Opel astra III czy kia ceed

opel astra III czy kia ceed

11 Mar 2010, 19:25

dizelek hatchbeck
Saper
Nowicjusz

Miejscowość: oborniki

Re: Opel astra III czy kia ceed

11 Mar 2010, 19:34

maksymalna cenka?
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

Re: opel astra III czy kia ceed

11 Mar 2010, 23:27

Jeśli mogę - podłączę sieę pod temat, by nie dublować zapytań.
Stoję przed podobnym dylematem, chcę zmienić auto i 3 samochody zostały mi do wyboru: Mazda 3, KIA Cee'd lub Astra III. I nie wiem, na które się zdecydować... Rocznie robię ok 12 tys. km więc nie za dużo, głównie miasto. I już byłem przekonany, że kupię Cee'da 1.6 '97 115 km w dieslu za max 37 tys., ale znajomy mi odradził, twierdząc, że przy takim planowanym przebiegu i głównie na mieście zamęczę samochód i żebym nie przepłacał, tylko wziął tańszą wersję w benzynie. I plan mój legnął w gruzach. Niby już ten Cee'd była pewny, ale przy takim obrocie spraw znów zastanawiam się nad Astrą.
Będę głównie jeździł z żoną i dzieckiem, ważne jest więc dla mnie, by dla nich też były poduszki powietrzne. Poza tym nie jestem maniakiem prędkości, więc te 110 czy 115 km w zupełności mi wystarczy. Teraz mam 64 km w 17 letniej Ibizie i nie narzekam, choć czasem przydałoby się więcej kopa ;)
Podsumowując - rodzinny hatchback, za którego nie dam więcej niz 37k i jeśli ma to być np. KIA to czy faktycznie ten tak chwalony silnik w dieslu 1.6 CRDi (115 KM) nie dla mnie? Brać benzynę? Ale którą?
mekin
Nowicjusz

Miejscowość: Południe

11 Mar 2010, 23:31

Bardzo dobrze Ci znajomy doradził. Nie ma sensu kupować diesla na takie przebiegi - tylko na tym stracisz. Myślę, że najlepszym wyjściem będzie Mazda 3 1,6 w benzynie.
KaczorLSM
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lublin

12 Mar 2010, 00:31

Ja bym na twoim miejscu wybierał między Mazdą 3 właśnie a KIĄ Ceed. Nie wiem jak tam w Mazdzie, ale w KII poduszki powietrzne przednie, boczne i kurtyny są w standardzie. Jeśli nie jesteś maniakiem prędkości w zupełności wystarczy ci w KII 1.4 110KM ablo 1.6 125KM - nie sugeruj się silnikim bo różni je niewiele (to ta sama konkstrukcja tylko że 1.6 jest rozwierconym 1.4), obie bardzo udane. Mazda 3 jest jednym z najmniej awaryjnych aut, Mazda to ogólnie najmniej awaryjna marka na rynku ponoć, za to KIĘ w benzynie spokojnie wyrwiesz z gwarancją którą zachowasz przez najbliższe 3-4 lata (do przebiegu 150tys. km, więc nie bierz jakiejś która ma np 130 ;) ) także awarii też nie musisz się obawiać.
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

12 Mar 2010, 12:15

Jestem za Mazdą, chociaż mam świadomość, że Kia będzie młodsza. Mazdę można brać z silnikiem 1.6. Demonem prędkości to jednak nie będzie. Zapewni komfortową jazdę w rozsądnych prędkościach podróżnych. Samochód bardzo chwalony ze względu na swoją jakość i niewielką liczbę usterek. Do tego bardzo przyjemny wygląd z zewnątrz, jak i w środku. Mazda oparta jest na płycie podłogowej Forda Focusa, a ten z kolei ma jedne z najlepszych właściwości jezdnych w swojej klasie.

Mazda jest warta swojej ceny.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus LS będzie miał silnik V6 Lexus LS będzie miał silnik V6
    Lexus zarejestrował w japońskim urzędzie patentowym znak towarowy "LS 350". W praktyce oznacza to, że gama jednostek napędowych przechodzącej obecnie próby drogowe nowej, piątej generacji flagowej limuzyny Lexusa obejmować ...
    Mazda 3 - kompaktowy hatchback do miasta Mazda 3 - kompaktowy hatchback do miasta
    Zainteresowani zakupem Mazdy 3 z automatyczną skrzynią biegów mają do wyboru jedną jednostkę – 120-konny silnik o pojemności dwóch litrów. Według danych producenta jego spalanie wynosi 5,6 l/100 ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50
      GTP Light
      Jaguar