Opel Omega B 2.0 16V czujniki prędkości

25 Lip 2018, 13:28

Witam
Mam problem z predkosciomierzem i licznikiem kilometrów. Poprostu nie działają. Na kompie wyskakuje błąd czujnika prędkości własnej pojazdu. ABS działają. Na kompie w bardziej szczegółowych informacjach jest podana wartość prędkości ze wszystkich kół. I tam gdy ruszę do przodu prędkość normalnie pokazuje. Jedynie co dziwne to gdy stoję to pokazuje 2km/h. Licznik dobry na 100%. Odłączenie radia także nic nie daje. Na pinie 19 od prędkości (tam gdzie licznik podlaczony) jest napięcie 11,60v. Na komputerze pokładowym także nie pokazuje średniej prędkości i liczby przejechanych kilometrów. Dzięki za odpowiedź.
admaj1212
Nowicjusz
 
Posty: 30
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Skoda
Silnik: 1.6 B 101KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

05 Wrz 2018, 17:00

Tu pewnie chodzi o błąd P0500 mam rację?
Masz oryginalne radio? Jeżeli nie to odłącz kabel chyba czerwony z niebieskim paskiem który służy za przekazywanie prędkości w oryginalnym radyjku. Piszesz że odłączałeś radio więc sprawdź czy ten kabel gdzieś nie zwiera.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

05 Wrz 2018, 18:47

A próbowałeś podmienić inny licznik? No bo obrotomierz mierzy obroty ze skrzyni (tak mi się wydaje) czujnik prędkości jest w ABS więc nie są ze sobą powiązane, spalanie itd Ci nie będzie działać dopóki nie będzie działać prędkościomierz . Ja myślę że coś z licznikiem jest nie halo.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16131
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

07 Wrz 2018, 07:14

Raz już pozmieniałem lecz nie jestem pewny czy był dobry bo z samochodu który stał na szrocie, sprawdzę jeszcze jakiś inny i dam znać
admaj1212
Nowicjusz
 
Posty: 30
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Skoda
Silnik: 1.6 B 101KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

07 Wrz 2018, 09:01

Cichy77 napisał(a):Masz oryginalne radio? Jeżeli nie to odłącz kabel chyba czerwony z niebieskim paskiem który służy za przekazywanie prędkości w oryginalnym radyjku.

Zgadza się. Ale to tylko jak radio jest nieoryginalne.
Jeżeli radio jest oryginalne, czujniki ABS-u pokazują prędkość, to problem leży w połączeniach elektrycznych między czujnikiem ABS-u a licznikiem. Ewentualnie sam licznik padł.
Warto zaglądnąć do złącza, które znajduje się pod tapicerką podłogi mniej więcej w miejscu, gdzie jest podpórka na nogę obok pedału sprzęgła. Złącze chyba nosi oznaczenie x1. Do tego złącza dochodzi sygnał od czujnika ABS-u i z niego rozchodzi się do innych odbiorników. Min. do radia i do licznika.
No i trzeba mierzyć, gdzie jest przerwa.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

29 Wrz 2018, 15:24

Dzisiaj trochę nad tym powiedziałem. Po podłączeniu kompa i sprawdzeniu układu hamowania i tam w szczegółach z każdego koła pobiera prędkość. Ale jak sprawdziłem w programie silnik(czyli jak się wybierze tylko benzyna(program delphi)) to średnia prędkość tam nie działa.
admaj1212
Nowicjusz
 
Posty: 30
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Skoda
Silnik: 1.6 B 101KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    20 lat na podium – Toyota Camry w USA
    Toyota Camry, choć jest japońskim samochodem, bardzo silnie kojarzy się z Ameryką. Nie tylko dlatego, że jest sporym sedanem, czyli typem auta, które Amerykanie lubią najbardziej. Camry to absolutny amerykański bestseller, ...

16 Paź 2018, 10:55

Dobra już uporałem się z problemem. Jak dołączyłem kostkę od abs to zobaczyłem ze kabelek był przerwany xd. Dzięki za pomoc
admaj1212
Nowicjusz
 
Posty: 30
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Skoda
Silnik: 1.6 B 101KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998