Olej silnikowy marki BIZOL - prośba o opinie

Olej silnikowy marki BIZOL - prośba o opinie

15 Kwi 2016, 11:59

Mój silnik TSI bierze olej - dość sporo, bo około 0,6l na 100 km. Polecono mi w warsztacie, żebym przy następnej wymianie zmienił olej na coś z tzw. półki "premium" i sprawdził, czy może pobór będzie mniejszy. Znajomy z Niemiec, z którym rozmawiałem doradził mi olej BIZOL, ponoć u nich dużo silników VW jeździ na takim. Tylko, że w Polsce ten olej jest dostępny od niedawna i nie ma o nim zbyt dużo informacji.

Czy może ktoś stosował ten olej i jest w stanie cokolwiek o nim powiedzieć?
Bob1897
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
Prawo jazdy od: 16 01 2000
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volkswagen Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 140 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

Re: Olej silnikowy marki BIZOL - prośba o opinie

20 Kwi 2016, 07:35

Polecam ten olej. Podobnie jak Twój znajomy, też dowiedziałem się o tym oleju będąc w Niemczech. Od tej pory wszystkim polecam tylko Bizola. Jest to na tyle dobry olej, że warto go nawet sprowadzić z Niemiec nie patrząc na cenę - ja tak robiłem. Ale skoro jest już w Polsce to tym bardziej warto brać. Nie będę Ci obiecywał, że od razu poczujesz różnicę po zalaniu Bizolem silnika - u mnie zmiana była bardzo widoczna - zwłaszcza w poborze oleju miedzy wymianami i w kulturze pracy.
MariuszK
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 17 11 2006
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2012

18 Lip 2016, 07:36

A jaki masz wlany w tej chwili olej? Bo wbrew pozorom to ważna informacja,pamiętaj aby lepkość pozostała taka sama,inaczej możesz uszkodzić silnik.
BestOils
Nowicjusz

Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9

25 Lip 2016, 07:52

Oczywiście ta sama lepkość. Miałem ten, który leją w ASO VW. Przesiadłem się na Bizola i jestem zadowolony, bo już zrobiłem ponad 7 tys. km, a pobór oleju znacznie spadł, o więcej niż połowę.
Bob1897
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
Prawo jazdy od: 16 01 2000
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volkswagen Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 140 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2014

26 Lip 2016, 22:50

Chłopie - kto ci takich głupot naopowiadał ? Silnik to możesz sobie zepsuć jak będziesz jeździł na oleju 15w40. Ja miałem wiele aut z silnikami o przebiegach rzędu 400-500.000 km, po kupnie ZAWSZE robiłem płukankę silnika i zmieniałem olej na 5w40 lub 5w30. NIGDY, powtarzam PRZENIGDY nie było jakichkolwiek złych objawów.
Anjin
Aktywny

Auto: Peugeot

22 Lis 2016, 10:24

Właśnie dlatego nie było złych objawów bo robiłeś wcześniej płukankę i to jest kluczową kwestią, zastanów się co by było gdybyś przesiadł się nagle z syntetyka 5w40 na półsyntetyk 10w40 bez płukanki lub odwrotnie w przypadku przebiegów rzędu po 400k w silniku, poczytaj o konsekwencjach. Akurat co do olejów silnikowych to też zajmujemy się tym na co dzień i mamy doświadczenie w tej kwestii.
BestOils
Nowicjusz

Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nagroda Nagroda "Design Trophy" dla Audi A3 i A1 Sportback
    W plebiscycie "Auto Trophy 2013", dwa modele marki Audi bezkonkurencyjnie pokonały rywali. Prawie 31 procent, spośród ponad 24 tysięcy biorących w nim udział czytelników niemieckiego magazynu Auto Zeitung, w ...
    Reflektory ksenonowe - lepsza widoczność i większe bezpieczeństwo Reflektory ksenonowe - lepsza widoczność i większe bezpieczeństwo
    Aby bezpiecznie prowadzić samochód, musimy mieć dobrą widoczność. Pomagają w tym na przykład reflektory ksenonowe, które oświetlają drogę o wiele lepiej niż lampy wyposażone w żarówki halogenowe. Aby ...

• Re: Olej silnikowy marki BIZOL - prośba o opinie

22 Lis 2016, 11:27

Przyjacielu - nie muszę o niczym czytać, ponieważ sprawami olejowymi zajmuję się od lat i to nie z perspektywy subjekta za ladą sklepu, tylko technika. Co silnik zrobi, gdy zamiast 15/40 wlejesz 10/40 albo 5/40 ? Wywiesi kartkę, że nie jedzie bo strajkuje ..? Trochę wyobraźni ...
    Anjin
    Aktywny

Auto: Peugeot

• Tuning - Volkswagen Polo
      Men's Day 2009
      Wyścigi mechanicznych rydwanów zaprzężonych w skutery
      Rage-Race 2010