Opel szarpanie

Opel szarpanie

23 Sty 2012, 13:22

Panowie proszę o pomoc w zidentyfikowaniu usterki.
Autko: vectra 1.6 16v 74 KW benzyna bez gazu, 97 rok

Objawy: wszystko dzieje się dopiero gdy auto się rozgrzeje, w czasie jazdy puszczam gaz i gdy potem dodaję gazu w pierwszym momencie następuję szarpnięcie, dzieje się tak na różnych biegach, zauważyłem również ze nie jestem stanie jechać na wolnych obrotach jedynką czy tez dwójka, muszę dodatkowo manipulować sprzęgłem (np. w korku) jest to możliwe jedynie na pół-sprzęgle. Jeszcze jakiś czas temu zapalała się kontrolka błędu ale teraz już tego nie robi. Błędy wyskakiwały takie: zawór ERG, czujnik położenia walu korbowego. Innym razem jechałem autostradą równiutko 110 km/h, zapaliła się kontrolka błędu,poczułem lekkie wahnięcie na obrotach, potem zgasła i tak kilka razy, potem na czerwonym świetle na luzie obroty spadły na 500 i same podeszły na 1000 i tak trzy razy. Potem nocny postój na parkingu w pracy i ranny powrót do domu bez problemów. Diagnostyka komputerowa nie wykazuje nic, wszystko w należytym porządku, nawet już błędów nie pokazuje chociaz objawy nie znikają. Dzisiaj nawet jeździłem z mechanikiem z podłączonym laptopem i nic.

Co wymieniłem: w grudniu wszystkie filtry olej, w ostatnim czasie kable i sondę lambda.

Może już ktoś spotkał się z podobnym czymś i to ogarną??? z góry dzięki za pomoc
arek0503
Obserwowany

Prawo jazdy od: 08 05 1996
Auto: Opel Vectra 1.6 16V

Re: Opel szarpanie

23 Sty 2012, 15:46

Typowe uszkodzenia w tych autach to----zawór recyrkulacji spalin,czujnik położenia wału korbowego oraz wałka rozrządu,awarie układu zapłonowego,zdarzają się pęknięcia kolektora wydechowego.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ubezpieczenie samochodu krok po kroku Ubezpieczenie samochodu krok po kroku
    Stając się właścicielem pojazdu, niezależnie od tego, czy jest to auto nowe czy używane, zachodzi konieczność wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia OC. W przypadku zakupu auta używanego, które jest już zarejestrowane ...
    Jakie są korzyści z jazdy hybrydą? Jakie są korzyści z jazdy hybrydą?
    Coraz większa liczba kierowców przekonuje się o zaletach napędu hybrydowego. Korzyści finansowe wynikające z niewielkiego spalania to dopiero początek. Coraz większe zainteresowanie społeczeństwa jakością powietrza ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Infiniti Q50
      GTP Light
      MINI Clubman Bond Street, tył