Opel Corsa - który wybrać?

30 Mar 2010, 20:12

Witam

Mam przeznaczone max. 13 tysięcy na zakup autka, którym będę dojeżdzał do pracy (20km/dziennie) i okazyjnie gdzieś za miasto. Mój wybór padł na Corsę C z silnikiem 1.2.

Wybrałem kilka ogłoszeń i nie wiem na który egzemplarz się zdecydować, proszę o poradę

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Pozdrawiam
Gabikk
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Katowice

30 Mar 2010, 20:22

Najładniej prezentuje się ten czwarty, ale nie jestem zwolennikiem gazu w silnikach o tak małej pojemnosci. Osobiście wybrał bym pierwszy, teoretycznie najnowszy, widać że zadbany, powinien Ci długo posłużyc.
Flisu
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: Zabrze

31 Mar 2010, 08:12

Dziękuję za opinię. Przeglądając oferty zauważyłem też, że całkiem sporo jest egzemplarzy z 2002 - 2004 roku z przebiegiem ok 100 000, no i teoretycznie w dobrym stanie. Inne auta tej klasy i o tych parametrach chodzą po mininum 15 000

Czy wg Was te Corsy faktycznie mają tak niską cenę na rynku wtórnym czy też trafiam na oferty, gdzie ktoś probuje wcisnąc auto z ukrytymi wadami? :razz:

Pozdrawiam
Gabikk
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Katowice

31 Mar 2010, 08:25

Ceny podanych aut sa niskie, szczegolnie ta pierwsza ze wzgledu na wyposażenie ! wyposazenie aut ma najwiekszy stosunek do ceny dla auta nowego i jak i uzywanego, oczywiscie jesli cala reszta podzespolow jest sprawna. Skoro nie wymagasz od auta bajerow czyli elektryki , kontroli trakcji i calej reszty to bierz pierwszego , ma to swoja zalete - mianowicie mniej bajerow mniej wydatkow - bo co tam ma sie zepsuc? ;)
illusion
Aktywny
 
Posty: 343
Miejscowość: Poznań

05 Kwi 2010, 14:20

Witam

W tym tygodniu zdecyduję się na zakup samochodu, mój wybór padł na to:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Czy ktoś może polecić lub odradzić? :)

Pozdrawiam
Gabikk
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Katowice

05 Kwi 2010, 14:43

calkiem fajne i niezle wyposazenie. Drzwi od strony kierowcy dziwnie wygladaja chyba ze maja taki profil przy listwie. Nie ma zdjec centralnie przodu i tylu wiec nie mozemy porownac szczelin. Lakier chocby byl porysany i tak na zdjeciach zawsze ladnie wyglada. 1,3 w dieslu to troche malo moze byc mulowaty ale za to spalanie bedzie mial przyzwoite. I skoro sprowadzony napewno nigdy nie sluzyl jako eLka. Chociaz zauwaz ze mial juz ponad 900 wyswietlen wiec skoro bylaby to taka "SUPER PROMOCJA" oglosznie wisialoby max 2 dni.
Ostatnio edytowany przez falusinski, 06 Kwi 2010, 07:26, edytowano w sumie 1 raz
falusinski
Początkujący
 
Posty: 60
Miejscowość: śląskie/łódzkie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Tajemnice układów kierowniczych
    Układy kierownicze stosowane w modelach ŠKODY to zaawansowane zespoły różniące się budową, ale stające przed tymi samymi wyzwaniami: komfortowym i precyzyjnym prowadzeniem, oszczędzaniem paliwa oraz bezpiecznym ...
    Toyota GT86 nowej generacji już w 2019 roku
    Toyota potwierdziła, że pracuje nad drugą generacją swojego sportowego coupe. Jego premiery możemy się spodziewać na przełomie 2018 i 2019 roku. Tylnonapędowe coupe Toyoty o mocy 200 KM powstało z myślą o fanach szybkiej ...

