Opel Astra f 1.4 dziwny dzwięk przy wciskaniu sprzęgła

06 Maj 2013, 15:22

Witam. Mam mały problem a mianowicie przy wciskaniu sprzęgła słychać dziwny dzwięk jakby grzechotanie czy coś w tym stylu . Czyto łożysko oporowe? Dodam że słychać to za każdym razem przy wciskaniu sprzęgła. A drugi problem to również dziwny dzwięk tylko że gdy w czasie jazdy puszczam pedał gazu słuchać przez parę sekund jakby głośne syczenie. Dokładnie nie jestem w stanie togo dzwięku opisać. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam
20marek
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Opel Astra F Sedan
Silnik: 1.4i
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1998

09 Maj 2013, 13:28

To raczej docisk do zrobienia. Wymień przy najbliższej wymianie sprzęgła całość. A łożysko oporowe w sumie też możesz dla spokoju. Nie jest drogie, jak już zrzucać będziesz skrzynie to to zrób ;). I najlepiej by było gdybyś wtedy od razu zmienił olej w skrzyni jak jest stary...

Jeśli chodzi o świst to tego poszukał bym w okolicy dolotu, przewodów podciśnienia lub łączenia kolektorów z głowicą...

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

09 Maj 2013, 19:51

Dzięki wielkie za odpowiedz, chyba tak zrobię, wymienię całe sprzęgło i mam nadzieje że będzie ok. A z tym drugim to mam takie wrażenie że przy puszczaniu pedału gazu tak jakby coś z zaworem zwrotnym czy czymś w tym temacie. Przez jakieś 3-5 sekund słychać dziwny dzwięk, nie wiem czy to syczenie, nie umiem konkretnie tego opisać ale po tych 5 sekundach dzwięk ustaje i samochód lekko dodaje gazu. jestem tym skołowany. Pozdrawiam
20marek
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Opel Astra F Sedan
Silnik: 1.4i
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1998

15 Maj 2013, 12:16

Wymień całość.
Będziesz miał spokój na dłużej.
I nie kupuj regenerowanych ani używanych części.
Strimi
Początkujący
 
Posty: 79
Prawo jazdy: 04 05 1985
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Ford S-MAX
Silnik: 2,5
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: MPV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

31 Sie 2018, 11:09

To raczej wygląda na awarię łożysko oporowego, jednak jest dokładnie tak jak sugerują koledzy - sprzęgło powinno wymieniać się kompletami, tzn. przynajmniej tarcza, docisk i łożysko oporowe bądź wysprzęglik centralny i trzeba przynajmniej sprawdzić dokładnie koło dwumasowe, jeżeli samochód jest w nie wyposażony. Wymienianie pojedynczych elementów może powodować duże koszty w przyszłości.
Sprzegla24
Początkujący
 
Posty: 74
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    ŠKODA Š978 (Typ 978), 1956 rok
    Decyzją Ministerstwa Przemysłu Czechosłowacji z roku 1955 czechosłowaccy konstruktorzy otrzymali zadanie stworzenia całkowicie nowego samochodu dla "szerokich mas pracujących". W tym czasie wdrażano produkcję modelu 440 (Spartak), ...
    Opel powraca do sportu samochodowego
    Marka Opel powraca do sportu samochodowego, w tym także – z nowym modelem Opel ADAM – do rajdów samochodowych w ramach międzynarodowego programu oraz na tor z nową Astrą OPC w programie ograniczonym do ...