CHRYSLER Aspen Limited 4.7 4x4 2008

 • Oleje samochodowe
 • Marka
 • CHRYSLER Aspen Limited 4.7 4x4

  Ocena: 0.0/5
  Lata produkcji: 2008
  Pojemność silnika: 4.7 dm³
  Rodzaj napędu: 4x4
  Rodzaj paliwa: [Pb] benzyna
  Pojemność układu smarowania silnika: 6.0 litrów (powinieneś kupić 7 oleju na wymianę żeby mieć w zapasie na ewentualne późniejsze dolewki w czasie do następnej wymiany oleju).
  Pojemność układu smarowania automatycznej skrzyni biegów: 6.5 litra
  Olej w silniku należy wymienić na nowy co: 13000 kilometrów lub 6 miesięcy w zależności od tego co nastąpi w pierwszej kolejności. Zalecana kontrola stanu oleju co około 650 km. Ekspoatując auto w większości na krótkich odcinkach i w ruchu miejskim zalecamy zmniejszenie przebiegu między wymianami oleju w silniku do około 10000 km.
  Jak często wymieniać olej w skrzyni automatycznej? Skrzynia automatyczna wymaga od nas większej dbałości o jakość i stan oleju. Rozróżniamy dwie metody wymiany "statyczną" (tańsza) przy której wymieniane jest maksymalnie do 60% starego oleju i "dynamiczną" (droższa) w której wymieniany jest cały olej w skrzyni biegów. Tutaj wiekszość producentów zaleca wymianę co około 60 tysięcy kilometrów i tego powinniśmy się trzymać nie przekraczając tej granicy. Eksploatując auto w ciężkich warunkach zalecana jest częstsza wymiana nawet przy 40 tysiącach kilometrów.
 • Co powinieneś wiedzieć o oleju?

  Dokładamy wszelkich starań żeby prezentowane dane były aktualne, ale zawsze przed wymianą oleju zajrzyj do książki instrukcji obsługi samochodu w celu ich potwierdzenia i sprawdzenia ewentualnych dodatkowych zaleceń producenta.

  Kilka pytań na które znajdziesz odpowiedź na forum:
  Jak dobrać prawidłowo olej do samochodu? - wbrew pozorom to nie takie proste zadanie.
  Co to jest olej silnikowy? - jakie są jego rodzaje i zastosowanie.
  Dlaczego ciśnienie oleju jest ważne? - kiedy gaśnie lampka sygnalizatora niskiego ciśnienia.

  Szukasz pomocy w doborze oleju do twojego samochodu? - Wejdź na forum: "Jaki wybrać olej do silnika i skrzyni biegów?" i zapytaj podając markę i model auta.

  Więcej na temat właściwości olei stosowanych w samochodach znajdziesz na stronie Oleje Samochodowe.

  Jeżeli znalazłeś nie aktualne informacje lub masz więcej danych na temat oglądanego modelu podeślij je do użytkownika ArteK wraz z numerem zgłoszenia umieszczonym w temacie [88] korzystająć z tej wiadomości na PW.
 • Mazda3, 2013, wnętrze, panel sterowania klimatyzacją
  Mitsubishi Lancer EVO, Night Power GP 2013
  received 1406964549347323
  Subaru Impreza WRX Kombi, Move Over Right