05 Kwi 2010, 20:37

Gabikk napisał(a):Czy ktoś może polecić lub odradzić? :)


Trzymać się z daleka... Walona przodem i tyłem a przy oględzinach na żywo pewnie okaże się, że bokiem też... Przy tej cenie i roczniku licznik pomnóż x 3. Ogólnie jak w ogłoszeniu: "okazja" :(
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

05 Kwi 2010, 21:14

Nie wiem na jakiej podstawie Twój wybór padł akurat na ten egzemplarz. Przypuszczam, że zachęca Cię stosunkowo niska cena w odniesieniu do rocznika i wyposażenia.
Sam już od jakiegoś czasu szukam Corsy i ta odpadłaby u mnie w przebiegach po jednorazowym obejrzeniu fotek. Zobacz sobie próg od strony kierowcy i od strony pasażera.
W ogóle z lewej strony sprawia wrażenie jakiegoś takiego wygiętego na całej długości. Biorąc pod uwagę, że jest to oferta komisu to na pewno nie jest to wina złej jakości fotki bo zawodowy handlarz na pewno by sobie na to nie pozwolił.
Na pewno zaliczyła porządnego dzwona, poduszki niemal na 100% były wywalone. Zobacz na kierownicę: wsadzona albo nowa poduszka, albo atrapa.
Reasumując, moim zdaniem szkoda czasu, w rzeczywistości pewnie wygląda jeszcze gorzej.
Shymko
Początkujący
 
Posty: 55
Miejscowość: Wlkp

06 Kwi 2010, 18:20

No to mnie zniechęciliście do tego egzemplarza, teraz gdy wiem na co dokładnie patrzeć, to widać ze auto jest po ciężkich przejściach

Znalazłem jeszcze takie ogłoszenie

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Cena, opis i bliska lokalizacja są dla mnie bardzo zachęcające, mam nadzieję, że niczego się nie dopatrzycie na zdjęciach:)

Pozdrawiam
Gabikk
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Katowice

06 Kwi 2010, 19:11

Nie była bita a prawy tylny błotnik fabrycznie miał inny odcień?
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

06 Kwi 2010, 19:27

Z przodu ta strona też ma inny odcień. Może po prostu jest mokry ten bok i stąd ten odcień. Byś musiał ją obejrzeć na żywo.
Shymko
Początkujący
 
Posty: 55
Miejscowość: Wlkp

06 Kwi 2010, 19:29

Shymko jak już patrzysz na przód to popatrz na szpary wokół lamp - już nie chciałem o nich pisać ale...
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

06 Kwi 2010, 19:47

Akurat mi się wydaje, że szpary wokół lamp są w miarę normalne. Corsa tak już ma że patrząc od przodu sprawiają one wrażenie jakby się zwężały. Może w dolnej części pokrywy silnika rzeczywiście mają nieco inną szerokość ale to są takie szczegóły, które na podstawie zdjęcia w tym przypadku trudno ocenić. Jak Gabikk nie ma daleko to najlepiej żeby ją obejrzał dokładnie na żywo.
Ja w swoim przypadku przjąłem zasadę, że na podstawie zdjęcia nie wybieram auta, co najwyżej je odrzucam. Ta u mnie by się załapała do kolejnego etapu autocastingu :smile:
Shymko
Początkujący
 
Posty: 55
Miejscowość: Wlkp

06 Kwi 2010, 21:38

Shymko napisał(a):Akurat mi się wydaje, że szpary wokół lamp są w miarę normalne.


Lewa jest normalna, prawa nie. W połączeniu z opadniętym zderzakiem... ;)
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

06 Kwi 2010, 22:10

Auto jest po kobiecie wiec czego sie spodziewac, pewnie nie raz przetarała zderzaki stad te inne odcienie, przebieg niski, jednak to nie zadna gwarancja dobrego stanu technicznego , mozliwe ze czasto katowala to auto ze wzgledu na brak wyczucia, ale po co te dywagacje, jesli masz niedaleko to przejedz sie sprawdzic auto. Jesli po za tymi rysami , obtarciami bedzie wszystko ok to smialo mozesz brac silnik 1.2 75 km idealny do corsy.
illusion
Aktywny
 
Posty: 343
Miejscowość: Poznań