Opel Astra H GTC - dziwne zjawiska po wymianie turbiny i dwumasy

Opel Astra H GTC - dziwne zjawiska po wymianie turbiny i dwumasy

31 Sie 2017, 12:55

Cześć, posiadam Astrę H GTC 2007r. 1,9 CDTI 150 KM. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy wymieniłem koło dwumasowe oraz turbosprężarkę. I co mi się zaczęło nie podobać:

- po wymianie dwumasy podczas ostrzejszego przyspieszania na 6 biegu od 140 do 160 czuć wibracje w samochodzie, a łydka na prawej nodze to aż lata. Jeśli przyspieszam z lekko wbitym pedałem gazu, nie czuć aż tak tego, na 5 biegu również jest ok.

- na zimnym silniku wsteczny i jedynka bardzo ciężko wchodzą - może olej wyciekł ze skrzyni podczas wymiany ?

- wczoraj zmieniłem turbo - wyjechałem od mechanika, w aucie bardzo mało mocy, wyjechałem na autostradę, nagle zaczął przyspieszać normalnie i puścił dużo czarnego dymu. Potem już było ok, moc wróciła, ale za to prędkość maksymalna spadła. Przed wymianami obu elementów ujechała mi 230, teraz 200 i koniec ... Może po prostu turbina musi się ułożyć ?

Z racji nowego turbo chciałem ją zchipować. Mogę już teraz jechać na takiej świeżej turbinie czy poczekać aż faktycznie się ułoży ?
bambzz
Nowicjusz

Auto: Opel Astra H GTC

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pierwsza litera w alfabecie Lexusa to F Pierwsza litera w alfabecie Lexusa to "F"
    Był rok 2006 i od premiery Lexusa IS drugiej generacji minęło kilka miesięcy. Dlaczego zatem Lexus testował nowego IS-a skrytego pod kamuflażem? Dziennikarze motoryzacyjni zauważyli, że coś się święci, kiedy zaczęły się ukazywać ...
    BMW Turbo 1972 BMW Turbo 1972
    BMW Turbo to pierwszy samochód koncepcyjny zbudowany przez firmę BMW. Nowoczesny projekt pierwszego na świecie sportowego samochodu promującego bezpieczeństwo – który nie był tylko bazą testową dla nowych ...

•  
    • Honda 1800, Motor
      Peugeot 5008, tył
      Nissan Leaf Nismo RC, Geneva Motorshow 2012
      Mercedes-Benz Actros w firmie Pudzianowskiego