Opel Astra H GTC - dziwne zjawiska po wymianie turbiny i dwumasy

Opel Astra H GTC - dziwne zjawiska po wymianie turbiny i dwumasy

31 Sie 2017, 12:55

Cześć, posiadam Astrę H GTC 2007r. 1,9 CDTI 150 KM. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy wymieniłem koło dwumasowe oraz turbosprężarkę. I co mi się zaczęło nie podobać:

- po wymianie dwumasy podczas ostrzejszego przyspieszania na 6 biegu od 140 do 160 czuć wibracje w samochodzie, a łydka na prawej nodze to aż lata. Jeśli przyspieszam z lekko wbitym pedałem gazu, nie czuć aż tak tego, na 5 biegu również jest ok.

- na zimnym silniku wsteczny i jedynka bardzo ciężko wchodzą - może olej wyciekł ze skrzyni podczas wymiany ?

- wczoraj zmieniłem turbo - wyjechałem od mechanika, w aucie bardzo mało mocy, wyjechałem na autostradę, nagle zaczął przyspieszać normalnie i puścił dużo czarnego dymu. Potem już było ok, moc wróciła, ale za to prędkość maksymalna spadła. Przed wymianami obu elementów ujechała mi 230, teraz 200 i koniec ... Może po prostu turbina musi się ułożyć ?

Z racji nowego turbo chciałem ją zchipować. Mogę już teraz jechać na takiej świeżej turbinie czy poczekać aż faktycznie się ułoży ?
bambzz
Nowicjusz

Auto: Opel Astra H GTC

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak Toyota nauczyła świat wydajnej produkcji Jak Toyota nauczyła świat wydajnej produkcji
    Toyota stała się pierwszym producentem na świecie, którego roczna produkcja przekroczyła 10 milionów aut. Toyota Corolla – samochód, który zmotoryzował japońską klasę średnią – jest ...
    Wyprawa do Moab Wyprawa do Moab
    Po raz kolejny mialem zaszczyt organizowac wyprawe do Moab z firma Autotraper z Lodzi . Tym razem byl to memorial Macka Majchrzaka. Na imprezie stawily sie 32 osoby...miedzy innymi kilka "grubych" nazwisk ze swiata polskiego ...

•