)
Zwolniłem do 160 i sobie pojechali. Interweniowali tylko i wyłącznie dlatego że lekko popadało i te 200 na blacie to faktycznie była przesada.

A u nas w polsce jak leciałem sobie z Wrześni do Śwbiebodzina i miałem 140 na ograniczeniu do 120 to mi 10pkt. załadowali i 500 talarów.
A jak bym jechał 205km/h?
beton, kajdanki, areszt, zawiasy? :mrgreen: :cry:
Na mojej liście ignorowanych aktualnie biwakują: fate, bonifacy
speedyrider
Początkujący

Zdjęcia: 5
Miejscowość: Łomianki
Prawo jazdy od: 19 07 1985
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Taczka
Paliwo: Inne
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

Re: Ograniczenia na obwodnicach i trasach - Polska vs ot by Germany

06 Gru 2017, 10:37

speedyrider napisał(a):Jadę ostatnio obwodnicą zachodnią w Warszawce. Jade sobie o 4 rano. Pustki, pustki i raz jeszcze pustki. Szosa nówka blaszka, prosta, długa, od zwierzyny ogrodzona, normalnie prawie Europa.
No i jadę sobie i podziwiam. Raz stoi 90km/h, za chwilę 70km/h, zaraz znowu jakies 80km/h i szału dostaję
Hm... jak lecisz od Konotopy w stronę Marek bo to będzie zachodnia obwodnica (S8 - Trasa AK - Trasa Toruńska) to faktycznie jest trochę ograniczeń do 80 - 90 km/h ale zaczynają się na wysokości gdzie panuje zazwyczaj największy ruch czyli od Powązek tam też jest sporo wlotów i wyjazdów z trasy kawałek za Wisłą w tamtym kierunku kończą się ograniczenia. Na pozostałym odcinku masz 120km/h cały czas.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3346
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1999

06 Gru 2017, 11:39

Mi chodziło bardziej o odcinek od Piastowa przez Raszyn na Ursynów (S2 zachodnia). Ty mówisz o północnym kawałku czyli o S8F. A tak przy okazji to oni kopią pod Ursynowem ten tunel w końcu czy nie?
speedyrider
Początkujący

06 Gru 2017, 12:23

speedyrider napisał(a):na Ursynów (S2 zachodnia).
No to tam jak lecisz środkiem od Konotopy do końca aż do wiaduktu nad Puławską nie ma żadnych ograniczeń i jest cały czas 120km/h. One są tylko jak lecisz bokami do zjazdów.

speedyrider napisał(a):A tak przy okazji to oni kopią pod Ursynowem ten tunel w końcu czy nie?
Robią nawet na Ursynowie są jakieś utrudnienia z tego tytułu.
Kacper
Forumowicz VIP

06 Gru 2017, 12:33

Będę jechał w niedzielę to jeszcze raz zerknę na te znaki.
speedyrider
Początkujący

06 Gru 2017, 13:21

speedyrider napisał(a):Będę jechał w niedzielę to jeszcze raz zerknę na te znaki.
Zerknij, bo tam masz cały czas trzy pasy środkiem jadąc i możesz lecieć 120 km/h :)
Kacper
Forumowicz VIP

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pirelli powraca do produkcji opon krzyżowych (diagonalnych) Pirelli powraca do produkcji opon krzyżowych (diagonalnych)
    Po przeszło 50 latach ciągłej produkcji opon radialnych, Pirelli powraca do produkcji tradycyjnych opon krzyżowych (diagonalnych). Nowa odsłona kultowych opon skierowana jest do miłośników klasycznych samochodów, ...
    SKODA Octavia kombi SKODA Octavia kombi
    Gama Nowej Skody Octavii została poszerzona o wersję kombi. Dopłata do wersji liftback wynosi 4000 zł, niezależnie od wersji wyposażenia i silnika. W tej cenie Klient otrzymuje wyjątkowo obszerne i funkcjonalne nadwozie oraz ...

•