Opel Astra I 1.4 F

Opel Astra I 1.4 F

28 Cze 2014, 13:11

Witam!. Mam problem z moją Astra. Jak w temacie posiadam Opla Astre I f silnik 1.4 rocznik 98r. Problem polega na tym, że pływa na wolnych obrotach tzn. cały czas nierówno pracuje na biegu jałowym, moc ma zbiera się i wgl. Ale pływa co może być przyczyną od 1,5 miesiąca jeżdzę od mechanika do mechanika i nic wymieniłem już tak:
-Silnik krokowy
-Sonde Lambde
-Świece
-Przewody
-Sprawdzałem przepustnice
-Wałek rozrządu także był wymieniany
Co to może być proszę was o pomoc bo nie mam już pojęcia co go boli. Podłączany był pod komputer i nic nie wykryło. Podobno może to też być czujnik temperatury płynu.
dygaas
Obserwowany

Auto: Opel Astra I F
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

Re: Opel Astra I 1.4 F

28 Cze 2014, 16:23

Samo sprawdzenie przepustnicy nic nie daje. Trzeb ją wyczyścić. A w szczególności gardziel oraz miejsce gdzie jest silniczek krokowy. Trzeba też sprawdzić czy silniczek krokowy pracuje.
Warto też sprawdzić, jak pracuje sonda lambda - powodem może być zły skład mieszanki i lambda będzie dawała do sterownika sygnał aby zmienić skład mieszanki.
Przyczyną może też być nieszczelnośc w układzie dolotowym.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak bezpiecznie wykonać manewr wyprzedzania? Jak bezpiecznie wykonać manewr wyprzedzania?
    Wyprzedzanie to niebezpieczny manewr, który polega na przejeżdżaniu obok pojazdu lub innego uczestnika ruchu poruszającego się w tym samym kierunku. W Polsce związane jest to najczęściej z chwilową zmianą pasa ruchu ...
    Hyundai ix35 – samochód stworzony z myślą o Europejczykach Hyundai ix35 – samochód stworzony z myślą o Europejczykach
    Hyundai zaprezentował pierwsze zdjęcie nowego modelu ix35, jeszcze przed światową premierą na targach motoryzacyjnych w Genewie. Po trzech latach od premiery, pierwszy model ix35, zastąpi nowa, bardziej wydajna i zaawansowana ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Monster Truck Rock Star, 11
      S2020005
      MINI Clubman Bond Street, tył