RENAULT 5 (956cc) 1985-1987

  • Oleje samochodowe
  • Marka
  • RENAULT 5 (956cc)

    Ocena: 0.0/5
    Lata produkcji: 1985-1987
    Rodzaj paliwa: [Pb] benzyna
    Zalecany olej do silnika: 5W40
    Pojemność układu smarowania silnika: 3.5 litra (powinieneś kupić 4 litry oleju na wymianę żeby mieć w zapasie na ewentualne późniejsze dolewki w czasie do następnej wymiany oleju).
    Zalecany olej do manualnej skrzyni biegów: 75W80
    Pojemność układu smarowania manualnej skrzyni biegów: 2.8 litra
    Olej w silniku należy wymienić na nowy co: 12000 kilometrów lub 12 miesięcy w zależności od tego co nastąpi w pierwszej kolejności. Zalecana kontrola stanu oleju co około 600 km. Ekspoatując auto w większości na krótkich odcinkach i w ruchu miejskim zalecamy zmniejszenie przebiegu między wymianami oleju w silniku do około 10000 km.
    Jak często wymieniać olej w skrzyni manualnej? Skrzynia manualna choć wiele producentów nie przewiduje tego w instrukcji serwisowej, wymaga okresowej wymiany jej oleju. Wielu właścicieli aut nie zdaje sobie z tego sprawy, przez co zarówno jakość wybierania poszczególnych przełożeń, jak i sama trwałość przekładni ulegają pogorszeniu. Zaniedbanie jego wymiany może prowadzić do awarii skrzyni. Olej w skrzyni biegów zużywa się znacznie wolniej niż ten pracujący w silniku w związku z tym wymiany też robimy w wiekszych odstępach czasu ale nie rzadziej niż 80-100 tysięcy kilometrów lub co 6 lat.
  • Co powinieneś wiedzieć o oleju?

    Dokładamy wszelkich starań żeby prezentowane dane były aktualne, ale zawsze przed wymianą oleju zajrzyj do książki instrukcji obsługi samochodu w celu ich potwierdzenia i sprawdzenia ewentualnych dodatkowych zaleceń producenta.

    Kilka pytań na które znajdziesz odpowiedź na forum:
    Jak dobrać prawidłowo olej do samochodu? - wbrew pozorom to nie takie proste zadanie.
    Co to jest olej silnikowy? - jakie są jego rodzaje i zastosowanie.
    Dlaczego ciśnienie oleju jest ważne? - kiedy gaśnie lampka sygnalizatora niskiego ciśnienia.

    Szukasz pomocy w doborze oleju do twojego samochodu? - Wejdź na forum: "Jaki wybrać olej do silnika i skrzyni biegów?" i zapytaj podając markę i model auta.

    Więcej na temat właściwości olei stosowanych w samochodach znajdziesz na stronie Oleje Samochodowe.

    Jeżeli znalazłeś nie aktualne informacje lub masz więcej danych na temat oglądanego modelu podeślij je do użytkownika ArteK wraz z numerem zgłoszenia umieszczonym w temacie [23026] korzystająć z tej wiadomości na PW.
  • Tuning Show
    Lexus CT200h, 2014, tył
    BMW 3 Gran Turismo, alufelgi
    Spotkanie 4x4 Buków