Opel kadet Mała moc silnika 1.6 z gazem

[Opel kadet] Mała moc silnika 1.6 z gazem

07 Lip 2007, 20:13

Po wszystkich regulacjach na stacjach gazowych moje auto osłabło. :( Nie ma swej mocy. Przy połowie naciśnięcia pedału gazu robi się pustka. Zjawisko takie wystepuje przy pełnym zbiorniku z gazem. Pełna moc dopiero osiaga przy 1/4 zbiornik a z gazem. Nie wiem co robić. Komputery pokazują, ze jest wszystko w porządku tj. skład mieszanki itd. Podstawowe rzeczy: świece, kable, filtry są nowe. Spalanie 12,5 l na 100 km. Prosze o szybka odpowiedz. Pozdrawiam
Bogd@n
Bogdan100
Nowicjusz

Re: Mała moc silnika w oplu kadecie 1.6 z gazem

08 Lip 2007, 17:49

:roll: Napisz, jaką masz instalację i czy silnik na gaźniku, czy jednopunktowy wtrysk? :wink:
... miłujcie swoich nieprzyjaciół...
czerepach
Aktywny

Miejscowość: Mosina

Re: Mała moc silnika w oplu kadecie 1.6 z gazem

08 Lip 2007, 19:01

Silnik jest na jednopunktowym wtrysku, na poczatku gdy zalozyli instalacje byla bez komputera i silnika krokowego. Na 1 diagnostyce okazalo sie komputer i silnik musi byc, bo takie sa przepisy i wymogi. Wszystko przed zalozeniem i po zalozeniu komputera chodzilo bez zarzutów. Po zimie zaczal przygasac. I dlatego pojechalem na regulacje. Po regulacji dzieje sie tak jak wczesniej napisalem. Pozdrawiam
Bogd@n
Bogdan100
Nowicjusz

Re: [Opel kadet] Mała moc silnika 1.6 z gazem

09 Lip 2007, 12:12

:shock: Jeśli mówisz, że po zimie zaczął przygasać, to znaczyłoby,że gdy miałeś otwarte ogrzewanie - było dobrze? Jeśli tak, to masz żle "wpięty" reduktor/parownik w układ chłodzenia; wg mojej wiedzy tylko pod nagrzewnicę. Gdy termostat się otworzy - ciecz chłodząca płynie przez chłodnicę, zatem na ogrzanie reduktora i jego pełną wydajność nie wystarcza. Skutkiem tego występowałoby zjawisko "zalewania" silnika przez nieodparowany w pełni gaz - w zbiorniku mamy ciekły... :o
czerepach
Aktywny

09 Lip 2007, 19:28

Praca silnika w okresie zimowym była dobra. Choć ogrzewanie w samochodzie jak kadet nie jest rewelacyjne. Jest to poprostu auto, w którym ciężko zagotować chłodnice. A co do odwrotności podłączenia raczej nie kierowałbym się tą sugestią iż instalacja ma już 4 lata. Była ona serwisowana w punkcie gdzie zakładałem. Myślę, że takich podstawowych błędów nie popełniają. W maju byłem u nich na regulacji i od tego czasu auto zaczęło szwankować. Czytałem na forum i nic nie mogłem dopasować do objawów które występują u mnie. Następnie pojechałem na okręgową stację ze serwisem gazu i potym było już totalne dno. Kicha. Męczyli się z autem 3 dni. I niemogli dać sobie z nim rady. :/ I skutki pozostały takie jak opisałem. Mam jeszcze taką jedną dużą śrubę regulacyjną za silnikiem krokowym wykręconą na fula. Co się stanie jeśli ją wkręcę?? Jest to śruba regulująca podobno gdzy sie nie ma komputera. Jeżeli mógłbyś wytłumaczyć o co chodzi byłbym Ci wdzięczny. Pzdr
Bogd@n
Bogdan100
Nowicjusz

10 Lip 2007, 08:55

:shock: Faktycznie, szok...Zastanawiam się jeszcze nad relacją: duży przebieg - membrany w reduktorze; mają to do siebie, że po przebiegu powyżej ~ 80tys km sztywnieją i ma to wpływ na pracę zaworków przepływu gazu przez reduktor. Na odległość to trochę wróżenie z fusów...Odnośnie śruby regulacyjnej: ona jest za silnikiem krokowym gazu ku reduktorowi? Zawsze tytułem eksperymentu, zwłaszcza, że i tak jest kicha, możesz ją wkręcić do końca, potem odkręcić np 2 obroty i zobaczyć, co będzie. Proporcje gaz - powietrze ustawiane są na komputerku gazu...Mialem kilka lat temu kadetta, ale z gaźnikiem. Wtedy można było sobie ustawić ilość gazu śrubą, o której wspominasz i pokrętłem składu mieszanki na reduktorze. Podjedź może dalej od miejsca zamieszkania do innego serwisu - może pomogą? :D
czerepach
Aktywny

