Opel corsa b 1.2 - przyduszanie silnika

Opel corsa b 1.2 - przyduszanie silnika

23 Kwi 2011, 18:15

Witam

pierwszy post

Kupiłem corse b, 1.2kat 95', jest w gazie.

Zanim wybiorę się do mechanika, chciałbym jednak zapytać o coś, mianowicie:
1. W silniki rozgrzanym coś trzeszczy, czasami po dodaniu gazu jest lepiej, a czasami cały czas tak jakby coś tarło. Nie znam się na samochodach, więc nie powiem, co to może być.
2. Czasami, szczególnie jak jade na stałym poziomie gazu, np. utrzymuje 60km/h na czwórce, czyli przy dość niskich lub średnio-niskich obrotach, auto jakby szarpie, czuję pod pedałem, że się przydusza na moment i potem dalej normalnie... Nie przeszkadza to bardzo, ale wcześniejszy samochód nie jeździł na benzynie wcale, a na gazie równiutko, chciałbym, żeby ta też w miare jeździła. Czasami przyduszenie stanie się na jedynce, ale może to być kwestia mojego operowania sprzęgłem, pierwsze dni, cieżko się przestawić.
3. V max póki co to 120, i zbierała się rok czasu do tego... Do 100kmh idzie w miarę rozsądnie, bez szału, ale normalnie, ale na piątce powyżej 105kmh to dosłownie kilometrami trwa przyspieszanie.

Pewnie będę musiał coś doinwestować w silnik, ale na szczęście sporo też stargowałem na kupnie.

Dodam, że na benzynie chodzi płynnie, tylko vmax niskie.

Pozdrawiam
kzg
Nowicjusz

Miejscowość: Trn

Re: Opel corsa b 1.2 - przyduszanie silnika

23 Kwi 2011, 20:49

Pierwsze, to, jaką masz instalkę gazu,kiedy wymieniałeś filtr gazu,ile ma przejechane parownik?!
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

24 Kwi 2011, 13:58

O co dokładnie pytasz z instalką? Zwykłą, "na śrubę", nie znam się na tym dokładnie,nie jest to sekwencja na pewno. Czy podać nazwę z papierów?

Nie wiem ile przejechał parownik, filtry podobno właściciel wymieniał "pare tys" km temu. To może być ich sprawa?

Dzięki za odp ;)
kzg
Nowicjusz

24 Kwi 2011, 15:47

Pierwsze, to wymień filtr gazu,gdybyś miał sekwencję to instalka sama przełączałaby na benzynę(spadek ciśnienia gazu).Jeśli chcesz bezproblemowo jeździć na Lpg to filtr jest podstawą,parownik wytrzymuje ok.60 tyś km.wymienisz membranę i jeździsz dalej,śrubki na parowniku się nie bój ,wystarczy tylko czasami wykręcić ją o pół obrotu i nie to auto,filtr jednak zapchany być nie może!
PhantomASA1
Forumowicz VIP

24 Kwi 2011, 17:18

Ok, a znajomy stwierdził, że to przyduszanie może być efektem dostawania się lewego powietrza, u niego tak działo się w astrze, to też możliwe? Nie chcę pojechać do mechanika i dać się przysłowiowo :wydymać: ;)

Co do v max - to możliwe, żeby było takie niskie? Głównie jeżdze po miescie, więc zależy mi na niskim spalaniu i równej pracy silnika, więc generalnie o to v max pytam z ciekawości.
kzg
Nowicjusz

24 Kwi 2011, 18:52

Nie no do 150km/h sie powinno to rozbujac raczej.
Czimi
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

BMW Concept serii 4 Coupé 2012 BMW Concept serii 4 Coupé 2012
    BMW Concept serii 4 Coupé niesie dodatkowe pokłady sportowego i ekskluzywnego charakteru, przez co wyraźnie odróżnia się od modeli serii 3. Dynamiczny pas przedni konceptu tworzą ostre kontury i złożone powierzchnie. ...
    Złota Kierownica 2012 - Opel Zafira Tourer Złota Kierownica 2012 - Opel Zafira Tourer
    Opel Zafira Tourer został uhonorowany nagrodą Golden Steering Wheel ("Złota Kierownica"), o którą w tym roku ubiegało się sześć modeli samochodów typu van. Ten prestiżowy europejski tytuł jest kolejnym sukcesem ...

