TOYOTA HiLux 2.5 D-4D Pickup 4x4 (88kW) 2007-

 • Oleje samochodowe
 • Marka
 • TOYOTA HiLux 2.5 D-4D Pickup 4x4 (88kW)

  Ocena: 0.0/5
  Lata produkcji: 2007-
  Pojemność silnika: 2.5 dm³
  Moc silnika: 88 kW (120 KM)
  Rodzaj napędu: 4x4
  Rodzaj paliwa: [ON] diesel
  Zalecany olej do silnika: 5W30
  Pojemność układu smarowania silnika: 6.9 - 7.3 litra (powinieneś kupić 7 litrów oleju na wymianę lub jeszcze o litr więcej żeby mieć w zapasie na ewentualne późniejsze dolewki w czasie do następnej wymiany oleju).
  Zalecany olej do manualnej skrzyni biegów: 75W90
  Pojemność układu smarowania manualnej skrzyni biegów: 2.0 - 2.6 litra
  Olej w silniku należy wymienić na nowy co: 16000 kilometrów lub 24 miesięcy w zależności od tego co nastąpi w pierwszej kolejności. Zalecana kontrola stanu oleju co około 800 km. Ekspoatując auto w większości na krótkich odcinkach i w ruchu miejskim zalecamy zmniejszenie przebiegu między wymianami oleju w silniku do około 10000 km.
  Jak często wymieniać olej w skrzyni manualnej? Skrzynia manualna choć wiele producentów nie przewiduje tego w instrukcji serwisowej, wymaga okresowej wymiany jej oleju. Wielu właścicieli aut nie zdaje sobie z tego sprawy, przez co zarówno jakość wybierania poszczególnych przełożeń, jak i sama trwałość przekładni ulegają pogorszeniu. Zaniedbanie jego wymiany może prowadzić do awarii skrzyni. Olej w skrzyni biegów zużywa się znacznie wolniej niż ten pracujący w silniku w związku z tym wymiany też robimy w wiekszych odstępach czasu ale nie rzadziej niż 80-100 tysięcy kilometrów lub co 6 lat.
 • Co powinieneś wiedzieć o oleju?

  Dokładamy wszelkich starań żeby prezentowane dane były aktualne, ale zawsze przed wymianą oleju zajrzyj do książki instrukcji obsługi samochodu w celu ich potwierdzenia i sprawdzenia ewentualnych dodatkowych zaleceń producenta.

  Kilka pytań na które znajdziesz odpowiedź na forum:
  Jak dobrać prawidłowo olej do samochodu? - wbrew pozorom to nie takie proste zadanie.
  Co to jest olej silnikowy? - jakie są jego rodzaje i zastosowanie.
  Dlaczego ciśnienie oleju jest ważne? - kiedy gaśnie lampka sygnalizatora niskiego ciśnienia.

  Szukasz pomocy w doborze oleju do twojego samochodu? - Wejdź na forum: "Jaki wybrać olej do silnika i skrzyni biegów?" i zapytaj podając markę i model auta.

  Więcej na temat właściwości olei stosowanych w samochodach znajdziesz na stronie Oleje Samochodowe.

  Jeżeli znalazłeś nie aktualne informacje lub masz więcej danych na temat oglądanego modelu podeślij je do użytkownika ArteK wraz z numerem zgłoszenia umieszczonym w temacie [770] korzystająć z tej wiadomości na PW.
 • Wizjonerski Golf GTI - Design Vision GTI
  Mercedes Benz f700
  Jak podłączamy kable rozruchowe
  Nissan 350Z Police