Opel ADAM z bagażnikiem rowerowym FlexFix

22 Sie 2012, 21:49

Na światowej premierze modelu ADAM podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu zaprezentowane zostanie unikalne rozwiązanie, dostępne w wyposażeniu opcjonalnym nowego, niewielkiego samochodu Opla. Odwiedzający stoisko Opla będą mogli zapoznać się z w pełni zintegrowanym systemem do transportu rowerów FlexFix, dzięki któremu jazda po mieście będzie jeszcze przyjemniejsza i łatwiejsza niż dotychczas. To pomysłowe urządzenie jest autorskim projektem Opla i umożliwia właścicielom modelu ADAM przemieszczanie się po mieście w nowoczesny sposób, łączący jazdę samochodem z pokonywaniem wybranych odcinków trasy na rowerze. Transporter rowerów FlexFix pomoże właścicielom nowego Opla uniknąć stresu związanego z poruszaniem się po zatłoczonych miejskich ulicach. Elastyczny system pozwala w spontaniczny sposób reagować na zmieniające się warunki i dopasować środek transportu do własnych upodobań, pogody, sytuacji na drodze i okoliczności.

Zdjęcie

Transportera rowerów FlexFix można używać zawsze, ponieważ jest on zintegrowany z tylnym zderzakiem pojazdu. System FlexFix jest ponadto regulowany ręcznie. Dzięki temu jego używanie jest bardzo proste i nie wymaga narzędzi ani żadnych dodatkowych urządzeń. Pomysłowy mechanizm szuflady sprawia, że FlexFix może zniknąć niemalże bez śladu, schowany w tylnym zderzaku pojazdu zawsze wtedy, gdy nie jest już potrzebny. Wyposażony w blokady system Opla jest w stanie udźwignąć rower ważący do 30 kilogramów, dlatego można nim przewozić również rowery elektryczne. Dzięki zastosowaniu opcjonalnego przypinanego elementu można przewieźć drugi rower o wadze do 20 kilogramów. W takim przypadku system FlexFix umożliwia wygodne przemieszczanie się po mieście dwóm osobom.

POLECAMY Opel ADAM produkowany będzie w fabryce Eisenach w Turyngii

Dzięki niewielkiej wysokości transportera rower można bardzo łatwo przymocować do stabilnego i prostego w obsłudze uchwytu znajdującego się w szynie, w tylnej części samochodu. Takie rozwiązanie sprawia, że mocowanie roweru jest mniej kłopotliwe i zdrowsze dla kręgosłupa, szczególnie w porównaniu z bagażnikami dachowymi, gdzie przymocowanie roweru wymaga podniesienia go wysoko ponad głowę. Nawet kiedy pojazd jest w pełni załadowany, umiejscowienie systemu FlexFix umożliwia otwarcie tylnej klapy Opla ADAMa i łatwy dostęp do bagażnika. Ponadto FlexFix można połączyć z systemem wspomagającym parkowanie, który zmniejsza ryzyko wgnieceń i zadrapań.

System FlexFix to doskonałe rozwiązanie dla miłośników szybkich przejażdżek rowerowych. Z Oplem ADAMem można je urządzać w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, zarówno w mieście, jak i podczas weekendowych wypadów na wieś. FlexFix to kolejny przykład niemalże niewyczerpanych możliwości personalizacji, jakie daje nowy Opel ADAM, a także zindywidualizowanego stylu życia, który tworzy. Wybierając jedną spośród trzech wersji, ADAM JAM, ADAM GLAM lub ADAM SLAM, można dopasować charakter Opla ADAMa do własnych upodobań. Klienci mogą ponadto wybierać spośród szerokiej gamy kolorystyki nadwozia i wnętrza, elementów ozdobnych, różnych podsufitek, a także bogatej oferty stylowego wyposażenia premium. Sprzedaż nowego Opla ADAMa rozpocznie się po jego światowej premierze w Paryżu. Samochód będzie dostępny w salonach dilerów w pierwszych miesiącach 2013 r.

POLECAMY Opel Mokka z bagażnikiem rowerowym FlexFix

System Opla do transportowania rowerów FlexFix jest już dostępny w wielu wersjach w całej gamie modeli Opla. Opel wciąż pozostaje jedynym producentem samochodów, który oferuje tego rodzaju rozwiązanie w pełni zintegrowane z pojazdem.

źródło: Opel
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3487
Zdjęcia: 12612
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wymiana baterii w elektronicznym kluczyku - Toyota
    Dzisiaj przyszedł czas na wymianę baterii w elektronicznym kluczyku. Przed wyłączeniem zapłonu przyciskiem otrzymałem informację o niskim stanie naładowania baterii w kluczyku i na zegarach wyświetliła się kontrolka w kształcie ...
    Dobry akumulator prosto z półki
    Nie zawsze to co stoi na sklepowej półce jest tym czym naprawdę powinno być. Akumulator jest na tyle specyficznym produktem, iż wraz z upływem czasu może utracić część swoich właściwości. Niestety, dość często zdarza ...

  •