Ok 9 tysięcy pow. 100 kucy

Ok 9 tysięcy pow. 100 kucy

11 Mar 2012, 20:22

Ok.
Szukam samochodu:
Powyżej 100 koni, żeby był w miare zrywny ale i dość ekonomiczny, głównie miasto, trasa rzadziej.
4/5 drzwiowy, ładna sylwetka, ciekawa. I w miare dobrze wyposażony, ABS 2-4 poduszki, klima, el szyby, lusterka. Żeby też się dobrze prowadził, dobrze trzymał drogi, i dało się wyprzedzić np. w trasie tira, bezpiecznie.

Moje typy:
Mazda 323F
Honda Civic V/VI
Ford Focus/Mondeo (podoba mi się probe, ale to bardzeij sportowy i słabo z zadbanymi egzemplarzami)
Seat Ibiza

Coś ciekawego jeszcze można dodac??
mireck
Początkujący

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Nissan Primera WP11
Silnik: SR20DE
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

Re: Ok 9 tysięcy pow. 100 kucy

11 Mar 2012, 22:27

ibiza za 9 koła to jedynie stara , jesli ekonomia to honda z silnikiem 1.5 eco o mocy 115 koni . honda nie trzyma się jakoś super drogi , lepiej trzyma się np mazda , np ale niestety 1.5 ma 88 koni i zabezpieczenie antykorozyjne jest słabe tak jak w hondzie. tak więc wygrywa focus , jest najrozsądniejszy , nie jest hondą , pali nieco więcej i jest minilanie słabszy ( mowa o 1.6 ) również ma słabe zabezpieczenie antykorozyjne ale się dużo lepiej prowadzi niż konkurenci

ja na Twoim miejscu szukałbym corolli :)
np [link wygasł]

1.6 vvti - 110 koni
x50sr
Początkujący

Miejscowość: małopolska

11 Mar 2012, 22:45

Corolla tez ciekawa, słysząłem dużo dobrego :) I ładna całkiem :)
A np. Mondeo II ??
Ciekawa propozycja i czytałem że trwały, dobrze wyposażony, w miare dobrze z mocą jest, troche mniej ekonomiczny ale też dość bezpieczny, no i dużo miejsca :)
mireck
Początkujący

11 Mar 2012, 23:09

mondeo do jazdy potrzebuje minimum 2.0więc ta wspomniana ekonomia zdaje się być już z miejsca fikcją . wbrew opinią corolla jest ekonomiczna , pod warunkiem że jej nie kręcimy a to już ciężej się opierać .

co do corolli były również przedlifty [link wygasł]

corolla spokojnie bije honde jesli chodzi o życie :) hondą jezdzą różni ludzie a np civic dla mnie istnieje jedynie w kombi i ma około 170 koni oraz silnik 1.8 .

natomiast jeśli chodzi o ciekawostki pozostaja jakieś egzotyki typu mazda mx6

[link wygasł]

ale ekonomi się nie doszukamy , znajdziemy również hondę prelude i tam ekonomie można jeszcze spotkać. [link wygasł]

pod warunkiem iż weżmiemy pod uwagę osiągi oraz poprzedniego właściciela , podobnie jest z crx del sol
x50sr
Początkujący

Miejscowość: małopolska

12 Mar 2012, 19:13

Jak by się znalazła nie zryta Honda Civic :D I z w miare dobrym wyposażeniem, to czemu nie :)
Hm.. Ford Focus i Honda Civic to chyba główny wybór, ew. corolla.
Ale ten Mondeo II mimo większego spalania też ciekawy.
Del Sol też fajny ale nie jako pierwszy samochód, takiego to mieć np jako drugi, dbać o niego i troche mu dorzucić pod maska :D
mireck
Początkujący

13 Mar 2012, 19:14

A Renault Megane??
Tego typu:
[link wygasł]

Ciekawią jeszcz mnie Rovery m.in. 416, 216.
Co o nich sądzicie? Wyczytałem że dość dobre auta, dobrze wyposażone, w miare niedużo palą, i mają w sumie ciekawą stylistye(to akurat sam zauważyłem) :P

