Opel Combo - problem ze spalaniem

Opel Combo - problem ze spalaniem

16 Gru 2011, 14:43

Witam,

Od 4 miesięcy jestem posiadaczem Opla Combo Tour 1.7 DTI. Prędzej pomykałem benzyniakiem. Jakiś czas temu przez pomyłkę nalałem benzyny zamiast ropy. Nim się zorientowałem, że coś jest nie tak przejechałem ok 30 km. Dojechałem do mechanika, zgasiłem silnik i już go potem nie odpaliłem, gdyż pewnie ropa "zalała" silnik. Bałem się, że mogą mi się zepsuć pompowtryski, ale po przeczyszczeniu całego silnika wszystko było ok. Tylko, że z czasem zauważyłem, że samochód dużo więcej mi pali. Prędzej brał ok 5l, a teraz 7 l. Nie wiem czy spowodowane jest to uszkodzeniem czegoś w silniku czy po prostu niskimi temp. na dworzu (choć nie są to jakieś mega niskie temp.)
Wczoraj mi pękło 250 tyś na zegarze, może trza coś wymienić, może czegoś dolać... Będę wdzięczny za radę i jakiekolwiek sugestie.

Pozdrawiam,
Piotrek
PZgy
Nowicjusz
 
Posty: 8
Rejestracja: 14 Lip 2010, 19:10
Miejscowość: Gryfice

Re: Opel Combo - problem ze spalaniem

17 Gru 2011, 00:06

Mogły się przytrzeć wtryskiwacze,i gorzej rozpylają paliwo.7 litrów to zdecydowanie za dużo,pomyśl,mój Mesiek 2.2 d ważący 1.5 tony,co prawda po zaaplikowaniu Bishopa oraz wspawaniu strumienicy,spalił ostatnio dokładnie 4.5 l podczas jazdy w górzystym terenie,twoje auto żre jak smok,7 l?! :shock: No chyba,że pociskasz ile wlezie.Co możesz zrobić?!Tylko próbę przelewową w jakimś warsztacie,wszystko stanie się jasne :wink:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 7306
Rejestracja: 02 Lut 2009, 12:03
Miejscowość: Z prawdy :)

Re: Opel Combo - problem ze spalaniem

21 Gru 2011, 00:39

PhantomASA1 napisał(a):Mogły się przytrzeć wtryskiwacze,i gorzej rozpylają paliwo.7 litrów to zdecydowanie za dużo,pomyśl,mój Mesiek 2.2 d ważący 1.5 tony,co prawda po zaaplikowaniu Bishopa oraz wspawaniu strumienicy,spalił ostatnio dokładnie 4.5 l podczas jazdy w górzystym terenie,twoje auto żre jak smok,7 l?! :shock: No chyba,że pociskasz ile wlezie.Co możesz zrobić?!Tylko próbę przelewową w jakimś warsztacie,wszystko stanie się jasne :wink:


Jestem lajkonikiem..., więc czy te wtryskiwacze można jakoś naprawić/przeczyścić? (wydaje mi się, że nie) Czym jest ta próba przelewowa o której piszesz? bo też nie bardzo kumam :)
Pozdrawiam,
Pzgy
PZgy
Nowicjusz
 
Posty: 8
Rejestracja: 14 Lip 2010, 19:10
Miejscowość: Gryfice

Re: Opel Combo - problem ze spalaniem

21 Gru 2011, 01:37

Próba przelewowa polega na tym,że mechanik podpina wężyki do przelewu każdego wtryskiwacza ,stamtąd ON płynie do podstawionych menzurek,a nie do zbiornika,trzeba tylko znać wartości,tzn .ile np.w ciągu 1 minuty sprawny wtryskiwacz wyrzuca paliwa,na wolnych obrotach.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 7306
Rejestracja: 02 Lut 2009, 12:03
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wyposażenie na każdą wyprawę Wyposażenie na każdą wyprawę
    Jak przetrwać samochodową wyprawę w teren, do leśnej głuszy lub… na kemping? Jesteśmy coraz wygodniejsi i chcemy ułatwiać sobie życie. Nawet, jeśli pragniemy spędzić kilka dni jak Bear Grylls, możemy przy tym podarować ...
    Bezpieczniejsze skrzyżowania dzięki łączności samochodów z otoczeniem Bezpieczniejsze skrzyżowania dzięki łączności samochodów z otoczeniem
    W ramach wspólnego projektu Wolfsburg, Volkswagen i Siemens utworzyły obszar testowy na głównej ulicy miasta, na której dziesięć sygnalizatorów świetlnych wyposażono w urządzenie do transmisji ...

  •