Opel Calibra 2.0 8v- problem z obrotami

07 Kwi 2011, 18:02

Witam. To znowu ja. :razz: Mam jeszcze jeden mały problem. Odpalam samochód (ciepły i zimny jest to samo) i muszę przytrzymać go od razu na obrotach czyli tak ok 1000 żeby mi nie zgasł bo jak nie dodam gazu przy odpaleniu to samochód zgaśnie i czasami też się tak dzieje że jadę i nacisnę sprzęgło (przy hamowaniu np) to silnik spadnie z obrotów i zgaśnie (denerwujące jest trzymanie go na obrotach i hamowanie lewą nogą :/). Na benzynie i gazie są identyczne objawy. Kable i świece są nowe. Co jeszcze sprawdzić? Pozdrawiam :wink:
cris383
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Szczecin

07 Kwi 2011, 18:07

"silniczek krokowy"
wyjmij i przemyj w benzynie ekstrakcyjnej, albo w środku do mycia tarcz hamulcowych, do przeczyszczenia jeszcze przepustnica :wink:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

08 Kwi 2011, 15:22

Sprawdz też czy nie bierze gdzieś lewego powietrza rurami dolotu za przepływomierzem w stronę silnika.Czasem opaska się zsunie albo wąż pęknie pod opaską i zasysa lewego wiatru
chicken19
Zaawansowany
 
Posty: 554
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Abu Zabi buduje stację tankowania wodoru
    Toyota wraz z partnerami biznesowymi i rządem Abu Zabi przeprowadzi testy Toyoty Mirai, których celem jest analiza możliwości wprowadzenia motoryzacji opartej na wodorze. W maju tego roku zostanie otwarta w stolicy ...