Opel astra Problem z gazem !

[opel astra] Problem z gazem !

10 Lis 2006, 13:43

Mam samochód Opel Astra 2.0 16v i mam problem z gazem tzn. jak sie troche rozgrzeje to chodzi prawie normalnie . chodzi mi o to że jedzie się nią pare kilometrów nic nie gaśnie jak sie chamuje na sprzęgle też trzyma obroty ale co jakiś czas przy tym gdy się hamuje i wciska sprzęgło i obroty spadają ona zaczyna gasnąć , i odrazu strzeli sobie w filtr powietrza i gaśnie. Jak się ja odpali to jest znowu dobrze i tak się powtarza co jakiś czas.
gruby42
Nowicjusz

Re: Problem z gazem !

10 Lis 2006, 18:14

gruby42 napisał(a):Mam samochód Opel Astra 2.0 16v i mam problem z gazem tzn. jak sie troche rozgrzeje to chodzi prawie normalnie . chodzi mi o to że jedzie się nią pare kilometrów nic nie gaśnie jak sie chamuje na sprzęgle też trzyma obroty ale co jakiś czas przy tym gdy się hamuje i wciska sprzęgło i obroty spadają ona zaczyna gasnąć , i odrazu strzeli sobie w filtr powietrza i gaśnie. Jak się ja odpali to jest znowu dobrze i tak się powtarza co jakiś czas.

Może to parownik(membrama), a strzały przy odjęciu gazu mogą być powodowane słabym układem zapłonowym(przebicia, zużyte świece).
Czasami mam problemy, ale zawsze je rozwiązuję.
motomaniaczek
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Końskie

Re: Problem z gazem !

10 Lis 2006, 22:33

a ja myślę,że może być to spowodowane złym składem mieszanki.
pozdro 8)
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Samochodem elektrycznym dookoła świata - Izabella Miko Samochodem elektrycznym dookoła świata - Izabella Miko
    Izabella Miko przyleciała do Polski prosto z USA by opowiedzieć o tym, po co jeździła na stację paliw... elektrycznym Mitsubishi i-MIEV. Zdradzi też, jak wyglądałaby jej podróż dookoła Ziemi za kierownicą auta na prąd. ...
    Fałszywe poczucie bezpieczeństwa Fałszywe poczucie bezpieczeństwa
    Pieszy wchodząc na oznaczone pasami przejście często zyskuje fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Jak gdyby fakt, że w tym miejscu ma pierwszeństwo, chronił go przed zagrożeniem. W rzeczywistości na przejściach dla pieszych ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      S2020005