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi museum mobile - mobilność jutra Audi museum mobile - mobilność jutra
    Audi museum mobile w Ingolstadt przedstawia wizję mobilności jutra. Na wystawie specjalnej "Audi future lab: mobilność ", od 6 grudnia 2012 r. do 17 marca 2013 r., można podziwiać inicjatywy producenta na temat silników ...
    Prowadzenie samochodu pod wpływem stresu Prowadzenie samochodu pod wpływem stresu
    Prowadzenie samochodu to wieloaspektowe zadanie, wymagające koncentracji i spokoju. 1/3 kierowców przyznaje, że przynajmniej raz w tygodniu prowadzi auto pod wpływem stresu czy czując złość. Zdenerwowani kierowcy są ...

• Re: [Opel kadet] Mała moc silnika 1.6 z gazem

10 Lip 2007, 20:07

Co do wymiany membrany i uszczelek to mozesz miec racje jest to bardzo prawdopodobne. Bo przebieg robi swoje. A śruba o którą pytałem jest za silnikiem krokowym, od strony wtrysku a nie od strony miksera. Także jest mikser krokowy, śruba, i wtrysk. Spróbuje powoli dokręcać tą śrubę i zobaczymy jakie będą tego efekty. Na razie przykręciłem półtorej obrotu i nie wiem czy to z tego względu spalanie spadło z 0,125 l/km na 0,111 l/km. Czy poprostu ten zbiornik jezdzilem na spokojnie, bez wiekszych ekscesów. Będę kierował się Twoją radą i będę przykrecał i zobaczymy co z tego wyniknie.
    Bogd@n
    Bogdan100
    Nowicjusz

11 Lip 2007, 10:36

Bogdan100: dla jasności - mikser, to element w dużym uproszczeniu wyglądający jak palnik kuchennej "gazówki", tyle, że z dziurkami, nałożony na korpus wtryskiwacza; na niego nakładany jest wlot powietrza. W swoim tekście mówiąc o mikserze - miałeś na myśli reduktor? :roll:
    czerepach
    Aktywny

11 Lip 2007, 19:39

Jest przed tym palnikiem jak go opisujesz, bo reduktor to jest z tymi śrubkami do kręcenia. A co myślisz o syfie z gazu?? Czy jest potrzeba spuszczania?? Jak się to robi:?: A samochód tankuję tylko na jednej zaufanej stacj. Pozdrawiam
    Bogd@n
    Bogdan100
    Nowicjusz

11 Lip 2007, 20:02

:shock: Tylko mi nie mów, że przez cały ten czas, jak masz instalkę, nie spuszczałeś z reduktora syfu??? A te miglance - serwisowcy nic?
    Zwykle śruba do tej czynności znajduje się na przedniej ściance, w dolnej części reduktora. Plasitkowa, albo z metalu, zależy... Podłóż jakieś niskie pudełko, albo szmatę, bo pocieknie...no i zapaszek...? :D
    czerepach
    Aktywny

16 Lip 2007, 19:51

Po przykręceniu 6 obrotów od górnego punktu śruby, tak jakby płynność gazu poprawiła się i nieodczuwalna jest dziura na pedale gazu.
    Obroty są jeszcze nieregularne, są minimalne wachania. Spalanie jest na tym samym poziomie co ostatnio, ale mocy mu przybywa. :) Jest to już odczuwalne na 5 biegu, bo cały czas przyspiesza. Będę dalej trzymał się tej śruby i wkręcał ją po 2 obroty codziennie. Myśle, że to jest dobra droga. Jak wpływa niski poziom w zbiorniku wyrównawczym chłodnicy na gaz?? Pozdrawiam
    Bogd@n
    Bogdan100
    Nowicjusz

17 Lip 2007, 09:14

:D Dobrze, że jest lepiej! Niski poziom (jak niski?) może powodować "niedogrzanie" reduktora a tym samym gorsze odparowanie gazu; lepiej dolej do wymaganego poziomu. :wink: Zdjęcia nie dotarły... :shock:
    czerepach
    Aktywny

17 Lip 2007, 19:13

Zdjęcia znajduja sie na tej stronie:
    http://bogdan1001.wrzuta.pl/obraz/4EqAaeVrrz/obr1
    http://bogdan1001.wrzuta.pl/obraz/4EqAaeVrrz/obr2

Dolałem koncentratu Kulera. Śruba o której mówie to te dwie kreski które są zaznaczone na niej. Jezeli mozesz to opisz te fotki. Narazie. Pozdrawiam :D
    Bogd@n
    Bogdan100
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009
      GTP Light
      MINI Clubman Bond Street, tył