Poczytałem jeszcze trochę i spodobały mi się te Rovery, i mieszczą się w 10 tys. I jeszcze Rover 25 jakby się udało za ok 14k można by poszukać 140 konny silnik z bogatą wersją i dość zadbany. Kuszącoe samochody. Różne opinie za to o naprawach, alebo że drogie, albo że tanie jak się znajdzie odpowiedniego robotnika:P No i oszczędne na mieście:D I ten styl :D
mireck
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Przegląd samochodu przed zimą - co warto sprawdzić? Przegląd samochodu przed zimą - co warto sprawdzić?
    Okres zimowy jest trudny i nasze samochody żeby były w pełni sprawne w tym czasie to powinniśmy dokładnie przejrzeć samochód i usunąć wszystkie te usterki, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy ...
    Bezpieczny rowerzysta - 5 zasad które warto znać Bezpieczny rowerzysta - 5 zasad które warto znać
    Z roku na rok na naszych ulicach przybywa rowerzystów. Tylko w 2013 roku w Polsce sprzedano 1,28 mln rowerów, a tendencja jest rosnąca. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) szacowała ...

• Re: Ok 9 tysięcy pow. 100 kucy

13 Mar 2012, 21:57

W przypadku Rovera może być ciężko o niektóre części i nie piszcie mi że mamy allegro :roll:
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
    Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: Opel Corsa B
    Silnik: 1.4 60km
    Paliwo: Benzyna

14 Mar 2012, 18:18

Nwm. Z Gdańska jestem, bym musiał się podowiadywać, a z Hondy nie pasują niektóre?
    swoja drogą co sądzicie o Saabach?? 9-3 i 9-5?

Szukam o Saabach i Roverach i w sumie dużo pozytywnych opinii, że nie zawodne, zrywne, nie paliwożerne, gorzej tylko z cześciami jak coś pójdzie, ale mają jednak ten niecodzienny wygląd.
    Ma ktos jeździł ktos którymś z Saabów lub Roverami 416? 216? 45 lub 25??

To tak n razie ma:
    1.Honda Civic VI
    2.Ford Focus
    3.Mazda 323F
    4 Rovery i Saaby..
    Mamy dłuższą liste :P
    Wykresliłem Mondeo i Megane, bo w sumie mi sie nie podobaja, Ibizy już nie wpisywałem.
    mireck
    Początkujący

15 Mar 2012, 21:40

Jeśli chodzi o Megane posiadałem kiedyś taki wóz 1.6 8v 90koni silnik strasznie mnie zadziwił i wszystkich znajomych np vectra b 1.8 115koni to wogule nie było porównania w przyspieszeniu.. bardzo zrywny samochód nawet kolegi golf 4 1.6 100koni w 16v nie miał za bardzo startu wyprzedzanie tira to czysta przyjemność zmieniłem potem auto na bmw 1.8 e36 i dozo gorsze przyspieszenie.. autko bez żadnego tuningu 180tys najechane potwierdzone serwisem przedtem jeździła nim tylko jedna Pani:) jeśli chodzi o wady to blacha była lichutka strasznie i tylna belka ciągle coś pukało i chyba tyle. spalanie 6-8l tyle pali astra 1 1.4 która mocą nie ma najmniejszego startu wiec polecam tylko blachę trzeba dobrze przebadać i elektrykę(osobiście nie miałem z nią problemów ale dozo ludzi narzeka) jeśli trafisz na taki zdrowiutki silnik jak mój 100% zadowolenia a w 16v kto wie pewnie jeszcze lepiej :mrgreen: jeszcze powiem tak. jeździłem focusem 100koni nie ma szans, hondą civic VI 1.4 90koni nie dała by rady. wiec może nie warto go tak skreślać szybko ;) pozdr.
    ...samochód jest najwspanialszym wynalazkiem...
    Konrado125
    Nowicjusz

Miejscowość: Kielce
    Auto: Bmw e36 1.6 102km

• Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Subaru Impreza STI
      GTP Light
      MINI Clubman Bond Street, tył