Ograniczenia prędkośći

Ograniczenia prędkośći

12 Maj 2014, 21:53

Witam. Może zadam trochę głupie pytanie, ale jestem w okresie zdawania prawka i ta informacja dla mnie może okazać się istotna, a więc chodzi ograniczenia prędkości, a dokładnie o ich odwoływanie poprzez skrzyżowanie. Mam teraz ogromny mętlik w głowie, bo nie wiem która informacja jest prawidłowa. Dokładnie chodzi o to że instruktor i internet mówi mi że ograniczenia prędkości są odwoływane przez skrzyżowanie, natomiast nauka zawarta na płycie dodanej do "przewodnika kursanta" mówi inaczej. Osobiście jestem raczej pewien, że ten zakaz jest odwoływany, ale wolałem upewnić się jeszcze :)
Myślę że jest mi ktoś w stanie pomóc.

PS. Jeżeli wybrałem złe forum to bardzo przepraszam, ale tylko na szybko mi przyszło do głowy.
wuu
Nowicjusz

Auto: nie mam

Re: Ograniczenia prędkośći

13 Maj 2014, 07:59

Może filmy były nagrywane w Niemczech, tam ograniczenia prędkości nie są odwoływane przez skrzyżowania :D U nas jak najbardziej tak.
Longhorn
Aktywny
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 518
Miejscowość: pdk
Auto: Toyota Corolla E12 FL
Silnik: 1.4 VVT-i 97KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2006

13 Maj 2014, 22:54

wuu napisał(a):natomiast nauka zawarta na płycie dodanej do "przewodnika kursanta" mówi inaczej.

A co mówi?
kant95
Zaawansowany

Miejscowość: lublin
Prawo jazdy od: 01 01 1981
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

14 Maj 2014, 10:43

kant95 napisał(a):A co mówi?

Właśnie - co mówi ?? Odpowiedzi sa błędne ?? Bo są - nie wiadomo czemu..
Jedyny problem jest w tym, aby wiedzieć co to jest skrzyzowanie, bo nie każde połączenie dróg nim jest.. ale to chyba jasne, na kursie na pewno mówili..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Rok produkcji: 2007

14 Maj 2014, 12:31

wuu
Nowicjusz

15 Maj 2014, 09:43

No ... Jest, czyli zaznaczamy TAK.. Jaki problem jest ?? Bo zaznaczone jest NIE i z boku pisze BŁĄD !!
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

BMW X4 Concept nowy Sports Activity Coupe BMW X4 Concept nowy Sports Activity Coupe
    Każde BMW X wyznacza nowe standardy w swojej klasie. Pierwszy model BMW X – BMW X5 – zadebiutował w 1999 roku, tworząc segment aut typu Sports Activity Vehicle (SAV), w którym od lat królują modele ...
    Osiem milionów samochodów Audi z napędem na cztery koła quattro Osiem milionów samochodów Audi z napędem na cztery koła quattro
    Z taśmy produkcyjnej w nowej fabryce Audi w San José Chiapa, zjechało ośmiomilionowe Audi z napędem na cztery koła quattro. Technika ta zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz ogromną radość z prowadzenia samochodu, ...

• Re: Ograniczenia prędkośći

15 Maj 2014, 14:26

"Tak" jest zaznaczoną odpowiedzią, 'nie" jest odpowiedzią poprawną (według programu), gdyby było inaczej nie zwracałbym się do Was.
    Dobra nie będę ciągnął dalej tematu, myślę że można go zamknąć.
    wuu
    Nowicjusz

17 Maj 2014, 10:20

Jedna złota dla ciebie zasada - nie ważne jest to, co pisze w necie, nie ważne jest to, co mówią ludzie, nie ważne jest to, co gdzieś usłyszysz lub przeczytasz...Dla ciebie jako kierowcy ważne jest to, co pisze w ustawie prawo o ruchu drogowym, ustawie o kierujących oraz ustawie o znakach i sygnałach drogowych plus rozdział XI kodeksu wykroczeń. Oprócz tego warto zapoznać się z rozporządzeniem ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. No i ewentualnie ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych.
    Jak te ustawy będziesz znał, to bęziesz wszystko wiedział. A warto dodać, że te ustawy kierowca ma obowiążek znać. A jak nie zna, to ponosi straty materialne...
    Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000