Opel Astra G- auto szarpie na 1

Opel Astra G- auto szarpie na 1

19 Lip 2010, 21:44

Witam serdecznie mam problem tego typu gdy odpalam silnik na benzynie wrzucam 1 naciskam gaz auto rusza i w okolicach 1600 obrotów auto szarpie obroty spadają do 1000-1200 (następuje szarpniecie i znowu na 1600 po czym już jedzie normalnie , problem tego typu pojawił się odkąd założyłem gaz, gazownik powiedział ze to nie jest jego wina i nie wie dlaczego tak się dzieje...nie znam się na tyle ale zrobiłem taki teścik odpaliłem samochód na benzynie na luzie dałem gazu do 1500 obrotów i przez jakieś 30-60sekund wskazówka od obrotów pulsowała 1200-1500 i w tym momencie kiedy obroty spadały auto szarpie ... co to może być???..
samochód opel astra G 1,6 2000r silnik mono wtrysk
helmutkol
Nowicjusz

Miejscowość: jawor

Re: Opel Astra G- auto szarpie na 1

19 Lip 2010, 22:58

Wiele firm zajmuje się instalacją gazu ale nieliczne potrafią dokonać odpowiednich regulacji, nie tylko zresztą instalacji LPG ale i samego samochodu. Z doświadczenia mojego i moich znajomych wiem że po montażu gazu, jeździ się później do takiego punktu kilka razy na poprawki i regulacje. Jeśli problemy zaczęły się po zamontowaniu LPG ma pan pełne prawo być niezadowolony i w ramach gwarancji domagać się diagnostyki, stwierdzenia przyczyny i jej usunięcia. Jeśli będą zwodzić proszę udać się do konkurencji (pewnej i poleconej) i tam próbować ustalić przyczynę. Po jej wykryciu i usunięciu rachunek przekazać firmie która montowała gaz.
ziomek69
Nowicjusz

Miejscowość: Wrocław

21 Lip 2010, 11:35

Pierwsze to sprawdź przewody zapłonowe czy nie masz przebicia,na benzynie może chodzić dobrze a na LPG już nie!
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

21 Lip 2010, 15:01

przewody i świece były wymienione zaraz po montażu gazu, a na nowych jak i starych jeździ tak samo.
helmutkol
Nowicjusz

21 Lip 2010, 17:41

Musisz dokładniej to wszystko opisać,czyli na benzynie jest wszystko OK czy też nie.Jeśli na benzynie jest Ok,to tak jak radzi Ziomek.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

21 Lip 2010, 21:02

Czytać nie potraficie tak jak 1 poscie auto odpalone na benzynie rusza z 1biegu na benzynie i zaczyna szarpac.....
jak odpale na Gazie to wszystko jest ok....
helmutkol
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Moda MINI na wiatr i niepogodę - bardzo Brytyjska Moda MINI na wiatr i niepogodę - bardzo Brytyjska
    MINI to nie tylko samochód. Z tą marką związany jest również styl życia, który fascynuje nie tylko na drodze i w garażu. Zgodnie z mottem YOU.ME.MINI. od września 2013 w nowej kolekcji MINI Lifestyle ...
    Kierunkowskazy - migać czy nie migać? Kierunkowskazy - migać czy nie migać?
    Kierunkowskazy są ważnym narzędziem komunikacji na drodze. Pozwalają na informowanie o planowanym manewrze, więc prawidłowe korzystanie z nich powinno być nawykiem wszystkich kierowców. Dla wielu jednak nie jest. Trenerzy ...

• Re: Opel Astra G- auto szarpie na 1

22 Lip 2010, 08:53

No dobra, ale jaką ty to masz instalację,że możesz odpalić na gazie gdy silnik jest zimny,pierwszej generacji?! Wszystko wskazuje na problem z benzynowym układem zasilania.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

22 Lip 2010, 16:41

z tego co wiem to ma mono wtrysk, czyli do tego silnika zamontowano mi instalacje II generacji..
    helmutkol
    Nowicjusz

22 Lip 2010, 18:07

Sterujesz ręcznie przełączanie z benzyny na LPG ?, bo coś mi tu nie pasuje.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

22 Lip 2010, 18:17

mam ustawione ze startuje z benzyny jak przekroczę 2tys obrotów to wskakuje mi gaz.,,
    problem jak pisałem jest kiedy odpalam na benzynie i ruszam z 1biegu jak naciskam na pedal gazu w obroty rosna i tak w okolicy 1600 obr auto ma szarpniecie, obserwując wskazówkę od obrotów w chwili szarpnięcia obroty spadaja do 900-1200 i potem normalnie juz auto jedzie ....gazownik powiedzial ze jesli odpale z Gazu i auto ruszy normalnie bez szarpniecia to nie jest wina zamontowanego gazu, i tak jest kiedy odpale auto na gazie to auto rusza normalnie ,,, a na benzynie szarpie... tylko dziwne ze szarpanie pojawilo sie w chwili zamontowania gazu...
    helmutkol
    Nowicjusz

22 Lip 2010, 18:47

Czyli tak ,układ zapłonowy można odrzucić,ja zacząłbym od sprawdzenia filtra paliwa,coś nie jest tak z układem benzynowym.

[ Dodano: 23 Lipiec 2010, 09:50 ]
    Helmutko,istnieje jeszcze jedna możliwość.Być może przy tych obrotach 1600 na chwilunię otwiera się zawór LPG,wtedy gaz idzie z benzyną razem i następuje zakłócenie procesu spalania.Być może zawór LPG otwiera się całkowicie przy 1600 obr. czyli za wcześnie! Niech Gazownik to sprawdzi.Mnie to wygląda tak jakby przez moment LPG szło razem z benzyną,sam przecież jeżdżę na LPG i gdy zbyt wcześnie przełączę na gaz to objaw mam taki sam! :wink:
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      GTP Light