Opel astra 1.6 gaśnie na gazie

Opel astra 1.6 gaśnie na gazie

19 Paź 2011, 11:41

Witam
Mam problem z astra 1.6 benzyna gaz.Kiedy odpalam samochód na benzynie i przełączam na gaz silnikiem zaczyna trząść po chwili gaśnie.Nie ważne czy samochód jest zimny czy ciepły i tak gaśnie.Samochód nie gaśnie wtedy jak trzymam go na obrotach i w czasie jazdy ale kiedy puszcze go z obrotów chwile trzęsie zapala się lampka ciśnienia oleju silnikowego.Tak samo jak jadę mam wrzucony bieg wszystko dobrze wrzucam na luz albo wciskam sprzęgło silnik zaczyna trząść i gaśnie.

Mam też drugi problem nie wiem czy jest to powiązane z tym co pisałem wyżej.Problem jest związany z obrotami.Przy odpalaniu samochodu na benzynie trzyma bardzo wysokie obroty nawet przez minutę, tak samo się dzieje jak przygazuję samochód trzyma obroty.
slawek988
Nowicjusz

Miejscowość: Toruń

Re: Opel astra 1.6 gaśnie na gazie

19 Paź 2011, 13:27

ad 1. - zbyt wcześnie przełączasz chyba na lpg, a jeśli gaśnie podczas jazdy po wciśnieciu sprzęgła - wyprowadź dolot powietrza w neutralne miejsce
[link wygasł]

ad 2. - silniczek krokowy wymontuj, zamocz w benzynie ekstrakcyjnej przez noc, jeśli nie pomoże - wymiana ..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[C] Civic VI 1,5 / Elantra 1,6 / Carisma 1,6 / 45 1,6 / Octavia I 1,6 [C] Civic VI 1,5 / Elantra 1,6 / Carisma 1,6 / 45 1,6 / Octavia I 1,6
    Podstawowe kryteria zestawienia: - liftback segmentu C - silnik benzynowy o mocy ok. 100KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2001r. Wytypowane modele do zestawienia: - Honda Civic VI 1,5 - 114KM - Hyundai ...
    Mercedes C 63 AMG - nowe ekskluzywne wersje Mercedes C 63 AMG - nowe ekskluzywne wersje "Edition 507"
    Do rodziny modeli C 63 AMG dołączają ekskluzywne wersje "Edition 507" z jeszcze potężniejszym, 6,2-litrowym silnikiem AMG V8. Dodatkowe 37 kW (50 KM) winduje jego moc do 373 kW (507 KM) przy maksymalnym momencie obrotowym ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Monster Truck Rock Star, 11
      GTP Light