Opel Astra J 1.7 cdti - Krztusi się przy odpalaniu

21 Mar 2017, 21:34

Witam,

od jakiegoś czasu mam problem ze swoim Oplem Astrą J 1.7 cdti. Przy odpalaniu zdarza się, że silnik nie może zaskoczyć. Rozrusznik cały czas pracuje, silnik próbuje zaskoczyć po czym po chwili gaśnie. Chwilę później odpala bez problemu. I zawsze jest tak, że za drugim razem zaskoczy. Oprócz tego samochód ma problemy z wejściem na obroty. Np. przy ruszaniu mogę wcisnąć gaz do dechy ale i tak muszę wcisnąć sprzęgło bo by zgasł - silnik wchodzi na obroty bardzo powoli.

Problemy zaczynały się raczej stopniowo - najpierw delikatne z wejściem na obroty, później było coraz ciężej, a jakiś tydzień temu zaczął się problem z odpalaniem. Dodam, że zbliża mi się termin wymiany oleju (wczoraj nawet pojawił się komunikat "wkrótce wymień olej"). Czy to może być powiązane z którymś z filtrów?

Żeby zobrazować jak wygląda problem, nagrałem film:

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Xamil
Nowicjusz
 
Posty: 21
Miejscowość: Polska

23 Mar 2017, 12:49

Czy filtr paliwa był wymieniany przy ostatniej wymianie np. oleju? Pamiętasz kiedy go wymieniałeś?

Zacznij od sprawdzenia tego filtra i wymiany oraz sprawdź czy układ paliwa nie zapowietrza się i paliwo nie cofa się do zbiornika.

Druga sprawa sprawdź filtr powietrza i też go wymień bo pewnie był wymieniany przy ostatnim serwisie olejowym.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999