"One brand, one team, one challenge" - najlepsi fachowcy VW

"One brand, one team, one challenge" - najlepsi fachowcy VW

10 Gru 2014, 16:36

Pod hasłem "One brand, one team, one challenge" na całym świecie odbywa się konkurs dedykowany dla certyfikowanych pracowników stacji dealerskich i partnerów serwisowych Volkswagena pełniących następujące funkcje: sprzedawca detaliczny, doradca serwisu, sprzedawca części zamiennych i akcesoriów oraz technik samochodowy. Celem konkursu Retail Qualification World Championship (RQWC) jest stała poprawa jakości sprzedaży i serwisu.

Konkurs RQWC 2014/2015 składa się z kilku etapów. Każdy z etapów ma na celu wytypowanie najlepszych pracowników w ramach każdej funkcji. Pierwszy etap rozgrywany jest online. Każdy uczestnik musi odpowiedzieć na 60 pytań związanych z jego obszarem działań. Łącznie w tej rundzie wzięło udział ok. 400 osób z całej sieci dealerskiej marki Volkswagen. Na podstawie I etapu, 20 osób z najlepszymi wynikami w swoim obszarze zakwalifikowało się do Finału Krajowego (5 Sprzedawców Samochodów Osobowych, 5 Sprzedawców części Zamiennych i Akcesoriów, 5 Doradców Serwisu i 5 Techników Samochodowych).

Finał Krajowy został zorganizowany w siedzibie Volkswagen Group Polska w Poznaniu i składał się z rozgrywek indywidualnych i zespołowych. Część indywidulana miała na celu wytypowanie Mistrzów Polski w czterech funkcjach. Z tego powodu, dla każdej z grup zostały przygotowane 4 zadania. Zadania zespołowe miały na celu przygotowanie zespołu zwycięzców do zmagań jako Team w Finale Międzynarodowym w Wolfsburgu.

Podczas oficjalnej Gali w Poznaniu zostały ogłoszone wyniki.
Mistrzami w Finale Krajowym zostali:
Sprzedawca Samochodów – Piotr Papiernik – Porsche Katowice
Sprzedawca Części – Bartosz Cichocki – Krotoski-Cichy Przeźmierowo
Doradca Serwisu – Daniel Kujawa - Ignaszak Kalisz
Technik Samochodowy – Artur Zawada – Jodko – Schiewe

Trzecim etapem RQWC jest Finał Międzynarodowy, który odbędzie się w maju 2015 roku. Polscy finaliści będą walczyć o tytuł mistrza w kategoriach: indywidualnej (odrębnie dla każdej funkcji) oraz zespołowej (4 polscy finaliści jako Team).

źródło: Volkswagen Group Polska
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2305
Zdjęcia: 8341
Rejestracja: 18 Cze 2012, 12:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Pierwszy śnieg - kilka dobrych rad dla kierowców Pierwszy śnieg - kilka dobrych rad dla kierowców
  Jak pierwsze opady śniegu wpływają na sytuację na drodze? Większość kierowców jeździ wolniej. Dzięki temu na drogach jest mniej ofiar śmiertelnych, natomiast odnotowuje się więcej stłuczek. Przypominamy, jak jeździć ...
  Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki
  Czy naprawa turbosprężarek zawsze jest opłacalna? Tańsze rozwiązania nie zawsze przynoszą zadowalający efekt, a koszty naprawy często zamiast się zmniejszać, rosną. W silnikach Diesla większość turbosprężarek ma obecnie konstrukcję ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • VW Passat CC
   Autosacrum 2009
   Subaru Impreza STI
   MINI Clubman Bond Street, tył