Opel astra Problem z gazem !

[opel astra] Problem z gazem !

10 Lis 2006, 14:43

Mam samochód Opel Astra 2.0 16v i mam problem z gazem tzn. jak sie troche rozgrzeje to chodzi prawie normalnie . chodzi mi o to że jedzie się nią pare kilometrów nic nie gaśnie jak sie chamuje na sprzęgle też trzyma obroty ale co jakiś czas przy tym gdy się hamuje i wciska sprzęgło i obroty spadają ona zaczyna gasnąć , i odrazu strzeli sobie w filtr powietrza i gaśnie. Jak się ja odpali to jest znowu dobrze i tak się powtarza co jakiś czas.
gruby42
Nowicjusz

Re: Problem z gazem !

10 Lis 2006, 19:14

gruby42 napisał(a):Mam samochód Opel Astra 2.0 16v i mam problem z gazem tzn. jak sie troche rozgrzeje to chodzi prawie normalnie . chodzi mi o to że jedzie się nią pare kilometrów nic nie gaśnie jak sie chamuje na sprzęgle też trzyma obroty ale co jakiś czas przy tym gdy się hamuje i wciska sprzęgło i obroty spadają ona zaczyna gasnąć , i odrazu strzeli sobie w filtr powietrza i gaśnie. Jak się ja odpali to jest znowu dobrze i tak się powtarza co jakiś czas.

Może to parownik(membrama), a strzały przy odjęciu gazu mogą być powodowane słabym układem zapłonowym(przebicia, zużyte świece).
Czasami mam problemy, ale zawsze je rozwiązuję.
motomaniaczek
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Końskie

Re: Problem z gazem !

10 Lis 2006, 23:33

a ja myślę,że może być to spowodowane złym składem mieszanki.
pozdro 8)
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pasażerowie, nogi w dół! Pasażerowie, nogi w dół!
    W Polsce ponad 90% kierowców i pasażerów zapina pasy(1). Mogą one jednak nie spełnić swojej funkcji, jeśli nie zapniemy ich prawidłowo i nie zajmiemy odpowiedniej pozycji. Kierowca powinien ustawić zagłówek, ...
    Siłacz wagi lekkiej - kompaktowy crossover Siłacz wagi lekkiej - kompaktowy crossover
    Po prezentacji Toyoty C-HR, kompaktowego crossovera japońskiej firmy, wśród mnóstwa pozytywnych komentarzy, w tym dotyczących awangardowej stylistyki i napędu hybrydowego, pojawiły się również pytania ...

•