OPEL ASTRA 1.6 - kontrolka od gazu

OPEL ASTRA 1.6 - kontrolka od gazu

26 Kwi 2010, 16:31

Witam . Posiadam autko opel astra 1-ka 1.6 1995 benzyna + gaz sekwencja.
Mam do was następujące pytanko. Dzisiaj przy słonecznej pogodzie jakieś +15 na dworze odpaliłem samochód autko elegancko zapaliło gaz się przelaczyl , gdy się przełącza to trochę szarpie ale to normalne. Gdy już wracałem autko mi znowu szarpnęło patrze a tu miga dioda od gazu , miga tak zawsze po odpaleniu samochodu i gdy się tylko gaz załączy ( szarpnie) od razu pali się ciągłym światłem ( czyt cały czas ).. zaniepokoilem sie bo podczas jazdy nie powinna zgasnąć sama. Niestety mimo iz cały czas jechałem i dodawałem gazu światełko nadal mrygalo. Zawsze przy 2000 obrotów gaz się przełączał , niestety teraz już nie. Po chwili światełko zgasło i już sie nie zapaliło. w domu na postoju spróbowałem jeszcze raz , światełko znowu mrugało i gasło gaz sie nie włączał.
Gaz jest w zbiorniku bo gdy brakuje gazu światełko świeci się cały czas ale z braku gazu samochód szarpie i się wyłącza , wtedy sam muszę ręcznie naciskać guzik aby nie jeździł na gazie tylko na benzynie.

Wcześniej tez miałem podobna sytuacje . Lecz usterka się sama naprawiła teraz to znowu powróciło, wiec postanowiłem zapytać się was co można być ?
przepraszam za laicki jezyk... mam nadzieje ze wiecie o co chodzi ;P
Ostatnio edytowany przez koloda 28 Kwi 2010, 19:04, edytowano w sumie 2 razy
koloda
Nowicjusz

Miejscowość: Płock

Re: [OPEL] ASTRA 1.6 Gaz

26 Kwi 2010, 21:17

Sprawdź bezpieczniki i podłączenie instalacji do akumulatora.
Migaz
Zaawansowany

Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994

Re: [OPEL] ASTRA 1.6 Gaz

27 Kwi 2010, 15:00

No zobaczę co się da zrobić , chodź nie mam pojęcia które bezpieczniki odpowiadają za gaz. Jaki maja kolor :P
Dziękuje za pomoc zawsze mam już jakaś wizje tego co może się dziać.
Chodź zaraz po napisaniu pierwszego posta pojechałem do dziewczyny i normalnie juz wszystko działało .
koloda
Nowicjusz

Re: [OPEL] ASTRA 1.6

27 Kwi 2010, 23:13

Bezpiecznik od instalacji powinieneś mieć gdzieś koło akumulatora, prześledź kable wychodzące z komputera gazowego, musisz znaleźć ;) Migaz dobrze mówi, pewnie gdzieś niemasz styku dobrego, dlatego raz działa a raz nie.
zywy
Początkujący

Miejscowość: Lubin

Re: OPEL ASTRA 1.6 - kontrolka od gazu

29 Kwi 2010, 16:04

ok dziękuje za w weekend sie pogrzebie morze uda mi się to naprawić
koloda
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota RV-2 - sportowy kamper Toyota RV-2 - sportowy kamper
    Wielkie sportowo-turystyczne coupe, które jednocześnie może pełnić rolę praktycznego domu na kółkach? Wszystko to brzmi bardzo nierealistycznie, ale ten samochód istniał naprawdę! Oto Toyota RV-2! Sportowy ...
    Benzynowe kombi segmentu C z pojemnym bagażnikiem Benzynowe kombi segmentu C z pojemnym bagażnikiem
    Samochody segmentu C cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością. W pierwszym kwartale 2017 roku zarejestrowano – zgodnie z raportem PZPM – ponad 37 tys. takich pojazdów. Za wynik ten odpowiadają głównie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50