Opel corsa - spada z obrotów i gaśnie

Opel corsa - spada z obrotów i gaśnie

10 Cze 2016, 23:57

Mam problem ze swoim samochodem opel corsa b 1.0 2000r.
Jestem kobietą, nie znam się, opiszę co się dzieję.
Samochód nie odpala za pierwszym razem. Za drugim odpali, ale spada z obrotów i gaśnie nawet na wciśniętym sprzęgle. Za trzecim odpala i nie gaśnie, ale silnik dziwnie chodzi, jakby się telepał. Gdy chcę ruszyć raz zgaśnie a raz nie ma po prostu siły. Nie byłam jeszczę u mechanika. Co to może być?
corsa0909
Obserwowany

Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

Re: Opel corsa - spada z obrotów i gaśnie

11 Cze 2016, 06:19

O ile dobrze pamiętam to ten silnik ma 3cylindry i 12 zaworów,główny problem tych silników podobnie jak innych Opla to układ recyrkulacji spalin,czyli zawór EGR,od jego sprawdzenia niecy mechanik zacznie.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

11 Cze 2016, 08:51

Mnie te objawy pasują do tego, że silnik nie pracuje na wszystkich cylindrach. Ale EGR również jak najabrdziej - objawy też by pasowały. Ale wówczas powinna zaświecić się kontrolka silnika.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna

14 Cze 2016, 20:28

Kontrolka się nie pali. Zauważyłam, że czasami zakopci i często czuć smród spalin, więc to EGR chyba. Oprócz tego bardzo dużo oleju muszę dolewać ok 1 litr miesięcznie, to też przez ten zawór EGR?
corsa0909
Obserwowany

Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły Liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły
    Zmiana pory roku wymaga od kierowców dostosowania do nowych warunków jazdy. Wyzwania dla prowadzących auta związane z jesienią to m.in. liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły. Pamiętajmy ...
    Limitowany Nissan Juke w edycji Ministry of Sound Limitowany Nissan Juke w edycji Ministry of Sound
    Nissan rozszerza współpracę z Ministry of Sound, czyli londyńskim autorytetem w dziedzinie clubbingu i elektronicznej muzyki tanecznej. Kolejnym owocem tej współpracy jest nowa limitowana edycja Juke. Odważna ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Scarab Team - Piotr Florczak (Flor)
      Ładowanie samochodu - Seat Altea XL Electric Ecomotive
      69. Rajd Polski, Esapekka Lappi, Janne Ferm, podium, SKODA Motorsport
      Dziewczyny, Wojna Północ-Południe, 7