Olej silnikowy do corsyB

olej silnikowy do corsyB

04 Wrz 2010, 20:44

witam, corsaB jest sprowadzina z Niemiec, niestety nie było do tego książki, ani naklejki na olej, więc nie wiadomo było jak zmienić olej. Została przyjęta wersja "bezpieczna" czyli pół syntetyk 10/40, jednak po przejechaniu 4.500 km miał niedobór oleju (na wskaźniku oleju ciągle min!) "dolewki" przy przebiegu 4.5 tys km to prawie 1,8l!

pytanie: czy można przejść na olej mineralny 5/30, tak jak jest w "instrukcji obsługi"?
Czy coś jeszcze sprwadzić, w końcu do wymiany ponad 5tys km, można zmienić teraz jeszcze przed zimą na mineralny?
iskra
Nowicjusz

Re: Olej silnikowy do corsyB

04 Wrz 2010, 21:05

olej mineralny 5/30

nie ma takiego ;)
mineralny to zwykle: 15W40, 15W50, 20W40, 20W50
5W30 to syntetyk, zdarzają się bardzo wysokiej klasy półsyntetyki z takimi parametrami :wink:

ogólnie Corsa (podejrzewam że 1.0 lub 1,2 w benzynie) ma dość dużą tolerancję zużycia oleju pomiędzy wymianami, ale większe zużycie oleju może świadczyć o tym że uszczelniaczy zaworowych już pomału zaczyna brakować :wink:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

Re: olej silnikowy do corsyB

04 Wrz 2010, 21:16

oczywiście mój błąd chodziło o 5/30 syntetyczny

to jest corsaB 1.0 ECO
iskra
Nowicjusz

Re: Olej silnikowy do corsyB

04 Wrz 2010, 21:22

ecoteki lubią łykać oleum, zwłaszcza jak kręcisz silnik na wysokie obroty co przy litrówce nie trudne :wink: jeśli bierze na prawde dużo oleju to możesz zmienić na 15W40 minerał w teorii powinno go ubywać mniej, ale to trochę "podcieranie dupy szkłem" za chwile i tak zrobisz mały remoncik, przy przejściu na 5W30 olej będzie znikać z prędkością benzyny w baku :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dlaczego kierowcy ignorują znaki drogowe? Dlaczego kierowcy ignorują znaki drogowe?
    Według informacji płynących z Komendy Głównej Policji najczęściej wystawiane mandaty dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości oraz za wykroczenie względem pieszych. Najnowsze badania pokazały, że prowadzący pojazdy ...
    Audi S8 Audi S8 "Samochodem roku 2013" na Ukrainie
    Audi S8 zdobyło prestiżowe wyróżnienie na Ukrainie. W klasie luksusowych limuzyn przyznano mu tytuł "Samochodu roku 2013". Werdykt podjęło jury składające się z ekspertów w dziedzinie motoryzacji i osób ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Jaguar