Opel corsa vs Seat ibiza

Opel corsa vs Seat ibiza

14 Cze 2009, 18:25

Witam;

Jakiś czas temu prosiłem Was o pomoc w porównaniu kilku samochodów. Dziś byłem na giełdzie, przyjrzałem sie bliżej samochodom, potem wróciłem do domu i zarzuciłem okiem na allegro i otomoto.

Przez długi czas bliski byłem zakupu Corsy C (interesuje mnie tylko diesel) ale od wczoraj coraz bardziej przekonuje mnie Ibiza z roku 2003. Można takie na allegro dostać w cenie powyżej 20k, czasami poniżej 20 ( ale odpada silnik 1.9 SDi z 69km i raczej ten z 75).

Natomiast Corsy da się kupić za 17 a da się też za 23 i to też roczniki 2003-2004 a zatem ceny i roczniki są dosyć zbliżone. Poza tym - ciężko o krajówkę (abstrahuje od firmówek) a sprowadzane też w większości będą firmowe, w przypadku seata chyba łatwiej trafić po firmowego zagraniczniaka, chciałbym krajówkę ale to może być bardzo trudno.

Tak więc Panowie co radzicie? co wybrać? Jaka jest Wasza opinia o seatach bo o oplach już trochę się naczytałem?

Pozdrawiam i z góry dzięki
superges
Początkujący

Miejscowość: Śląsk

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Światła LED: diodowe reflektory Audi obniżają zużycie paliwa Światła LED: diodowe reflektory Audi obniżają zużycie paliwa
    Reflektory diodowe w zauważalny sposób obniżają zużycie paliwa. Właśnie dlatego Komisja Europejska nadała temu rozwiązaniu oficjalny certyfikat. Systemy oświetleniowe znacząco wpływają na ekonomię pojazdów. ...
    BMW Concept Coupé Mille Miglia 2006 BMW Concept Coupé Mille Miglia 2006
    Design modelu BMW Concept Coupé Mille Miglia z 2006 roku to współczesna interpretacja stylu prezentowanego przez legendarne BMW 328 Mille Miglia Touring Coupé z 1940 roku, łącząca tradycję z nowoczesnością. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11