Ok. 24tys - diesel, gaz a może benzyna???

ok. 24tys - diesel, gaz a może benzyna???

15 Lip 2008, 16:38

Witam.

Mam prośbę o pomoc w wyborze I-szego auta. Nigdy nie miałem samochodu, niewiele też jeżdżę - ogólnie nie mam zbyt dużego pojęcia o samochodach.

Szacunkowo będę przejeżdżał około 1000-1200km na m-c. Przede wszystkim interesują mnie niezbyt wygórowane koszty eksploatacji i nie za duże spalanie.

Maksymalnie silnik 2,2l i co najmniej 90KM.

Narazie upatrzyłem sobie Forda Focusa 1,8 TDCi 100 lub 115KM i Almerę 2,2DTI.

Czy możecie coś powiedzieć na temat tych aut.

A może kupić jakąś benzynę z małym przebiegiem i założyć gaz?? (do używanych instalacji jakoś nie mam przekonania).

Koszt auta wraz ze wszystkimi opłatami powinien się zmieścić w 24tys.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.
jahoo_23
Nowicjusz

Miejscowość: ZG/Głogów

Re: Re: ok. 24tys - diesel, gaz a może benzyna???

15 Lip 2008, 17:41

Almera jest bardzo dobrym wyborem. Japończyk w dieslu - to jest to.
Do głowy przychodzą mi jeszcze 2 pomysły.
Carisma:
[link wygasł]
Primera:
[link wygasł] - Kombi
[link wygasł] - Hatchback

To są większe auta niż Almera, ale myślę, że warte uwagii. Jeszcze bardzo ładne są Galanty, ale to już tzw. "krowy" :)

Pozdrawiam,
Rodrigo
Rodri94

Re: ok. 24tys - diesel, gaz a może benzyna???

16 Lip 2008, 06:58

Ja koledze odradzam Forda Focusa w dieslu.....nie jest to dobry samochodzik, szczególnie jeśli chodzi o diesla. Forda diesle są fatalne.
Natomiast ja przy twoich pzebiegach kupił bym diesla....bo gazu nie opłaca ci sie montować.
Moje propozycje.....(ostatnio jest plaga japończyków, nie mówie że są złe, ale nie zapominajmy o : )

1) [link wygasł]

2) [link wygasł]

3) [link wygasł]

---To sa oczywiście losowy wybrane oferty, o takie autka mi chodzi....fajne z dobrymi dieslami :) ----
______________PRECZ Z [ *F*O*R*D*A*M*I ]_________
miszarus
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: zachodnio-pomorskie

16 Lip 2008, 08:41

Ja bym na twoim miejscu najbardziej zastanowił się nad Toyotą Corolla 2.0 D4D. Bardzo niezawodny samochód i do tego małe spalanie. Dobry silnik. Jakbyś odsprzedawał też byś nie miał problemu.
slowik93
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Augustów

16 Lip 2008, 08:45

slowik93 napisał(a):Toyotą Corolla 2.0 D4D. .

Lub Avensisem.
Rodri94

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

ALPINE A450 ALPINE A450
    Będąca bezpośrednim następcą modeli Alpine z okresu "niebieskiego", Alpine A450 nie musi już walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji ogólnej wyścigu 24H Le Mans. Jej nazwa jest nawiązaniem do dorobku modeli A441, A442 ...
    Toyota Yaris Hybrid-R - sportowa hybryda Toyota Yaris Hybrid-R - sportowa hybryda
    Toyota Yaris Hybrid-R, która w wersji koncepcyjnej zadebiutowała podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie, łączy zaawansowaną technologię pochodzącą z seryjnego Yarisa Hybrid, z wyczynowymi rozwiązaniami znanymi ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Infiniti Q50
      Subaru Impreza STI