FIAT Ducato 1.9 D Combinato Bus (69KM) 1995-2002

 • Oleje samochodowe
 • Marka
 • FIAT Ducato 1.9 D Combinato Bus (69KM)

  Ocena: 0.0/5
  Lata produkcji: 1995-2002
  Pojemność silnika: 1.9 dm³
  Moc silnika: 51 kW (69 KM)
  Rodzaj paliwa: [ON] diesel
  Zalecany olej do silnika: 5W40
  Pojemność układu smarowania silnika: 5.0 - 5.6 litra (powinieneś kupić 5 litrów oleju na wymianę lub jeszcze o litr więcej żeby mieć w zapasie na ewentualne późniejsze dolewki w czasie do następnej wymiany oleju).
  Zalecany olej do manualnej skrzyni biegów: 75W90
  Pojemność układu smarowania manualnej skrzyni biegów: 1.6 litra
  Olej w silniku należy wymienić na nowy co: 7000 kilometrów lub 6 miesięcy w zależności od tego co nastąpi w pierwszej kolejności. Zalecana kontrola stanu oleju co około 350 km.
  Jak często wymieniać olej w skrzyni manualnej? Skrzynia manualna choć wiele producentów nie przewiduje tego w instrukcji serwisowej, wymaga okresowej wymiany jej oleju. Wielu właścicieli aut nie zdaje sobie z tego sprawy, przez co zarówno jakość wybierania poszczególnych przełożeń, jak i sama trwałość przekładni ulegają pogorszeniu. Zaniedbanie jego wymiany może prowadzić do awarii skrzyni. Olej w skrzyni biegów zużywa się znacznie wolniej niż ten pracujący w silniku w związku z tym wymiany też robimy w wiekszych odstępach czasu ale nie rzadziej niż 80-100 tysięcy kilometrów lub co 6 lat.
 • Co powinieneś wiedzieć o oleju?

  Dokładamy wszelkich starań żeby prezentowane dane były aktualne, ale zawsze przed wymianą oleju zajrzyj do książki instrukcji obsługi samochodu w celu ich potwierdzenia i sprawdzenia ewentualnych dodatkowych zaleceń producenta.

  Kilka pytań na które znajdziesz odpowiedź na forum:
  Jak dobrać prawidłowo olej do samochodu? - wbrew pozorom to nie takie proste zadanie.
  Co to jest olej silnikowy? - jakie są jego rodzaje i zastosowanie.
  Dlaczego ciśnienie oleju jest ważne? - kiedy gaśnie lampka sygnalizatora niskiego ciśnienia.

  Szukasz pomocy w doborze oleju do twojego samochodu? - Wejdź na forum: "Jaki wybrać olej do silnika i skrzyni biegów?" i zapytaj podając markę i model auta.

  Więcej na temat właściwości olei stosowanych w samochodach znajdziesz na stronie Oleje Samochodowe.

  Jeżeli znalazłeś nie aktualne informacje lub masz więcej danych na temat oglądanego modelu podeślij je do użytkownika ArteK wraz z numerem zgłoszenia umieszczonym w temacie [18690] korzystająć z tej wiadomości na PW.
 • Volkswagen Caddy 4MOTION, furgon
  BMW E30 kombi, lotnisko, drift, 9
  Ciekawa rejestracja!
  Mohawk Warrior - Monster Truck na Pit Party