Opel Insignia - dobry / nie ? Pare pytań dodatkowych

15 Lip 2014, 09:54

Witam wszystkich forumowiczów to mój pierwszy wątek więć przepraszam jak nie przeczytałem czegoś konkretnego i zapomniałem o jakimś detalu.

Więc sprawa jest prosta chcę kupić samochód używany tak do 60 000 tyś złotych - wzrok mój przykuł Opel Insignia - dużo dobrego się o nim piszę ale jednak chciałbym się was zapytać. Myśle nad wersją 2.0 CDTI 160 KM ? Co o tym sądzicie ? Druga sprawa widziałem w tym modelu szeroki zakres nawigacji - czy ta nawigacja działą na WINDOWS CE ? Można tam wgrać automapy itp ? Szukam samochodu tak do 50 000 tys przebiegu czy z taką ceną to wystarczy ?
spec8320
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 18 09 2005
Auto: Nie mam

15 Lip 2014, 10:15

Ja bym tego auta z tym dieslem po prostu nie kupił. Jest awaryjny i dlatego auto na rynku ma przy odsprzedaży niska cenę.Jest sporo negatywnych opinii o tym silniku z wtryskiem bezpośrednim nawet w necie,a koszty jego napraw są wysokie. Benzyna TAK,diesel-NIE!
Co do navi...Nie wiem czy można ale u mnie w rodzinie zamówiliśmy polskie menu i mapy całej Europy na płytach CD do ostatniej Vectry C. Koszt całej operacji 200 zł i działa. Gdzieś wcześniej zaoferowano nam taką aktualizację navi,że klient nie dawał gwarancji czy polskie menu nie zniknie po odłączeniu akumulatora... :naughty:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

15 Lip 2014, 10:29

Gdzie takie opinie widziałeś możesz dać link ? bo troche mnie zaniepokoiłes
spec8320
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 18 09 2005
Auto: Nie mam

15 Lip 2014, 12:01

Opinie odnośnie Insigni są podzielone jedni przejechali 100 tys i narzekają inni 280 tys i są zadowoleni. Nie porównuje tutaj aut z drugiej ręki bo wtedy i czołg może być w złym stanie. Poczytaj co boli Diesla i może da Ci to do myślenia - ostatni jeździłem Insignią 140 koni 1.8 ECO spaliła w mieście po przejechaniu 100km 16L benyzny (nie stałem w korkach) w trybie mieszanym na dwóch bakach spalonego paliwa wyszło mi 10 litrów przy średniej 50km/h także dla mnie był to wynik porażający.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1250
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

15 Lip 2014, 12:08

Rozumiem motozakup że Ty też polecasz benzynke ?
spec8320
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 18 09 2005
Auto: Nie mam

15 Lip 2014, 12:12

Tego nie powiedziałem :)
Pokazałem tylko ile benzyna może spalić. Z Insignią miałem wiele razy do czynienia opinie są różne tak jak pisałem jedni są zachwyceni inni całkowicie odwrotnie. Najważniejsze żeby kierować się stanem auta i tym co zostało wymienione bo czasami diesla można dostać po kilku wymianach ważnych rzeczy i spać spokojnie. Z benzyną bez turbiny masz na pewno mniej kosztów związanych z użytkowaniem ale koszty paliwa są o wiele wyższe.
Szukasz sedana czy kombi ? Kombi będzie łatwiej znaleźć po flotowe - sam aktualnie takiego szukam.
Przy zakupie tego typu auta uważaj na przebiegi i przekręt na VAT - te auta często na zachodzie jeżdżą w firmach są serwisowane itp. przebiegi są realny tylko jest ten problem że tak zostały kupione w cenie netto a tutaj są sprzedawane nieświadomym ludziom na VAT-marże.
Z tym trzeba tak samo uważaj jak przy zakupie A4 B8 ale w cenie 60 tys. znajdziesz dobry samochód. Na czym Ci zależy rocznik, przebieg czy wyposażenie chodzi mi o priorytety ?
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1250
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Najpiękniejsze samochodowe trasy Europy
    Nie trzeba być fanem przygód agenta 007, by pamiętać, jak w jednym z filmów brawurowo pędził on na trasie nicejskiej swoim samochodem. James Bond wsławił się wieloma rzeczami – począwszy od niewątpliwego ...
    Mazda3 hatchback
    Nowa Mazda3 hatchback zadebiutowała 26 czerwca równocześnie w kilku miejscach na całym świecie. Tysiące dziennikarzy, blogerów i przedstawicieli mediów społecznościowych wzięło udział w szeregu uroczystych ...

15 Lip 2014, 12:24

A ja podam opinię przeciwną do Waszych : członek mojej rodziny ma Insignie 5d 2.0 CDTI 160KM, rok 2009. Od zakupu (rok) przejechał 20 tys bez żadnej awarii, jeżdżąc głównie po mieście. Nie było żadnych usterek, silnik pracuje fajnie, jedyne co to to że czasami trzeba uważać na DPF. Z autem nie ma najmniejszych problemów, jest wygodne, pakowne i dynamiczne, przy czym w mieście pali 8l ropy. Polecam.
pso666
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 03 04 2014
Auto: nie mam

15 Lip 2014, 12:32

Ależ tu nikt nie powiedział o tym że Insignia jest złym autem - jak każde inne wymaga napraw przecież to tylko samochód.
Ile auto miało przejechane jak ktoś je kupił ? Jak było serwisowane ? Miało przeszłość wypadkową ? Takie czynniki trzeba brać pod uwagę oceniając awaryjność samochodu.
A tak ogólnie opinia po przejechaniu 20 tys to nie opinia to sugestia.
Opinia jest po przejechaniu 200 tys - 300 tys. wtedy można powiedzieć coś konkretnego o awaryjności samochodu. Najlepiej mając go od nowości.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1250
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

15 Lip 2014, 12:56

Tyle ze w tej chwili auto ma 140 tys i żadnej usterki.. Może to jest sugestia ale samochód jest rewelacyjny.
pso666
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 03 04 2014
Auto: nie mam

15 Lip 2014, 14:23

No to super :) oby następne 140 przejechała tak samo i nie ma w tym złośliwości.
Tak jak mówię jeden kupi ... i jest zadowolony drugi kupi ... i też jest szczęśliwy ale odnośnie Insigni zdania ogólne są podzielone.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1250
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

15 Lip 2014, 18:32

Dzięki za tak wyczerpujace odpowiedzi i przepraszam za oftop ale może wasze samochody które polecacie do 60 000 zł ?
spec8320
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 18 09 2005
Auto: Nie mam

16 Lip 2014, 06:28

W takim razie może w dieslu BME X3..?
link przykładowy
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

albo Honda Accord VIII z 2,2 d jak ponizej
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

16 Lip 2014, 08:34

Może Hyundai Sonata? Mi tutaj polecali do 50k, ale niestety trochę przekraczało budżet no i mi zależało na gazie, a ten model ma wtrysk bezpośredni, więc też lipa. Jak dla mnie znacznie ładniejsze niż Insignia, mocny silnik, fajne wnętrze.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Mazda 6, Honda Accord?
hehehe
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: Nie mam