Opel Omega B 2.0 16V czujniki prędkości

25 Lip 2018, 13:28

Witam
Mam problem z predkosciomierzem i licznikiem kilometrów. Poprostu nie działają. Na kompie wyskakuje błąd czujnika prędkości własnej pojazdu. ABS działają. Na kompie w bardziej szczegółowych informacjach jest podana wartość prędkości ze wszystkich kół. I tam gdy ruszę do przodu prędkość normalnie pokazuje. Jedynie co dziwne to gdy stoję to pokazuje 2km/h. Licznik dobry na 100%. Odłączenie radia także nic nie daje. Na pinie 19 od prędkości (tam gdzie licznik podlaczony) jest napięcie 11,60v. Na komputerze pokładowym także nie pokazuje średniej prędkości i liczby przejechanych kilometrów. Dzięki za odpowiedź.
admaj1212
Nowicjusz
 
Posty: 30
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Skoda
Silnik: 1.6 B 101KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

05 Wrz 2018, 17:00

Tu pewnie chodzi o błąd P0500 mam rację?
Masz oryginalne radio? Jeżeli nie to odłącz kabel chyba czerwony z niebieskim paskiem który służy za przekazywanie prędkości w oryginalnym radyjku. Piszesz że odłączałeś radio więc sprawdź czy ten kabel gdzieś nie zwiera.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

05 Wrz 2018, 18:47

A próbowałeś podmienić inny licznik? No bo obrotomierz mierzy obroty ze skrzyni (tak mi się wydaje) czujnik prędkości jest w ABS więc nie są ze sobą powiązane, spalanie itd Ci nie będzie działać dopóki nie będzie działać prędkościomierz . Ja myślę że coś z licznikiem jest nie halo.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

07 Wrz 2018, 07:14

Raz już pozmieniałem lecz nie jestem pewny czy był dobry bo z samochodu który stał na szrocie, sprawdzę jeszcze jakiś inny i dam znać
admaj1212
Nowicjusz
 
Posty: 30
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Skoda
Silnik: 1.6 B 101KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

07 Wrz 2018, 09:01

Cichy77 napisał(a):Masz oryginalne radio? Jeżeli nie to odłącz kabel chyba czerwony z niebieskim paskiem który służy za przekazywanie prędkości w oryginalnym radyjku.

Zgadza się. Ale to tylko jak radio jest nieoryginalne.
Jeżeli radio jest oryginalne, czujniki ABS-u pokazują prędkość, to problem leży w połączeniach elektrycznych między czujnikiem ABS-u a licznikiem. Ewentualnie sam licznik padł.
Warto zaglądnąć do złącza, które znajduje się pod tapicerką podłogi mniej więcej w miejscu, gdzie jest podpórka na nogę obok pedału sprzęgła. Złącze chyba nosi oznaczenie x1. Do tego złącza dochodzi sygnał od czujnika ABS-u i z niego rozchodzi się do innych odbiorników. Min. do radia i do licznika.
No i trzeba mierzyć, gdzie jest przerwa.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

29 Wrz 2018, 15:24

Dzisiaj trochę nad tym powiedziałem. Po podłączeniu kompa i sprawdzeniu układu hamowania i tam w szczegółach z każdego koła pobiera prędkość. Ale jak sprawdziłem w programie silnik(czyli jak się wybierze tylko benzyna(program delphi)) to średnia prędkość tam nie działa.
admaj1212
Nowicjusz
 
Posty: 30
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Skoda
Silnik: 1.6 B 101KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota RAV4 Hybrid zdobywa 5 gwiazdek w ADAC Ecotest
    Toyota RAV4 Hybrid udowodniła, że SUV może być ekonomicznym autem, zdobywając w tegorocznym teście ADAC Ecotest 5 gwiazdek i 78 na 100 punktów za niskie zużycie paliwa i niewielką emisję CO2 oraz szkodliwych substancji. ...
    Toyota 86 GR Sport - kolejny model coupe
    Nowa seria usportowionych modeli Toyoty firmowanych przez Gazoo Racing wzbogaciła się o kolejny model – coupe GT86 w wersji GR Sport. We wrześniu 2017 roku Toyota zaprezentowała nową serię GR, opracowaną na japoński ...

16 Paź 2018, 10:55

Dobra już uporałem się z problemem. Jak dołączyłem kostkę od abs to zobaczyłem ze kabelek był przerwany xd. Dzięki za pomoc
admaj1212
Nowicjusz
 
Posty: 30
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Skoda
Silnik: 1.6 B 101KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998