• Re: Opel corsa b 1.2 - przyduszanie silnika

24 Kwi 2011, 19:19

Ja podejrzewam filtr gazu,przejechałem już na LPG ok.200 tyś km i trochę mam doświadczenia.Gdy filtr miałem zapchany , to też tak było,aż w końcu z czasem silnik na LPG zaczął gasnąć,nie mogłem też rozbujać auta szybciej jak 120km/h.Na benzynie nie było problemu.Lewe powietrze?!Silnik wtedy raczej na LPG gaśnie podczas redukcji na bieg jałowy,na benzynie też pojawiają się wtedy problemy.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

24 Kwi 2011, 20:46

Ok, więc idzie filtr na pierwszy ogień ;)

Co do tego trzeszczenia to powiedziano mi, że to łożysko przy alternatorze, zobaczymy ;)

Btw. na benzynie też 120kmh...
    kzg
    Nowicjusz

25 Kwi 2011, 08:40

Na benzynie też tak samo?! To zobacz na opory toczenia.PAMIĘTAJ :!:Najlepiej, przy każdej wymianie klocków hamulcowych,ostatecznie raz do roku, przesmarować smarem miedziowym prowadnice,wcześniej trzeba je wyczyścić drucianką,wiele aut jeździ z zapieczonymi prowadnicami,klocki delikatnie trą o tarcze,trzeba mocniej naciskać pedał hamulca ,mniejsza ich skuteczność itd,wzrastają opory toczenia o ok.20-30%,auto słabnie,zmniejszają się osiągi :wink:
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

07 Maj 2011, 21:27

Więc tak:

Byłem u mechanika i orzekł, że skrzypienie (jak silnik się podgrzeje, po ok 10km się zaczyna trzeszczenie) to pompa wodna.

Wymieniłem ten filterek gazu, zawalony był strasznie i na kilkadziesiąt km pomogło tak, ze samochód chodził równo i właściwie zero przyduszeń, ale potem wróciły, tzn. są rzadkie i nie tak odczuwalne, ale czasami po idealnie płaskiej ulicy czuć, że nie pracuje jak powinien. Co więcej, obroty falują, jakby się dławiła lekko, tak silnik słychać... Mechanik zwiększył nieco dawke gazu i tam na miejscu była różnica w pracy silnika, pracował równiej nagle, ale potem znowu wróciło to dławienie... Spalanie obecnie 8l/100km.

Jakieś sugestie? Czy to może ta pompa też powodować taką pracę silnika?

Czy może jechać do gazownika i niech zwiększy tę dawkę gazu, aczkolwiek nie chciałbym znów mieć spalania większego niż miałem w astrze...

Pozdrawiam i dzięki za dobrą radę ;)
    kzg
    Nowicjusz

08 Maj 2011, 18:09

Tak gadka gadka a filtr Powietrza to sprawdziles???? a wykrec jeszcze raz filterek gazu i zobacz w jakim jest stanie jak znowu syf to samo mowi za siebie syf w butli
    Kochaj i szanuj swoje auto a wzamian sie odwdzieczy:)
    kamilszczak00
    Początkujący

Miejscowość: Biała Podlaska

18 Cze 2011, 15:54

Panowie, mam dwie nowe kwestie, tamte się rozwiązały po wymianie rozrządu ;)

1. Samochód ma problem z odpalaniem po nocy... Jak odpalam w ciagu dnia - spoko, ale po nocy ledwo zasysa, strasznie po woli kręci i jak wcisne pedał gazu to w końcu zaskoczy... a potrafi tak i z minutę kręcić...

2. Przy przyspieszaniu czuć takie falowanie...raz mocniej ciągnie, raz słabiej, pojawiło się to niedawno...

Z góry dzięki za sugestie! ;)

Ps. Może to być silniczek krokowy?
    kzg
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Jaguar
      MINI Clubman Bond Street, tył