Ogromne spalanie czy błędny pomiar? Peugeot 407 SW

Ogromne spalanie czy błędny pomiar? Peugeot 407 SW

14 Kwi 2019, 22:10

Witam. Moje pytanie, czy też problem, może zabrzmieć głupio, ale trudno. Mianowicie, od niedawna poruszam się w/w Peugeotem - 2.0 HDI, 136KM. I problem w tym, że.. Albo ogromnie dużo pali, albo wskazówka paliwa podaje mi błędny pomiar aktualnie posiadanej ilości ropy. Sytuacja z dzisiaj - zrobiłem około 21 km, praktycznie do miasta i z powrotem. Chwilę po wyruszeniu pokazała mi się rezerwa. Na powrocie zatankowałem za 20 zł. I teraz najlepsze.. Samochód twierdzi, że paliwa jest jeszcze o połowę mniej. Czyli generalnie rzecz biorąc, musiałby palić jakąś kolosalną liczbę litrów /100km, gdzie komputer twierdzi, że spala 7l/100... :shock: Jestem totalnie zdziwiony i zszokowany. O co może chodzić?
JanuszBiznesu
Obserwowany

• Re: Ogromne spalanie czy błędny pomiar? Peugeot 407 SW

15 Kwi 2019, 05:27

JanuszBiznesu napisał(a):Samochód twierdzi, że paliwa jest jeszcze o połowę mniej.

W jaki sposób samochód to stwierdził :?:
    Wskazówka poziomu paliwa raczej nie jest zbyt dokładnym przyrządem.
    Lepiej zaufać wskazaniom średniego spalania. Niby też są tu przekłamania, ale to są niewielkie różnice.
    Zasięg też nie jest miarodajnym wskazaniem, bo jeżeli wcześniej jazda była bardzo spokojna i ekonomiczna, to po przejechaniu krótkiego odcinka ze sporo wyższym spalaniem, to nawet po zatankowaniu tych paru litrów, zasięg może się drastycznie zmniejszyć.
    Najpewniejszym sposobem jest zatankowanie do pełna i po przejechaniu kilkuset km ponownym uzupełnieniu paliwa. Przeliczenie spalania wg wzoru-litry zatankowanego paliwa dzielimy przez setki km.
    Przykładowo(z mojego ostatniego tankowania) 49,5l:8,60(860km)=5,75l/100km
    yeti65
    Stały forumowicz

Miejscowość: Zegrze Pd
    Prawo jazdy od: 29 11 1984
    Przebieg/rok: 30tys. km
    Auto: Lancer 2014, Vitara 2017
    Silnik: 1,6 117KM 1,6 120KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2014

Re: Ogromne spalanie czy błędny pomiar? Peugeot 407 SW

30 Kwi 2019, 21:35

yeti65 napisał(a):Najpewniejszym sposobem jest zatankowanie do pełna i po przejechaniu kilkuset km ponownym uzupełnieniu paliwa.
    Potwierdzam że tak jest najlepiej sprawdzić spalanie, dane wychodzą wtedy najbardziej zbliżone do rzeczywistych.
    Tankowanie po 20zł i jazda na rezerwie nie jest wskazana bo skrapla się woda z zbiorniku szczególnie w okresie zimowym i szkoda pompy paliwa. No i przy takim tankowaniu nigdy nie sprawdzisz dokładnie spalania.
    Cichy77
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 11
    Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus LC Black Label GT Lexus LC Black Label GT
    Lexus LC Black Label GT nie jest co prawda dziełem producenta, ale i tak zasługuje na wyróżnienie. Na SEMA 2017 z okazji 20. rocznicy swojego istnienia samochód w takiej wersji zaprezentował japoński tuner Artisan ...
    Top Safety Pick dla modeli Mitsubishi ASX i Lancer Top Safety Pick dla modeli Mitsubishi ASX i Lancer
    Eksperci z instytutu Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) zaliczyli dwa modele z rocznika 2013 dostępne w salonach Mitsubishi Motors North America (MMNA) do grona najbezpieczniejszych pojazdów oferowanych ...

•  
    • Warto przeczytać