Opel Corsa najbardziej niezawodny

Opel Corsa najbardziej niezawodny

25 Gru 2009, 23:11

Opel Corsa zwyciężył w raporcie DEKRA 2010 po tym, jak uzyskał najniższy wskaźnik usterek spośród wszystkich testowanych samochodów. Zdobył także nagrodę DEKRA w kategorii „Najlepszych wyników indywidualnych".

Dzięki temu, że wskaźnik egzemplarzy wolnych od usterek wynosi 97,6%, najpopularniejszy mały samochód w Niemczech pokonuje wszystkich konkurentów i udowadnia, że wysoka jakość jest dla Opla najważniejsza.

DEKRA (Niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego Samochodów), dostarczające pełnych usług związanych z bezpiecznym i efektywnym transportem, jest wiodącą w Europie organizacją ekspertów technicznych. W swoim corocznym raporcie ocenia modele pojazdów pod kątem usterek produkcyjnych w trzech klasach przebiegu. W tegorocznym raporcie przeanalizowano wyniki 15 mln kontroli ogólnych.

Opel Zafira wygrywa w klasie vanów
Corsa nie była jedynym samochodem marki Opel, który zdobył wysokie wyróżnienie. Zafira została najlepszym vanem w klasie samochodów o przebiegu od 100 001 do 150 000 km, a Tigra TwinTop zajęła drugie miejsce w klasie samochodów sportowych i kabrioletów o przebiegu od 50 001 do 100 000 km.

„Gratulujemy Oplowi najlepszych wyników indywidualnych w całym raporcie. Dzięki wskaźnikowi samochodów bez usterek produkcyjnych wynoszącemu 97,6% Corsa osiągnęła najlepsze wyniki we wszystkich klasach pojazdów - mówi Erik Wakolbinger, Kierownik Działu Sprzedaży w DEKRA Automobile GmbH.

Corsa jest liderem w segmencie małych samochodów
Corsa jest także numerem jeden w segmencie małych samochodów, jeśli chodzi o liczbę rejestracji nowych pojazdów w Niemczech w okresie od stycznia do listopada, kiedy to zarejestrowano ponad 100 000 samochodów tej marki.

Mini Opla odniósł sukces także poza granicami Niemiec: od czasu wejścia na rynek w październiku 2006 zarejestrowano około1,3 mln egzemplarzy Corsy w całej Europie.

Corsa 2010 z jeszcze lepszą technologią
Już w styczniu Opel wprowadzi na rynek całkowicie odnowiony model Corsy. Wśród jego możliwości technicznych znajdują się udoskonalone zespoły napędowe, umożliwiające lepsze osiągi przy jednoczesnej redukcji emisji CO2, ulepszone podwozie, jak również dopracowane elektroniczne wspomaganie kierownicy.

Wszystko to sprawia, że Corsa jest jeszcze atrakcyjniejsza i bardziej ekonomiczna niż wcześniej.
Źródło:www.samar.pl
Jeżeli chiałbyś dowiedzieć się wiecej to pisz !!
Tuning001
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 197
Rejestracja: 14 Lis 2009, 19:41
Miejscowość: Lublin

Re: Opel Corsa najbardziej niezawodny

26 Gru 2009, 13:28

A w innym temacie ktoś przytacza raport TUV wg. którego Zafira jest jednym z najbardziej awaryjnych aut.
Jak widać określenie awaryjności nie jest takie proste.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725
Rejestracja: 15 Sty 2008, 20:53
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czy opłaca się kupować opony używane? Czy opłaca się kupować opony używane?
    Zakup opon z drugiej ręki to tylko pozorna oszczędność. Kupowanie używanych opon i jazda na nich to najgorszy sposób na szukanie oszczędności przez kierowców. Jazda na używkach to za duże ryzyko. Kupujący nic ...
    Jak bezpiecznie dojechać do wiosny? Jak bezpiecznie dojechać do wiosny?
    Jazda samochodem na jesieni, a szczególnie zimą wymaga większej uwagi, ostrożności oraz zadbania o stan techniczny pojazdu. Oto kilka rad jak jeździć, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Zadbaj o swój samochód ...

  •