FORD F150 6.2 V8 4WD (PickUp F Series) 2012

  • Oleje samochodowe
  • Marka
  • FORD F150 6.2 V8 4WD (PickUp F Series)

    Ocena: 0.0/5
    Lata produkcji: 2012
    Pojemność silnika: s. dm³
    Rodzaj napędu: 4WD
    Rodzaj paliwa: [Pb] benzyna
    Pojemność układu smarowania silnika: 6.6 litra (powinieneś kupić 7 litrów oleju na wymianę lub jeszcze o litr więcej żeby mieć w zapasie na ewentualne późniejsze dolewki w czasie do następnej wymiany oleju).
    Pojemność układu smarowania automatycznej skrzyni biegów: 12.4 litra
    Olej w silniku należy wymienić na nowy co: 12000 kilometrów lub 18 miesięcy w zależności od tego co nastąpi w pierwszej kolejności. Zalecana kontrola stanu oleju co około 600 km. Ekspoatując auto w większości na krótkich odcinkach i w ruchu miejskim zalecamy zmniejszenie przebiegu między wymianami oleju w silniku do około 10000 km.
    Jak często wymieniać olej w skrzyni automatycznej? Skrzynia automatyczna wymaga od nas większej dbałości o jakość i stan oleju. Rozróżniamy dwie metody wymiany "statyczną" (tańsza) przy której wymieniane jest maksymalnie do 60% starego oleju i "dynamiczną" (droższa) w której wymieniany jest cały olej w skrzyni biegów. Tutaj wiekszość producentów zaleca wymianę co około 60 tysięcy kilometrów i tego powinniśmy się trzymać nie przekraczając tej granicy. Eksploatując auto w ciężkich warunkach zalecana jest częstsza wymiana nawet przy 40 tysiącach kilometrów.
  • Co powinieneś wiedzieć o oleju?

    Dokładamy wszelkich starań żeby prezentowane dane były aktualne, ale zawsze przed wymianą oleju zajrzyj do książki instrukcji obsługi samochodu w celu ich potwierdzenia i sprawdzenia ewentualnych dodatkowych zaleceń producenta.

    Kilka pytań na które znajdziesz odpowiedź na forum:
    Jak dobrać prawidłowo olej do samochodu? - wbrew pozorom to nie takie proste zadanie.
    Co to jest olej silnikowy? - jakie są jego rodzaje i zastosowanie.
    Dlaczego ciśnienie oleju jest ważne? - kiedy gaśnie lampka sygnalizatora niskiego ciśnienia.

    Szukasz pomocy w doborze oleju do twojego samochodu? - Wejdź na forum: "Jaki wybrać olej do silnika i skrzyni biegów?" i zapytaj podając markę i model auta.

    Więcej na temat właściwości olei stosowanych w samochodach znajdziesz na stronie Oleje Samochodowe.

    Jeżeli znalazłeś nie aktualne informacje lub masz więcej danych na temat oglądanego modelu podeślij je do użytkownika ArteK wraz z numerem zgłoszenia umieszczonym w temacie [666] korzystająć z tej wiadomości na PW.
  • DKW F5 wóz strażacki, 1936 rok
    Men's Day 2010
    Men's Day 2009
    MTL - Autosalon