Opel Astra 1.6 8v jaka instalacja?

Opel Astra 1.6 8v jaka instalacja?

03 Maj 2012, 21:02

Witam znowu po dłuższej przerwie.
U mnie w garażu stoi Astra II 1.6 8v. Poszukując info na temat jaką instalację do niej wrzucić natrafiłem na kilka marek : Stag, Elpigaz, Nevo. Silnik jest na wielopunktowym wtrysku (ale nie eco-tec). Co powiecie na temat tych instalacji? Jakie różnice między nimi są? Czy macie jakieś inne propozycje dotyczące innych marek instalacji? Dziękuję z góry za czas no i przepraszam jeśli był podobny temat, ale kilkuset postów w chwile czasu ciężko ogarnąć.

Pozdrawiam :)
Bojan
Nowicjusz

Re: Opel Astra 1.6 8v jaka instalacja?

04 Maj 2012, 12:40

Ja mam Staga 4 i jest bardzo dobry... to sam sterownik liczy się jeszcze reduktor i wtryski. Stag jest popularny i w kazdym zakładzie go znają a o tej 3 marce która wymieniłeś nawet nie słyszałem :D Niemasz jakiegoś wymagającego silnika, znam taką astre i chodzi dobrze na II generacj
nitro
Zaawansowany

Miejscowość: znikąd

07 Maj 2012, 17:37

Osobiście nie polecam żadnego STAGa bo wszystkie podzespoły w nich są marki Tomasetto. Czyli prawie najniższa półka instalacji gazowych, reduktor będzie marny-wiem z doświadczenia, listwa gazowa siądzie Ci po roku, wiem z doświadczenia(2 listwy w niecałe 3 lata, średnio listwa robi niecałe 40000km-czyli mało). Generalnie sekwencja Stag 4 kosztuje ok 1200 zł części, a wołają za nią ok 2500. Na Twoim miejscu dołożyłbym do BRC.Droższe, ale całkowicie inne auto.
tomek.k
Początkujący

Miejscowość: radomsko

09 Maj 2012, 15:44

Tak ale Stag akurat jest lepszym sterownikiem niż Brc a tańszym... pozatym do tego silnika nie trzeba super reduktora, można za to dołożyc do wtrysków Hana i masz baardzo dobrą instalke(lepszą i z większymi możliwościami konfiguracji niż Brc)
nitro
Zaawansowany

Miejscowość: znikąd
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mitsubishi Mirage debiutuje w Japonii Mitsubishi Mirage debiutuje w Japonii
    Nowy Mitsubishi Mirage to globalny, nieduży samochód, który z założenia jest paliwooszczędny, niedrogi i kompaktowy (łatwy w prowadzeniu), czym spełniać ma wszelkie wymagania stawiane kompaktom zarówno ...
    Bernd Rosemeyer - legenda sportów motorowych Bernd Rosemeyer - legenda sportów motorowych
    Przed 75 laty zginął Bernd Rosemeyer, jeden z najlepszych kierowców wyścigowych w całej historii sportów motorowych. 28 stycznia 1938 roku, niespełna 28-letni kierowca poniósł śmierć w wypadku, do którego ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      passat b5 german style
      Subaru Impreza STI
      GTP Light