Opel Astra II- naprawa- czy można oczekiwać zwrotu część

Opel Astra II- naprawa- czy można oczekiwać zwrotu część

16 Kwi 2009, 21:02

Hej wszystkim.

Niedawno ktoś ,,puknął'' mój samochód na parkingu. Efekt- wgniecenie na tylnych prawych drzwiach oraz nadkolu, a także zdrapany lakier i porysowany zderzak. Wszystko zostanie zrobione z AC- szkoda oceniona przez PZU na 2151zł, jednak zdecydowałem się na naprawę bezgotówkową.

Zgodnie z kosztorysem, PZU do wymiany zakwalifikowało tylne drzwi (z lakierowaniem) oraz chlapacze i listwy.

Proszę o wyjaśnienie mi przebiegu tej formy naprawy (bezgotówkowa)- mniej więcej wiem, o co chodzi, ale nie zaszkodzi się upewnić ;]

Aha, ciekawi mnie też, czy te uszkodzone drzwi (wgniecione), a także chlapacze i listwy, będę mógł po naprawie zabrać, czy też ''przywłaszczy'' je ASO Opla (tam będzie naprawa)?
Ostatnio edytowany przez fendi358, 17 Kwi 2009, 15:37, edytowano w sumie 1 raz
fendi358

Re: Opel Astra II- naprawa- czy można oczekiwać zwrotu częśc

16 Kwi 2009, 21:49

Idz sie spytaj w ASO. Wg mnie, jesli ubezpieczyciel nie zarzada tego to masz prawo to zabrac od ASO. Ja zostawilem stare czesci, a nowe zabralem :) Lampa miala kawalek plastiku odlamane, zderzak lekkie wgniecenie... i tak zaluje, ze robilem bezgotowkowo, trzeba bylo wziac gotowke z AC i zrobic po swojemu. Wcale bym czesci nowych nie kupowal i kasa by zostala, chociaz... czasem podczas napraw wychodza kolejne uszkodzenia, ktorych nie uwzgledniono przy ogledzinach, ale to chyba mozna pozniej dodatkowo zglosic...
DUCATI
Początkujący

Re: Opel Astra II- naprawa- czy można oczekiwać zwrotu częśc

17 Kwi 2009, 15:36

Aha, zobaczy się. A jak myślicie, będzie różnica w kolorze między nowymi drzwiami a resztą nadwozia? Podobno w razie czego mają cieniować. Dodam tylko, że auto ma 30 000km przebiegu, a lakier jest praktycznie jak nowy (się dba, się ma ;) )
fendi358

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Przegląd samochodu przed zimą - co warto sprawdzić? Przegląd samochodu przed zimą - co warto sprawdzić?
    Okres zimowy jest trudny i nasze samochody żeby były w pełni sprawne w tym czasie to powinniśmy dokładnie przejrzeć samochód i usunąć wszystkie te usterki, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy ...
    Nowe wyścigowe Mitsubishi MiEV Evolution II na PPIHC Nowe wyścigowe Mitsubishi MiEV Evolution II na PPIHC
    Podczas 91. edycji słynnego wyścigu Pikes Peak International Hill Climb (PPIHC) nowe wyścigowe Mitsubishi MiEV Evolution II zajęły drugie i trzecie miejsce w kategorii pojazdów z napędem elektrycznym. Pojazdy poprowadzili ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      Subaru Impreza STI