Opel astra 1.8 16v 1997.pytanie

13 Maj 2010, 20:02

Witam szanownych kolegów kierowców,nie dawno zdałem prawo jazdy,i w dniu jutrzejszym odbieram je jak również opla astre<pierwszy samochód>powiedzcie mi na co powinienem zwrócić uwagę lub co sprawdzić w aucie na początku użytkowania,a drugie pytanko:ile oleju wchodzi do silnika i jakiego użyć najlepiej,chodzi mi o rodzaj ponieważ mieszkam w Holandii i polskie firmy są mi nie dostępne,z góry dziękuje i pozdrawiam :cool:
BVB GÓRĄ!!!!!
szczupak25
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 142
Miejscowość: Den Haag

18 Maj 2010, 19:35

w sumie to astra jest dobrym autkiem.. sam mam takie i niezle sie sprawuje tylko ze ja mam po lekkim tuningu mechanicznym. A nazwa oleju powinna byc napisana pod maską .
Szczotek
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Częstochowa

21 Maj 2010, 12:31

Ile oleju..?
Jak kupisz bańkę oryginalną 4L,to na pewno do Twojego silnika wystarczy i zostanie Tobie jeszcze na dolewki.Niestety do tego silnika trzeba czasem uzupełniac stan oleju,bo z urzędu (jak większośc z tamtych lat silników Opla z 16v) lubi sobię "połknąc" trochę oleju...
Jaki olej...?
Takiej klasy jak był do tej pory.Producent i nazwa nie mają żadnego znaczenia.Jak jezdzi na syntetyku,to syntetyk,jak półsyntetyk to półsyntetyk a jak mineralny to już tylko i wyłącznie olej mineralny !!! Jak masz jakieś pytania to pisz.
Wszyscy jesteśmy hedonistami...
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ekomobilność - podróżowanie wymyślone na nowo
    Pojęcie ekomobilności obejmuje nie tylko niskoemisyjne pojazdy, lecz także wszystko, co ułatwia korzystanie z nich, np. zróżnicowanie środków transportu i dostosowanie ich do potrzeb użytkowników, nowe ...