OPEL Corsa 1.5D (ISUZU) Lodówka!!!

06 Sty 2008, 15:06

Witam wszystkich!
Mam opelka w dieslu (silnik ISUZU), w którym nie działa ogrzewanie. Po wstępnej diagnozie okazało się iż może to być wina uszczelki pod głowicą, lub samej głowicy... Co ciekawe, woda w układzie ma kolor rdzawo-brunatny i pod odkręceniu korka zbiornika wyrównawczego dość mocno bąbelkuje. Na korku oleju nie ma żadnego nalotu, poza tym 2 razy zagotowała się woda.
W związku z tym mam pytanie: czy to na pewno problemy z głowicą lub jej uszczelnieniem, czy mogą być inne (mniej kosztowne) przyczyny takiego zachowania??
Serdecznie dziękuję za "złote rady".... :D
fred24
Nowicjusz
 
Posty: 2
  • 06 Sty 2008, 19:20

    Jak z cieczy chłodzącej w zbiorniczku lecą babelki,to najprawdopodobniej jest przepalona uszczelka pod głowicą.Dodatkowo bardzo prawdopodobne jest,że masz z tego powodu zapowietrzony układ chłodzenia,dlatego zagotowała ci się woda i jest zimno w samochodzie.Chyba,że zbiegiem okoliczności nawalił ci układ sterownia ciepłym powietrzem lub nawalił termostat.Ale to widziałbyś na wskaźniku temperatury.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    06 Sty 2008, 19:53

    Jeżeli chodzi o temperaturę to utrzymuję się w granicach 90 st. C, więc wszystko jest ok. No nic, pozostaję zakupic części i miec nadzieję, że z samą głowicą będzie wszystko ok.
    fred24
    Nowicjusz
     
    Posty: 2
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
      Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
      W deszczowe dni wzrasta liczba kolizji pojazdów z pieszymi
      W deszczu łatwiej o kolizję z udziałem pieszego – nawet o 58% w przypadku ulewy(1). Deszcz pogarsza widoczność i wydłuża drogę hamowania, dlatego przy takiej pogodzie kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. ...