Opel Corsa - jakie tarcze hamulcowe polecacie ?

Opel Corsa - jakie tarcze hamulcowe polecacie ?

28 Paź 2013, 23:12

Witam Wszystkich.
Muszę zmienić w swojej corsetce tarcze hamulcowe, bo się zużyły.
Przyznam, że oryginalne z naklejką GM są znakomite - ale niestety najdroższe.
Może Ktoś z Was wie od jakiego producenta GM kupuje tarcze hamulcowe - bo akurat nie mam aż nadto kasy aby dopłacać koncernowi GM za doklejenie naklejki z logo GM do cudzych tarcz.
Boję się kupić szajs "NO NAME", który mi się zwichruje po pierwszym wjeździe w kałużę.
A jak wspomniałem - tarcze do których GM dokleja swoje naklejki są znakomite - i dlatego pytam Was - może Ktoś wie - kto produkuje tarcze dla GM ?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.
Darek
darek2012
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 2001

Re: Opel Corsa - jakie tarcze hamulcowe polecacie ?

29 Paź 2013, 11:25

Nie wiem kto produkuje dla GM tarcze ale Brembo się nie zwichruje w pierwszej lepszej kałuży..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

29 Paź 2013, 19:31

Dzięki za sugestię - to już jest krok do przodu.
Pytam o te tarcze na Forum, gdyż mechanicy zachwalają te części, na których mają największy zarobek - i wcale nie muszą to być części najlepsze.
Pozdrawiam serdecznie.
Darek
darek2012
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 2001

30 Paź 2013, 01:03

Ja mam w swojej Yarisce tarcze i klocki TRW na których zrobiłem jakieś 30tyś. i nie zauważyłem jakiś problemów, a samochód eksploatowany w różnych warunkach pogodowych :)
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 11019
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 2008

30 Paź 2013, 12:38

darek2012 napisał(a):wcale nie muszą to być części najlepsze.

Warsztaty, ktore chca aby klient wrócił (ze wzgledu na jakość wykonania i materiału) nie polecaja artykułów HARTa.. Ale jesli się uprzesz..
Rozejrzyj się też za tarczami TRW lub Boscha..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2007

02 Paź 2015, 18:46

Ja ze swojego doświadczenia polecam Textara np. są w tym wypadku tańsze od Boscha i TRW i moim zdaniem lepsze. TRW w Volvo V50 wytrzymały mi rok i zaczęły bić. Boscha z kolei miałem w Transicie to po miesiącu poszły na reklamację bo się pokrzywiły. W obu przypadkach samochody były "normalnie" używane. Jeśli chodzi o Harta no to wiadomo, że chińska tania produkcja i jeśli mechanik jest uczciwy to nawet tego nie zaproponuje, choć znam i takich mechaników co mówili klientowi, że montują coś z wyższej półki, a montowali najgorszy syf. Klient płacił oczywiście jak za wyższą półkę. Ale dzisiaj chyba ważniejszy zaufany mechanik niż zastanawianie się nad producentem... :piwo:
dmaciekd
Nowicjusz

Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Badanie techniczne pojazdu będzie dłuższe i bardziej restrykcyjne Badanie techniczne pojazdu będzie dłuższe i bardziej restrykcyjne
    Diagności mówią o rewolucji, kierowcy o utrudnieniach. Jak będzie naprawdę? Do sejmu trafiła nowelizacja ustawy w której wprowadzone zmiany zaostrzają przeprowadzane badania na stacjach kontroli pojazdów. ...
    Przyczyny dymienia z rury wydechowej w dieslu Przyczyny dymienia z rury wydechowej w dieslu
    Czy mając samochód z silnikiem wysokoprężnym (diesla) narażeni jesteśmy na dymienie z rury wydechowej? To pytanie pewnie zadaje sobie nie jeden właściciel diesla Postaram się opisać jakie są przyczyny dymienia z rury ...

•