Opel Astra f 1.4 dziwny dzwięk przy wciskaniu sprzęgła

Opel Astra f 1.4 dziwny dzwięk przy wciskaniu sprzęgła

06 Maj 2013, 15:22

Witam. Mam mały problem a mianowicie przy wciskaniu sprzęgła słychać dziwny dzwięk jakby grzechotanie czy coś w tym stylu . Czyto łożysko oporowe? Dodam że słychać to za każdym razem przy wciskaniu sprzęgła. A drugi problem to również dziwny dzwięk tylko że gdy w czasie jazdy puszczam pedał gazu słuchać przez parę sekund jakby głośne syczenie. Dokładnie nie jestem w stanie togo dzwięku opisać. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam
20marek
Nowicjusz

Auto: Opel Astra F Sedan
Silnik: 1.4i
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1998

Re: Opel Astra f 1.4 dziwny dzwięk przy wciskaniu sprzęgła

09 Maj 2013, 13:28

To raczej docisk do zrobienia. Wymień przy najbliższej wymianie sprzęgła całość. A łożysko oporowe w sumie też możesz dla spokoju. Nie jest drogie, jak już zrzucać będziesz skrzynie to to zrób ;). I najlepiej by było gdybyś wtedy od razu zmienił olej w skrzyni jak jest stary...

Jeśli chodzi o świst to tego poszukał bym w okolicy dolotu, przewodów podciśnienia lub łączenia kolektorów z głowicą...

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz

Zdjęcia: 4
Prawo jazdy od: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

09 Maj 2013, 19:51

Dzięki wielkie za odpowiedz, chyba tak zrobię, wymienię całe sprzęgło i mam nadzieje że będzie ok. A z tym drugim to mam takie wrażenie że przy puszczaniu pedału gazu tak jakby coś z zaworem zwrotnym czy czymś w tym temacie. Przez jakieś 3-5 sekund słychać dziwny dzwięk, nie wiem czy to syczenie, nie umiem konkretnie tego opisać ale po tych 5 sekundach dzwięk ustaje i samochód lekko dodaje gazu. jestem tym skołowany. Pozdrawiam
20marek
Nowicjusz

Auto: Opel Astra F Sedan
Silnik: 1.4i
Rok produkcji: 1998

15 Maj 2013, 12:16

Wymień całość.
Będziesz miał spokój na dłużej.
I nie kupuj regenerowanych ani używanych części.
Strimi
Początkujący

Prawo jazdy od: 04 05 1985
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Ford S-MAX
Silnik: 2,5
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: MPV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

31 Sie 2018, 11:09

To raczej wygląda na awarię łożysko oporowego, jednak jest dokładnie tak jak sugerują koledzy - sprzęgło powinno wymieniać się kompletami, tzn. przynajmniej tarcza, docisk i łożysko oporowe bądź wysprzęglik centralny i trzeba przynajmniej sprawdzić dokładnie koło dwumasowe, jeżeli samochód jest w nie wyposażony. Wymienianie pojedynczych elementów może powodować duże koszty w przyszłości.
Sprzegla24
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Schyłek ery diesla to już tylko kwestia czasu Schyłek ery diesla to już tylko kwestia czasu
    Może się wydawać, że blisko połowa samochodów użytkowanych przez Polaków to auta z silnikiem Diesla. Ich liczba jest jednak niższa niż sądzi wielu zmotoryzowanych – a co więcej, systematycznie spada. Samochody ...
    Renault 19 – historia modelu Renault 19 – historia modelu
    Ponad ćwierć wieku temu, we wrześniu 1988 roku Renault zaprezentowało kompaktowy model 19. Do 1995 roku był on sprzedawany także w polskich salonach. To jeden z najważniejszych modeli firmy Renault w ciągu ostatnich kilkudziesięciu ...

•