Opel Astra bertone duże spalanie

Opel Astra bertone duże spalanie

05 Maj 2016, 19:28

Witam wszystkich użytkowników. Dwa tygodnie temu zostałem posiadaczem opla astry bertone w cabrio :spoko: Astra sprowadzona, niby 109 tys km przebiegu. Postanowiłem zadbać o Astre. Rozrząd wymieniłem bo ostatnio był wieniany 70 tys km temu. Niby wszystko ładnie piękne ale astra bardzo dużo pali co dwa dni musze jechac na stacje benzynową i tankowac za minimum 50 zł a dziennie robie maksymalnie 25 km bo do pracy mam tyle w dwie strony. Silnik to 1.8 benzyna 125 km. Jak dla mnie to bardzo dużo bo z wpisów w internecie wynika, że powinna palic mniej..

Teraz opis objawów, które moga pomóc Nam w zdiagnozowaniu przyczyny:
- auto delikatnie szarpie przy zmianie biegów gdy obroty są w okolicy 1500 a ponad 2 tys obrotow jest ok
- autku brakuje troche mocy jak na ten silnik i to nie tylko moja opinia, powinno wciskac w fotel a jezdzi raczej spokojnie
- świece z tego co wyczytałem były wymieniane ostatnio z rozrządem bodajże czyli 70 tys km temu
- po odpaleniu na zimnym silniku obroty przez chwile falują w okolicy od 1 tys do 1,5 tys ale po chwili jest ok i pracuje stablinie
- klimy nie mam więc spalanie nie może być spowodowane przez nią
- jezdze raczej spokojnie, biegi zmieniam przy 2,5 tys obrotów rzadko kiedy przekraczam 3 tys obrotów przy jeździe.
- Niby silnik ok bo mechanik wymieniał rozrząd i nie miał żadnych uwag.

Olej, filtr powietrza i oleju również wymienilem

Ostatnio po jezdzie bardzo dziurawą drogą zapalił mi sie check engine, gdy zgasiłem auto i odpalilem na nowo kontrolka znikła :szok:
Kolejne pytanie mam dotyczące komputera pokładowego, moj ekran pokazuje tylko godzine, temperature i date, możliwe że nie mam wbudowanego komputera który pokazuje średnie spalanie? :zalamany: jesli sie myle to jak włączyć to aby uzyskac srednie spalanie?
Chce zadbac o te auto bo jestem w nim zakochany ale chcialbym te pieniądze zamiast wydawac na paliwo to wkładac w moje autko.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na jakieś rady :jupi:
jedziu
Nowicjusz

Auto: Opel Astra Bertone

Re: Opel Astra bertone duże spalanie

05 Maj 2016, 19:39

Czyli ile ci pali, a ile powinien według danych z internetu ?
Anjin
Aktywny

Auto: Peugeot

05 Maj 2016, 19:45

powinien kolo 8-9 a ostatni mierzone to 13,85 l/100 km
jedziu
Nowicjusz

05 Maj 2016, 19:50

Na spalanie ma wpływ masa czynników, o której czlowiek nawet nie myśli np:
1. rozmiar kół + ciśnienie w oponach
2. sprawność hamulców (nie mogą być zapieczone i trzymać kół)
3. wożenie niepotrzebnych przedmiotów w aucie (klamoty)
4. posiadanie bagażnika na dachu
5. czystość filtra powietrza
6. drożność katalizatora i sprawność działania EGRa
7. technika jazdy
8. rodzaj zastosowanego oleju w silniku, skrzyni (w mniejszym stopniu w układzie wspomagania)
9. stosowane do oleju dodatki zmniejszające tarcie wewnętrzne silnika/skrzyni lub ich brak
10. używanie odbiorników energii elektrycznej w aucie
11. stan ogólny silnika/kompresja

Mając wszystko dopięte na ostatni guzik mozna liczyć na znaczny spadek zuzycia paliwa, na twoim miejscu jednak pojechałbym do mechanika i poprosił o skontrolowanie stanu przepływomierza i sondy lambda.
Anjin
Aktywny

05 Maj 2016, 19:54

Dzięki bardzo za konkretną odpowiedz. Tez tak myślałem o przepływomierzu, jutro jade na komputer to moze cos pokaże.
jedziu
Nowicjusz

05 Maj 2016, 19:56

Super ! Komputer powinien cos podpowiedzieć, daj znać.
Anjin
Aktywny

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Akumulator zimą - dbamy o niego aby nas nie zawiódł! Akumulator zimą - dbamy o niego aby nas nie zawiódł!
    Czy z akumulatorem w naszym aucie jest wszystko w porządku, a jeśli coś jest nie tak to jak poradzić sobie gdy pojawiają się pierwsze problemy... Kiedy trzeba kupić nowy? Nie warto od razu biec po nowy akumulator, gdy auto ...
    VERVA Street Racing - Top Gear Live / relacja VERVA Street Racing - Top Gear Live / relacja
    VERVA Street Racing wraz z polskim debiutem jednego z najpopularniejszych spektakli motoryzacyjnych na świecie Top Gear Live zelektryzowała niemal 60 tys. zgromadzonych na Stadionie Narodowym w Warszawie. Brytyjski show jeszcze ...

• Re: Opel Astra bertone duże spalanie

05 Maj 2016, 21:11

a czy to możliwe aby był uszkodzony sterownik silinka ECM? wysokie spalanie?
    jedziu
    Nowicjusz

05 Maj 2016, 21:34

Jedż do mechanika i podłącz się pod komputer. Tylko poszukaj sobie naprawdę kumatego mechanika, który jest dobrym diagnostą - nie takiego co komputer wykorzystuje tylko do odczytu i kasowania błędów. Musi on sprawdzić parametry pracy silnika i wyciągnąć odpowiednie wnioski.
    Oprócz tego weź pod uwagę to, że tam i spowrotem masz 25 km, czyli 12,5 w jedną stronę. Większość tej drogi jedziesz więc na ssaniu. Oczywiście ono maleje w miarę nagrzewania się silnika, ale jednak jedziesz na ssaniu. Żeby sprawdzić ile tak naprawdę ci pali, musiałbyś zatankować auto do pełna i przejechać 100km, najlepiej zaczynając jazdę od całkowicie zimnego silnika i żeby była to jazda mieszana, a więc troszkę miasta i troszkę jakiejś dwupasmówki. Po przejechaniu 100km lejesz znowu pod korek i tyle ile wlałeś tyle ci pali na 100km.
    Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

07 Maj 2016, 11:40

Byłem na komputerze i niby wykryl tylko bład 1606 ale po skasowaniu i po paru godzinach juz nie wyskakuje błąd. Ale nadal jest brak mocy jak na 1.8 benzyne no i dużo paliwa ubywa ;/ juz nie wiem sam :/ :/
    jedziu
    Nowicjusz

07 Maj 2016, 13:01

A sprawdziłeś wszystko to, co powyżej ci napisałem punkt po punkcie ? Najgorzej może szponcić zatkany katalizator lub "trzymające" hamulce, ale pozostałe punkty też mają znaczenie.
    Anjin
    Aktywny

07 Maj 2016, 13:56

Większość sprawdziłem, a może to byc wina całego ukladu zaplonowego? pewnie nie były dawno wymieniane kable i swiece. NIe wiem jak sprawdzic katalizator :/
    jedziu
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Men's Day 2009
      Trial Lędziny 2014 czerwiec
      1/4 mili Bemowo
      Chevrolet Camaro SS, logo na błotniku