Opel Astra F 1.4 - Problem z obrotami

Opel Astra F 1.4 - Problem z obrotami

26 Lip 2014, 15:35

Witam serdecznie. Pisałem wcześniej o swoich naprawach i poradziłem się Was w kilku problemach. Niestety nie pamiętam loginu i hasła do tamtego konta. Ale przechodzę do mojego problemu który nastąpił dosyć nie dawno.
Samochód stał nieodpalany przez 2 tygodnie i gdy próbowałem go odpalić to akumulator był rozładowany do zera. Wiem że alarm mi wyciąga akumulator dlatego wcześniej codziennie go odpalałem. Naładowałem go przez całą noc i następnie chciałem go odpalić. Udało mi się dopiero po godzinie, świece były zalane a obroty są strasznie nierówne. Samochód na luzie ma nierówne obroty. Skaczą od 800 do 1100. Spalanie mam bardzo wysokie. Wczoraj sprawdziłem jak mniej więcej pali. Okazało się że spalił 9 litrów na 83 kilometrów. Po chwilowych zastanowieniach doszedłem do wniosku że wina może leżeć w sondzie lambda (prawdopodobnie nie działa). Zresztą po włożeniu akumulatora i odpaleniu samochodu zapaliła mi się kontrolka "check engine". Na dniach podjadę do mechanika żeby mi sprawdził dlaczego kontrolka się pali. Co do spalania też się wypowiem i o obrotach lecz najpierw chciałbym poznać Wasze zdanie. Być może samemu da się to ogarnąć :) Pozdrawiam serdecznie
pro157
Obserwowany

Auto: Opel Astra F
Silnik: 1.4 82KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Czy Honda Accord to dobra inwestycja? Czy Honda Accord to dobra inwestycja?
    Decyzja o zakupie nowego auta dla wielu osób jest prawdziwą męczarnią. Bardzo duża oferta, bardzo dużo danych liczbowych, mnóstwo informacji. Jednak przyjrzyjmy się na przykładzie jednego z modeli Hondy jakie ...
    Nowy Driving Excitement Analyser w aplikacji MINI Connected Nowy Driving Excitement Analyser w aplikacji MINI Connected
    Najnowsza wersja aplikacji MINI Connected wyposażona jest w nową funkcję, niespotykaną na świecie – podczas przyspieszania, przełączania biegów, kierowania i hamowania naliczana jest odpowiednia punktacja dla ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11